Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Marsz Godności

W czwartek, 14 maja, Oleszyce stały się najbardziej kolorowym i radosnym miejscem na mapie powiatu lubaczowskiego. Wszystko za sprawą Marszu Godności Osób z Niepełnosprawnościami, który połączono z obchodami jubileuszu 450-lecia nadania praw miejskich miastu.

2026-06-02 11:45

Niedziela zamojsko-lubaczowska 23/2026, str. III

[ TEMATY ]

Oleszyce

elubaczow.com

Każdy człowiek ma równe prawa

Każdy człowiek ma równe prawa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wydarzenie zgromadziło setki uczestników mieszkańców, przedstawicieli instytucji, organizacji oraz władz samorządowych, którzy wspólnie zamanifestowali solidarność, otwartość i szacunek wobec osób z niepełnosprawnościami. Zgodnie z inicjatywą Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem”, dominującym kolorem wydarzenia był pomarańczowy – symbol radości, energii i integracji. Pomarańczowe koszulki, balony, czapki i chusty stworzyły niezwykle ciepłą i pełną pozytywnej energii oprawę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 23/2026 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dożynkowe dziękczynienie

Niedziela zamojsko-lubaczowska 36/2025, str. II

[ TEMATY ]

Oleszyce

oleszyce.pl

Korowód dożynkowy w drodze do kościoła

Korowód dożynkowy w drodze do kościoła

Czas na podziękowanie Panu Bogu i rolnikom za wykonaną pracę.

Tym dniem w parafii i gminie Oleszyce była niedziela 24 sierpnia br.
CZYTAJ DALEJ

Abp Górzyński: orędzie gietrzwałdzkie mówi o przywróceniu ewangelicznego życia

2026-06-04 09:22

[ TEMATY ]

Gietrzwałd

Matka Boża Gietrzwałdzka

Julia Czernik

Orędzie gietrzwałdzkie, o którym trzeba przypomnieć przed jubileuszem 150-lecia objawień, mówi, byśmy powrócili do życia według Ewangelii – powiedział PAP abp Józef Górzyński. Dodał, że treści te są wciąż aktualne: nawróćcie się, przestańcie pić, szanujcie bliźnich i bądźcie dobrymi ludźmi.

W czerwcu w Gietrzwałdzie na Warmii rozpoczną się obchody 149. rocznicy objawień maryjnych, które będą także czasem przygotowań do wielkiego jubileuszu 150-lecia w 2027 r.
CZYTAJ DALEJ

Maja Chwalińska wygrała z rosyjską tenisistką i awansowała do finału wielkoszlemowego French Open

2026-06-04 19:51

[ TEMATY ]

tenis

Maja Chwalińska

PAP/EPA

Maja Chwalińska pokonała rozstawioną z numerem 25. Rosjankę Dianę Sznajder 7:6 (7-4), 6:4 i awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Polska tenisistka o tytuł zagra z inną zawodniczką z tego kraju - Mirrą Andriejewą.

Dwusetowe starcie na korcie centralnym im. Philippe’a Chatriera trwało dwie godziny i 10 minut. Polka wykorzystała pierwszą piłkę meczową.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję