Reklama

Dzielimy się wiarą jak chlebem...

Niedziela legnicka 27/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu przystąpili po raz drugi do Ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z Afryki”. Jest on realizowany przez Komisję Episkopatu Polski ds. Misji i Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem tego konkursu jest kształtowanie wrażliwości polskiej młodzieży na los rówieśników w krajach Trzeciego Świata, chęć niesienia pomocy polskim misjonarzom zaangażowanym w edukację w krajach misyjnych. Gimnazjaliści z poszczególnych klas zgłosili swój udział w czterech kategoriach, za najważniejszą obierając - charytatywną. Uczniowie zorganizowali kiermasz, którego myślą przewodnią były słowa Matki Teresy z Kalkuty: „To, co robimy, jest kroplą w oceanie potrzeb, ale bez nas ocean byłby o jedna kroplę mniejszy”. Przygotowano plakaty informujące o dramatycznej sytuacji dzieci w krajach misyjnych, wykonano ponad 250 sztuk odlewów gipsowych i wiele innych ozdób. Młodzi ludzie z wielkim przejęciem i bardzo odpowiedzialnie podeszli do tego zadania. Często zostawali do późna, aby wszystko dobrze zorganizować. Okazją do sprzedaży wykonanych prac było spotkanie z rodzicami w gimnazjum, podczas którego uczniowie z determinacją i ogromnym oddaniem zbierali pieniądze dla swoich rówieśników z Afryki. Uzbierano 400 zł. Pieniądze te zostaną przekazane szkole w Zambii, gdzie pracuje polski misjonarz ks. Andrzej Daniluk. Szkoła od dwóch lat utrzymuje z nim kontakt listowny. Wyrazy wdzięczności należą się ludziom o wielkim sercu, którzy uczestniczyli w tym przedsięwzięciu - dyrektor Beacie Jaworskiej, nauczycielom, rodzicom, a przede wszystkim wspaniałym młodym ludziom, uczniom naszej szkoły, na których zawsze można liczyć.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak chcę przeżyć swoje życie: w ciemności czy w świetle?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 7, 1-5.

Poniedziałek, 23 czerwca
CZYTAJ DALEJ

MEN chce, by zajęcia w przedszkolu mogły prowadzić osoby niebędące nauczycielami

2025-06-23 16:03

[ TEMATY ]

przedszkole

Ministerstwo Edukacji Narodowej

pixabay.com/ _Alicja_

MEN chce, by w uzasadnionych przypadkach w przedszkolu do prowadzenia wszystkich zajęć z dziećmi mogła być, za zgodą kuratora oświaty, zatrudniona osoba niebędąca nauczycielem, Projekt nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, wprowadzający tę zmianę trafił w poniedziałek do konsultacji publicznych.

Obecnie w publicznym przedszkolu można zatrudnić osobę niebędącą nauczycielem wyłącznie do prowadzenia zajęć rozwijających zainteresowania dzieci, a nie do zajęć wychowania przedszkolnego, w trakcie których jest realizowana podstawa programowa.
CZYTAJ DALEJ

Pomaganie mają wpisane w DNA

2025-06-23 16:56

Magdalena Lewandowska

Oficjalne otwarcie X Festynu Parafialnego

Oficjalne otwarcie X Festynu Parafialnego

Parafianie z Muchoboru Małego wspólnie przeżywali radość z odpustu i festynu.

Uroczystościom odpustowym w parafii NMP Nieustającej Pomocy we Wrocławiu-Muchoborze Małym przewodniczył bp Krzysztof Nykiel z Rzymu, regens Penitencjarii Apostolskiej. – To dla nas wielki zaszczyt. Tym bardziej ciszymy się z obecności gościa z Rzymu, że razem z nami chce się modlić i spędzać swoją pierwszą rocznicę święceń biskupich – podkreślał proboszcz parafii ks. Zbigniew Orda.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję