Jestem bardzo wzruszony i wdzięczny moim przyjaciołom, że z takim entuzjazmem przyjęli zaproszenie do udziału w turnieju – powiedział Jakub Błaszczykowski.
Były kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski po raz szósty zaprosił do Hali Sportowej Częstochowa gwiazdy sportu oraz artystów na Świąteczne Granie z Kubą – charytatywny turniej piłkarski o Puchar Prezydenta Częstochowy.
Widzowie na trybunach oklaskiwali m.in.: Agnieszkę Radwańską, Anitę Włodarczyk, Marcina Gortata, Jacka Krzynówka, Pawła Brożka i Magdalenę Steczkowską. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów oraz aukcji charytatywnej zorganizowanej po zakończeniu turnieju zostanie przekazany dzieciom i młodzieży wspieranym przez Fundację „Ludzki Gest” Jakuba Błaszyczkowskiego.
Fundacja przekazała także nagrodę w wysokości 150 tys. złotych dla reprezentacji Polski w amp futbolu kobiet, która kilka tygodni temu zdobyła w Kolumbii brązowy medal mistrzostw świata.
W pojedynku o 3. miejsce kluczowymi graczami byli reprezentanci Polski: w drużynie Zielonych – Jacek Krzynówek i Arkadiusz Głowacki, a w ekipie Białych – Paweł Brożek i kapitan reprezentacji Polski w amp futbolu Przemysław Świercz. W regulaminowym czasie gry był remis 5:5. W rzutach karnych bezbłędni okazali się Zieloni, którzy zwyciężyli 8:7.
W meczu finałowym od początku z furią nacierali Czerwoni i po pierwszej połowie prowadzili już 5:1. W drugiej części gry dołożyli jeszcze trzy bramki, na które Zieloni zdołali odpowiedzieć tylko jedną, i puchar powędrował do ekipy, w skład której weszli: Jakub i Dawid Błaszczykowscy, Agnieszka Radwańska, Dawid Celt, Marcin Gortat, Maciej Zakościelny, Ireneusz Bieleninik i Maciej Janowski.
Wydawnictwami interesowali się parafianie w każdym wieku
Dlaczego na drogach życia mamy być świadkami? Co łączy świadka ze słowem pisanym? Odpowiedzi na te pytania poznali wierni jednej z parafii w Częstochowie.
Niedzielę spostrzegamy jako pomoc w pracy duszpasterskiej. W każdą niedzielę możemy odnieść się nie tylko do spraw Kościoła lokalnego, lecz także powszechnego, nauczania papieża Franciszka. Jakie to piękne, że w tym czasopiśmie jak w pigułce mamy życie całego Kościoła. Zachęcając do czytania Niedzieli, jednocześnie wprowadzamy ludzi w ważne tematy, którymi Kościół żyje, takie jak np. obrona życia, patriotyzm, ojczyzna, nauczanie św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Niedziela staje się przewodnikiem, aby Boży Duch ciągle wzrastał w naszych sercach przez słowo pisane, abyśmy Ducha Bożego przekazywali młodemu pokoleniu – powiedział 19 stycznia podczas Niedzieli z Niedzielą ks. prał. Stanisław Iłczyk, proboszcz parafii św. Wojciecha w Częstochowie. Tego dnia na zaproszenie Księdza Proboszcza w tej wspólnocie gościli redaktorzy tygodnika, a ks. Mariusz Frukacz głosił homilie. Podkreślił w nich, że Niedziela jest świadkiem, „owszem piszemy o różnych sprawach społecznych Kościoła, ale najważniejszą część tworzą artykuły dotyczące Boga, wiary, bo chodzi o to, aby pogłębić swoją wiarę i być wiarygodnym świadkiem. Warto pochylić się nad słowem Bożym drukowanym, bo ono także przybliża nas do Boga i prawd wiary”.
4 tys. młodych Polaków zadeklarowało udział w Światowych Dniach Młodzieży w Seulu w 2027 r. Najwięcej zgłoszeń mamy z dwóch warszawskich diecezji oraz archidiecezji krakowskiej i gdańskiej - poinformował PAP dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Tomasz Koprianiuk.
– Okazuje się, że zainteresowanie wyjazdem na ŚDM do Seulu jest dużo większe, niż spodziewaliśmy się. Zakładaliśmy, że wyjdzie ok. 2-2,5 tys. młodych z Polski. Tymczasem udział w wydarzeniach zadeklarowało już cztery tysiące młodych. Najwięcej zgłoszeń mamy z dwóch warszawskich diecezji oraz archidiecezji krakowskiej i gdańskiej – powiedział PAP dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Tomasz Koprianiuk. Przyznał, że dużo mniej chętnych było przy okazji Lizbony czy Jubileuszu Młodych w Rzymie.
Nie da się zrozumieć Ewangelii bez Starego Testamentu. Czytając Ewangelię bez zakorzenienia w Starym Przymierzu, bardzo wiele się traci. Stary Testament wydaje się trudny, zagmatwany i zupełnie niedzisiejszy. W dodatku święta księga opowiada historie, których bohaterowie często powinni się wstydzić.
Poniżej fragment książki Skandale Starego Testamentu. autorstwa ks. Wiktora Szponara. Zobacz więcej: ksiegarnia.niedziela.pl.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.