Reklama

Niedziela plus

Katowice

Relacje i codzienne życie

Ruszyła nowa inicjatywa formacyjna dla katolickich singli pod nazwą Akademia Miłości.

Niedziela Plus 9/2026, str. VIII

[ TEMATY ]

Katowice

Akademia Miłości dla Singli

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wystartowała pierwsza edycja Akademii Miłości – ogólnopolskiej inicjatywy rozwojowo-formacyjnej skierowanej do katolickich singli. Spotkanie inauguracyjne miało miejsce 19 lutego. Program, realizowany od lutego do czerwca 2026 r., łączy formację duchową z warsztatami dotyczącymi relacji, osobowości i codziennego życia.

Akademia Miłości to projekt, który został zainicjowany blisko 10 lat temu w Poznaniu, na z czasem rozwinął się w wielu miastach Polski. Jego misją jest pomoc singlom w odkrywaniu miłości do Boga, bliźniego i siebie samego, aby przez pracę nad sobą byli zdolni do budowania dojrzałych i wartościowych relacji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Katowicka edycja Akademii Miłości odbywa się z błogosławieństwem abp. Andrzeja Przybylskiego. W ramach pierwszego cyklu zaplanowano pięć spotkań prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin, m.in. duchowości, psychoterapii, relacji małżeńskich, rozwoju osobistego, pracy zawodowej oraz wizerunku. Wśród zaproszonych prelegentów są m.in.: Jadwiga i Jacek Pulikowscy, a także stylistka, psychoterapeutka, duszpasterz małżeństw oraz przedsiębiorca coach.

Każde spotkanie obejmuje wykład, warsztaty, pracę w grupach oraz czas na swobodne rozmowy przy kawie i herbacie. Opiekę duchową nad inicjatywą sprawuje ks. Wojciech Kamczyk, duszpasterz katowickiej Akademii Miłości.

Organizatorzy podkreślają, że dotychczasowe edycje programu przyniosły liczne owoce – od zawartych małżeństw i trwałych przyjaźni po ważne decyzje życiowe i zawodowe podejmowane przez uczestników.

Akademia Miłości ma charakter non-profit. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja on-line. Szczegółowe informacje są dostępne w mediach społecznościowych inicjatywy, m.in. na Facebooku.

2026-02-25 07:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Skworc: ewangelizować, nie dzielić, łączyć

[ TEMATY ]

jubileusz

abp Wiktor Skworc

Katowice

Bożena Sztajner/Niedziela

Nade wszystko musimy ewangelizować, nie dzielić a łączyć – mówił dziś abp Wiktor Skworc w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach podczas Mszy św. z okazji 25. rocznicy ustanowienia kościelnej metropolii górnośląskiej.

Metropolita katowicki przypomniał, że nowy podział administracyjny Kościoła w Polsce zrodził się z głębszego rozumienia nauczania Soboru Watykańskiego II, który m.in. kładł nacisk na to, by biskupi i księża byli jak najbliżej świeckich.
CZYTAJ DALEJ

Stulecie serafitek

2026-04-26 14:19

[ TEMATY ]

Toruń

Renata Czerwińska.

Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej – siostry serafitki – świętowały dziś sto lat posługi w Toruniu. Eucharystii w parafii ojców franciszkanów przewodniczył i homilię wygłosił bp Józef Szamocki.

W homilii zwrócił uwagę na charyzmat św. Franciszka, naśladującego Chrystusa w pokorze i posłudze miłosierdzia. Naśladowanie Dobrego Pasterza ma wymiar przede wszystkim duchowy.
CZYTAJ DALEJ

Prastary gród świętuje

2026-04-27 09:33

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Uroczystą Eucharystią w bazylice katedralnej w Sandomierzu zainaugurowano obchody 800-lecia pierwszej lokacji miasta. Liturgii przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

W koncelebrze uczestniczyli ks. Michał Powęska, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu, oraz ks. Jacek Marchewka, proboszcz parafii katedralnej. Liturgia zgromadziła mieszkańców miasta i przybyłych gości – którzy wspólnie dziękowali za osiem wieków historii Sandomierza.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję