Reklama

Niezwykła Pięćdziesiątnica

Dzień Zesłania Ducha Świętego był dla parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Radomsku świętem szczególnym ze względu na trzy ważne wydarzenia: wizytację kanoniczną bp. Jana Wątroby, poświęcenie witraży i bierzmowanie młodzieży.
„Witraże to kosztowne wyzwanie, które w ostatnich miesiącach podjęła nasza wspólnota” - powiedział proboszcz parafii ks. kan. Tadeusz Korgól, zwracając się do Księdza Biskupa z prośbą o ich poświęcenie. Witraże zostały ufundowane przez rodziny parafii.
W uroczystość Zesłania Ducha Świętego 80 młodych przyjęło z rąk Księdza Biskupa dary Ducha Świętego. Fakt przyjęcia tego sakramentu przez tak dużą grupę młodzieży jest świadectwem żywej wiary, jaka istnieje w parafii. Bp Jan Wątroba wyraził z tego powodu wielką radość i uznanie, dziękując jednocześnie za troskę zarówno o wygląd zewnętrzny świątyni, jak i piękno duchowe parafii, o czym świadczą działające tu wspólnoty: dwa Koła Żywego Różańca, Neokatechumenat, Akcja Katolicka, Caritas, Ognisko Miłosierdzia Bożego, chór parafialny i schola. Na zakończenie Ksiądz Biskup życzył, aby posługa Kościoła utwierdzała wiernych w czynieniu dobra, umacniała ich i dodawała otuchy w dalszych latach pracy.
Parafia przygotowuje się do jubileuszu 25-lecia istnienia, w związku z tą uroczystością planowana jest budowa nowych organów kościelnych.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek na Węgrzech: rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”

2021-09-17 09:59

[ TEMATY ]

Węgry

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Wizyta papieża Franciszka podniosła znaczenie Węgier – oświadczył w piątek premier tego kraju Viktor Orban w Radiu Kossuth. Dodał, że rozmowa z papieżem utwierdziła go osobiście w słuszności jego polityki dotyczącej rodzin. Jak zaznaczył, papież powiedział, że rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”, „nie ma o czym dyskutować”.

„Do przyjazdu tutaj nie zmuszały go żadne względy protokolarne ani inne. Przyjechał, bo chciał przyjechać. Dlatego przyjechał na (52. Międzynarodowy) Kongres (Eucharystyczny), bo odbywał się on na Węgrzech. Chciał nas odwiedzić. Można powiedzieć – chociaż sam jestem kalwinem – że jesteśmy dla niego ważni i dlatego przyjechał. To wielka sprawa, to podnosi znaczenie Węgier” – powiedział Orban.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: pasterskie serce nie może się zamknąć

2021-09-18 15:39

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

Episkopat.news,

„Pasterskie serce nie może się zamknąć. Pasterskie serce nie może nie odczuwać bólu” – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak nawiązując do odejść z Kościoła wskutek zgorszenia czy rozczarowania. „Musi być w nas gotowość Dobrego Pasterza, który szuka, który się troszczy” – dodał.

Metropolita gnieźnieński przewodniczył 18 września w południe Mszy św. stanowiącej centralny punkt dziękczynienia archidiecezji gnieźnieńskiej za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego „ojca, pasterza i biskupa”, w którym – jak podkreślił –„widzieliśmy i wciąż widzimy dobrego pasterza”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję