Reklama

Niedziela Łódzka

Dzielą się dobrocią

Łódź Zakon Rycerski Świętego Jerzego Męczennika przygotował ponad 300 paczek, którymi obdarował dzieci ze szkół podstawowych i ośrodków opiekuńczych.

Niedziela łódzka 51‑52/2024, str. III

[ TEMATY ]

Łódź

Marek Kamiński

Spotkanie z mikołajem sprawiło dzieciom wielką radość

Spotkanie z mikołajem sprawiło dzieciom wielką radość

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Każdy zbliżający się okres świąt Bożego Narodzenia jest dla nas wyzwaniem, aby przygotować jak najwięcej paczek i zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci. Sprawia nam to wielką satysfakcję, kiedy widzimy radość najmłodszych, którzy na tę paczkę czekają – powiedział dr Paweł Michalak, Wielki Prior Polski Zakonu Świętego Jerzego Męczennika.

W tym roku spotkanie z mikołajem zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 175 im. Henryka Ryla przy ul. Pomorskiej 27. – Mikołajki to wspaniała okazja, aby gościć dzieci z różnych szkół. Do uroczystości przygotowujemy się wiele tygodni wcześniej. Jednym z naszych celów działania jest doskonalenie kompetencji społecznych, a można to robić tylko i wyłącznie przez pomoc, współpracę i współdziałanie. Dlatego w organizację imprezy włączyli się nauczyciele i uczniowie – podkreśliła mgr Beata Ciupińska, dyrektor szkoły.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W odświętnie udekorowanej sali na dzieci oczekiwały skrzaty. Dla małych gości Anna Ochocka, nauczycielka muzyki, przygotowała zabawy i konkursy o tematyce bożonarodzeniowej, w których dzieci chętnie brały udział. W przygotowanie paczek włączyli się członkowie Szkolnego Koła Caritas pod opieką katechetki pani Elżbiety Niewiadomskiej.

Rolę pomocników mikołaja przyjęli damy i kawalerowie zakonu, którzy dbali o to, aby każde dziecko w tym dniu czuło się szczególnym gościem. Dobroć, troska o drugiego człowieka i bezinteresowne obdarowywanie cechuje członków zakonu, tak jak postać św. Mikołaja pokazuje kogoś, kto symbolizuje pozytywne wartości.

Organizacja w tym roku obchodziła 20-lecie działalności.

2024-12-17 12:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: wprowadzenie relikwii małżeństwa Quattrocchich

[ TEMATY ]

relikwie

Łódź

archidiecezja.lodz.pl

Do parafii św. Józefa w Łodzi przy ulicy Ogrodowej wprowadzono relikwie bł. Marii i Alojzego Beltrame Quattrocchich, błogosławionych małżonków, którzy są patronami parafialnego przedszkola oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej. Uroczystości przewodniczył ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski metropolita łódzki.

Relikwie w uroczystej procesji wniósł ksiądz Adam Bajer vel Bojer, proboszcz parafii, który przywitał wszystkich zgromadzonych wiernych oraz przybliżył postaci błogosławionych małżonków. Na uroczystość licznie przybyły dzieci z przedszkola prowadzonego przy parafii wraz z rodzicami.
CZYTAJ DALEJ

Niemcy potwierdzają, że przyślą do Polski imigrantów! Oficjalny komunikat ministerstwa mówi o 1 marca

2025-02-18 16:45

[ TEMATY ]

Niemcy

imigranci

Biały Kruk

Już od 1 marca do Polski trafią imigranci odsyłani z Niemiec, informuje komunikat niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Wczoraj, czyli 17 lutego, na oficjalnej stronie ministerialnej ukazał się komunikat niemieckiej minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser. Niemcy oficjalnie poinformowały, że od 1 marca zacznie się przekazywanie, odsyłanie imigrantów do zachodnich polskich województw.
CZYTAJ DALEJ

Był wielkim filantropem

2025-02-19 22:35

Andrzej Ulman

    „Gdym chwycił za kij pielgrzymi polskiego tułacza, jedna tylko myśl mną kierowała - zdobyć fortunę … - powiedział E. J. Jerzmanowski

W 116. rocznicę śmierci wielkiego filantropa XIX i XX w. Erazma Józefa Jerzmanowskiego Towarzystwo Przyjaciół Prokocimia i Polska Prowincja O.O Augustianów zorganizowała uroczystości upamiętniające mieszkańca Prokocimia. W tym roku przypada 116. rocznica jego śmierci.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję