Reklama

Niedziela Wrocławska

Bóg nam Ojcem

Bóg Ojciec stworzył nas do życia wiecznego w Niebie. Stworzył nas do miłości – powiedział w homilii bp Jan Sobiło. We Wrocławiu odbył się Festiwal Abba Pater – Święto Boga Ojca.

Niedziela wrocławska 33/2025, str. I

[ TEMATY ]

Wrocław

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Wierni z bp. Janem Sobiło okrążali kościół z ikoną Boga Ojca

Wierni z bp. Janem Sobiło okrążali kościół z ikoną Boga Ojca

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Parafia Opieki św. Józefa i Matki Bożej Miłosierdzia, prowadzona przez ojców karmelitów, stała się szczególnym miejscem uwielbienia Boga jako Ojca całej ludzkości. Festiwal Abba Pater odbył się tu po raz drugi, choć to już jego 14. edycja. Eucharystii i modlitwie różańcowej na początek festiwalu przewodniczył bp Jan Sobiło z Zaporoża, gdzie znajduje się Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego. – Bóg Ojciec nie stworzył nas po to, żebyśmy się męczyli na ziemi i żeby wszystko skończyło się śmiercią, pogrzebem i pomnikiem na cmentarzu. Bóg Ojciec stworzył nas do życia wiecznego w Niebie. Stworzył nas do miłości – mówił w homilii bp Sobiło. Zachęcał do modlitwy za każdego człowieka, bo wieczność może być „zawsze z Bogiem” lub „zawsze bez Boga”. – Bóg, który jest pięknem, miłością, zaprasza nas do radości życia wiecznego i chce nam pomóc ją osiągnąć – podkreślał. Hierarcha przypomniał mało znane wśród wiernych, ale uznane przez Kościół objawienia matki Eugenii Ravasio, których doświadczyła w 1932 r. – Bóg Ojciec prosi w mistycznych objawieniach o ustanowienie święta ku Jego czci w pierwszą niedzielę sierpnia. Ukazany jest w nich także właściwy obraz Boga jako Ojca kochającego nieskończoną miłością swoje dzieci.

Reklama

Biskup Sobiło opowiadał o trwających staraniach o ustanowienie w Kościele Święta Boga Ojca. – Ustanowienie Święta Boga Ojca pomoże całej ludzkości i będzie otwarciem możliwości jeszcze większego przepowiadania do Żydów i Muzułmanów. Nasze zadanie to być wiernym Chrystusowi i modlić się o ich nawrócenie – przekonywał.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Bóg Ojciec tu we Wrocławiu doznaje czci. To jest wielka sprawa. To iskra, która może rozpalić wielu – zaznaczył biskup. Tłumaczył, że Święto Boga Ojca ma się zrodzić najpierw w sercach wiernych. – Bóg Ojciec ma plan, żeby zaczynać od wiernych. Przecież mógłby się objawić nie matce Eugenii, a papieżowi. Ale Bóg Ojciec chce, aby to wielkie święto narodziło się na początku w sercach wiernych – tak jak Jezus narodził się w ukryciu w stajence Betlejemskiej – potem w sercach kapłanów i biskupów. Potrzeba nam do tego wielkiej odwagi.

Festiwal Abba Pater to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego oddawana jest cześć i chwała Bogu Ojcu. Trwał 4 dni, a na jego zakończenie odbyło się zawierzenie Bogu Ojcu i koncert uwielbienia w karmelitańskim ogrodzie.

„Pragnę być znanym, kochanym i czczonym przez wszystkich ludzi, sprawiedliwych i grzeszników” – mówił do matki Eugenii Bóg Ojciec.

2025-08-12 16:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zawsze blisko ludzi

Niedziela wrocławska 50/2023, str. II

[ TEMATY ]

Wrocław

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Pamiątkowe zdjęcie po Eucharystii

Pamiątkowe zdjęcie po Eucharystii

Koło Wrocławskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta pomaga bezdomnym i ubogim już 40 lat.

Jesteście głosem bezdomnych i ubogich. Jesteście ich nadzieją – mówił podczas uroczystej Eucharystii bp Jacek Kiciński. Wcześniej podczas gali w Dolnośląskim Centrum Filmowym wyróżniono osoby szczególnie zasłużone w działalności na rzecz bezdomnych, odznaczenie „Przyjaciel Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta” otrzymał także bp Jacek Kiciński, asystent kościelny Towarzystwa.
CZYTAJ DALEJ

Ania Golędzinowska: Pustka w sercu glamour. Od kariery modelki do opętania i egzorcyzmów

2026-02-24 21:34

[ TEMATY ]

Ania Golędzinowska

Mat.prasowa/Esprit

Ania Golędzinowska

Ania Golędzinowska

Żyła w blasku fleszy. Mediolan był sceną jej kariery: czerwone dywany, okładki gazet, narzeczony – siostrzeniec Berlusconiego. A jednak za pozorem sukcesu kryła się samotność, której nie goił żaden aplauz. Zanim trafiła do świata mody, Ania Golędzinowska padła ofiarą handlu ludźmi – uwięziona, zmuszana do pracy w nocnym klubie, upokorzona. Uciekła. Lecz prawdziwe wyzwolenie przyszło dopiero później.

O Medjugorje usłyszała od jednego z dziennikarzy. Pojechała na pielgrzymkę z ciekawości, ale też z nadzieją, i wtedy zaczęło się coś, czego nie sposób było zignorować: bluźniercze głosy, niewidzialny opór, nocne zmagania.
CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Miasto wspiera zabytkowe świątynie

2026-02-26 15:47

[ TEMATY ]

Wałbrzych

dotacje na zabytki

Archiwum prywatne

Trzy wałbrzyskie świątynie objęte miejską dotacją

Trzy wałbrzyskie świątynie objęte miejską dotacją

Wałbrzyski samorząd przeznaczył miejskie środki w kwocie pół miliona złotych na konkretne prace ratunkowe i konserwatorskie w trzech historycznych kościołach.

23 lutego br. Rada Miejska Wałbrzycha podjęła trzy uchwały o udzieleniu dotacji celowych na remonty obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Decyzje zapadły jednogłośnie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję