Reklama

Niedziela Legnicka

Wyruszyli. Młodzież ŚDM w drodze do Krakowa

Specjalnym pociągiem w poniedziałkowy poranek (25 lipca) młodzież Diecezji Legnickiej wyruszyła do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Wśród nich była młodzież m.in. z Chojnowa, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Lubina i Zgorzelca. Wśród osób, które można było z łatwością zauważyć na placu przed legnickim dworcem PKP była 186 grupa z Lubina, która wraz z księżmi salezjanami udała się w drogę na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

[ TEMATY ]

Legnica

ŚDM w Krakowie

25.07

Monika Łukaszów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jedziemy do Krakowa na spotkanie młodzieży całego świata – mówi ks. Bartłomiej z parafii Najświętszego Serca w Lubinie, chcemy zachęcić młodych ludzi do doświadczenia Kościoła młodego i dynamicznego. Kościoła żyjącego. Na spotkanie z papieżem wyruszył także Wojtek, który był wolontariuszem i zajmowałem się przygotowanie ŚDM w Lubinie „stwierdziłem, że żałowałbym, gdybym nie skorzystał z okazji wyjazdu na ŚDM, która może już się nie powtórzyć. Myślę, że takim magnesem, który przyciąga młodych ze świata jest papież. To on zbiera młodzież z odległych zakątków świata na wielkim świecie chrześcijaństwa. ŚDM rozpoczął Jan Paweł II, który był Polakiem i teraz ponownie to święto młodych organizowane są w Polsce. Myślę, że to dla młodych osób też jest bardzo ważne.

Monika Łukaszów

Wraz z młodzieżą na spotkanie z papieżem Franciszkiem wyjechał bp Marek Mendyk, który tuż przed wyjazdem powiedział „Od razu pomyślałem, że z nimi pojadę. Mając doświadczenie udziału w innych spotkaniach z młodymi ludźmi, mogę powiedzieć, że bycie z nimi to prawdziwa uczta. To jest doświadczenie nie do opisania. Uwielbiam patrzeć na młodych ludzi uśmiechniętych, zadowolonych i szczęśliwych, takich, którzy z pasją coś robią. Inna jest młodzież na zachodzie, inna w Ameryce, zwłaszcza w Ameryce Południowej, a nasza młodzież jest specyficzna. Muszę powiedzieć, że my naprawdę nie musimy mieć kompleksów, gdy chodzi o naszą polską młodzież. Oni są otwarci, dyspozycyjni i niezwykle ofiarni. Świętnie mówią w różanych językach i dobrze odnajdują się w świecie. Są naprawdę dobrymi ambasadorami.

Młodzież do Legnicy specjalnym pociągiem wróci w poniedziałek 1 sierpnia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-07-25 13:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Energetyczne MercyFesty

Niedziela wrocławska 31/2016, str. 3

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Dni w diecezjach

Ks. Jerzy Babiak

Ks. Jakub Bartczak rozgrzewał pielgrzymów

Ks. Jakub Bartczak rozgrzewał pielgrzymów
Trzy dni, 5 scen w różnych częściach Wrocławia, 15 koncertów, m.in. Fisheclectic, N.O.E, rapujący ks. Kuba Bartczak, chór ŚDM, wspólne tańce i śpiewy, Festiwal Narodów i tysiące młodych wspólnie się bawiących i modlących – tak wyglądały MercyFesty we Wrocławiu. Na Tekach rozpoczęli polonezem. Pielgrzymi starali się jak najszybciej nauczyć kroków i chętnie włączyli się w integrację prowadzoną przez wodzireja Andrzeja Kusia. Niektórzy próbowali zmodernizować poloneza, np. jeden z ojców redemptorystów postanowił zatańczyć z dwiema dziewczynami naraz! Na oblackiej scenie punktem kulminacyjnym Mercy Festów był Festiwal Narodów: grupy m.in. ze Sri Lanki, Suazi, Turkmenistanu, Australii, RPA, Chin czy Meksyku prezentowały swoje tańce ludowe, narodowe piosenki. Było mnóstwo kolorowych strojów, okrzyków, flag i radosnej zabawy. – To niesamowite, że mogliśmy zobaczyć młodych praktycznie ze wszystkich stron świata, że poznaliśmy ich kulturę, a przede wszystkim, że mogliśmy razem dzielić się swoją wiarą – opowiada Laura z Modeny we Włoszech.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Koch: święcenie kobiet przeszkodą dla jedności

2025-03-03 16:10

[ TEMATY ]

święcenia

święcenia kobiet

Adobe Stock

Ordynacja kobiet na pastorów w niektórych Kościołach protestanckich stanowi przeszkodę dla jedności chrześcijan - stwierdził w wywiadzie dla Katolickiego Uniwersytetu w Walencji, kardynał Kurt Koch, prefekt Dykasterii do spraw Popierania Jedności Chrześcijan. Szwajcarski purpurat kurialny omówił wyzwania ekumenizmu i sytuację w relacjach między Kościołem katolickim a różnymi wyznaniami chrześcijańskimi.

„My, katolicy, chcemy na nowo odkryć kościelną jedność w wierze, sakramentach i posługach” - powiedział kardynał Koch. „Komunia eucharystyczna zakłada uznanie posług, a dla Kościoła katolickiego święcenia kobiet nie są możliwe. Dlatego ten krok podjęty przez niektóre kościoły bardzo utrudnił jedność” - stwierdził.
CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Sztuka głoszenia i słuchania – kapłańska formacja wielkopostna

2025-03-04 09:22

[ TEMATY ]

dzień skupienia

diecezja świdnicka

Wielki Post

duchowieństwo

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Kapłani diecezji świdnickiej podczas wielkopostnego dnia skupienia

Kapłani diecezji świdnickiej podczas wielkopostnego dnia skupienia

W seminaryjnej kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy, w poniedziałek 3 marca odbył się wielkopostny dzień skupienia duchowieństwa diecezji świdnickiej.

W spotkaniu udział wzięło ponad 120 księży z dekanatów centralnych diecezji, którzy wsłuchiwali się w słowo Boże, konferencję duchową oraz praktyczne wskazówki duszpasterskie.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję