Reklama

Książki

książka

Niegroźna groza

Opowieści niesamowite z języka japońskiego Kenzaburo Oe, Yasunari Kawabata i inni, oprac. Katarzyna Sonnenberg-Musiał

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Opowieści grozy zawarte w kolejnym tomie Opowieści niesamowitych wydawnictwa PIW nie są aż tak groźne, jeśli weźmie się pod uwagę to, co wylewa się codziennie z internetu, telewizji itd. Ich lektura pozwala natomiast na kontakt z twórczością japońskich pisarzy poruszających tematy z pogranicza życia i śmierci, jawy i snu, a także tradycyjne japońskie motywy. W tym z twórczością noblistów: Oe i Kawabaty czy Kobo Abe, autora głośnej na Zachodzie Kobiety z wydm, i Jun’ichiro Tanizakiego, autora Dziennika szalonego starca. Miłośnicy klasyki nie powinni być zawiedzeni; znajdą tu opowiadania: Śmierć w środku lata Yukio Mishimy – przejmującą historię o matce, która w morzu traci dwójkę dzieci, oraz Dwóch kalekich mężczyzn Ranpo Edogawy – opowieść łączącą elementy fantastyczne z satyrą. /j.k.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-12-02 13:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bibliofilskie pasje Jana XXIII

[ TEMATY ]

książka

Jan XXIII

pl.wikipedia.org

Jan XXIII był bibliofilem. Tę mało znaną pasję Dobrego Papieża ujawnił jego były sekretarz osobisty, dziś już 98-letni abp Loris Capovilla. Angelo Roncalli przez całe życie kolekcjonował starodruki dotyczące jego rodzinnego miasta Bergamo. W testamencie przekazał je później Bibliotece Watykańskiej. Bibliofilska pasja skłoniła go również do wydania rozporządzenia, które nakazywało wszystkim diecezjom na świecie przesyłanie do Biblioteki Watykańskiej rzadkich książek.
CZYTAJ DALEJ

Słowacja: Msza św. w... Tatrach!

2026-08-20 10:48

[ TEMATY ]

Tatry

Słowacja

Agata Kowalska

Tatry po słowackiej stronie

Tatry po słowackiej stronie

Miłośnicy gór i turystyki są zaproszeni na kolejne wydarzenie z tegorocznego cyklu Mszy świętych na łonie natury, które odbywają się pod hasłem „Przyjdź, przeżyj, odnajdź spokój”.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 sierpnia 2026 r., we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej o godz. 12:00 przy Zbójnickim schronisku w Dolinie Staroleśnej. Głównym celebransem będzie kapelan Tatranskej horskej służby (Tatrzańskiego Pogotowia Górskiego), ks. Ján Dubecký.
CZYTAJ DALEJ

„Głębia matczynego bólu” – koncert w Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej [Zaproszenie]

2026-08-20 21:23

ks. Łukasz Romańczuk

W niedzielę 4 października 2026 r. o godz. 16.00 w Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy odbędzie się koncert muzyki sakralnej zatytułowany „Głębia matczynego bólu”. Wydarzenie zainauguruje doroczne uroczystości odpustowe ku czci Patronki Śląska.

Trzebnickie Sanktuarium to nie tylko miejsce modlitwy, lecz również ważny ośrodek dziedzictwa kulturowego. W jego murach spotykają się świadectwa historii, sztuki i duchowości wielu narodów, tworząc swoistą syntezę kultury chrześcijańskiej. Od 2019 roku odbywają się tam międzynarodowe koncerty muzyki sakralnej z udziałem Dominiki Zamara, światowej sławy sopranistki pochodzącej z Wrocławia, oraz artystów z Polski, Włoch, Kuby, USA i Ukrainy. Dzięki premierom światowym i transmisjom online wydarzenia te zyskały międzynarodowy zasięg.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję