Reklama

Akcja letnia Caritas kieleckiej

Caritas kielecka organizuje w tym roku wypoczynek dla 1750 dzieci z rodzin najuboższych i dotkniętych różnego rodzaju dysfunkcjami. Tego lata w ośrodkach prowadzonych przez Caritas będzie wypoczywało także 160 dzieci z rodzin polonijnych z Ukrainy i Białorusi. Dzieci mają zapewniony bezpieczny wypoczynek w ośrodkach w Karpaczu, Kołobrzegu, Piwnicznej, Rowach, Siamoszycach i Kaczynie.
Program kolonijny jest oparty na literaturze Patrycji ST. Jon Skarby śniegu. Ma on charakter wychowawczy, a w całość programu wplecione są elementy profilaktyki. Na każdym turnusie dodatkowo jest zatrudniony profilaktyk pełniący funkcję pedagoga kolonijnego. Kadra kolonijna to księża, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, nauczyciele i studenci. Zdecydowana większość pełni swoje funkcje jako wolontariusze.
Partnerami w realizacji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży są parafie, szkoły oraz Ośrodki Pomocy Społecznej, które kwalifikują dzieci do uczestnictwa w koloniach. Dofinansowanie wypoczynku dzieci pochodzi m.in. z Ośrodków Pomocy Społecznej, Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ministerstwa Edukacji Nauki i Sportu, a także Kuratorium Oświaty. Tradycyjnie już na wypoczynek najuboższych zostanie przeznaczonych część pieniędzy, które zebrane zostały podczas corocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt kolonii w tym roku wyniesie ok. 800 tys. zł.
Niestety, nie wszyscy chętni będą mogli skorzystać z oferty Caritasu, dlatego specjalnie dla nich organizowane są - z pomocą parafii oraz Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie” - półkolonie w mieście.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Legnica: ingres bp. Andrzeja Siemieniewskiego do katedry legnickiej

2021-09-20 15:09

[ TEMATY ]

bp Andrzej Siemieniewski

Niedziela Legnicka

W Legnicy odbył się w poniedziałek ingres bp. Andrzeja Siemieniewskiego do tamtejszej katedry. - Abyśmy wszyscy stawali się świątynią Boga i mężnymi świadkami Jego miłości do ludzi – mówił w homilii nowy biskup legnicki, cytując słowa wypowiedziane 25 lat temu w Legnicy przez papieża Jana Pawła II. W uroczystości wzięli udział liczni biskupi, na czele z nuncjuszem apostolskim w Polsce abp. Salvatore Pennacchio.

W uroczystej liturgii obok abp. Salvatore Pennacchio wzięli udział liczni biskupi, m.in. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, bp Tadeusz Lityński, biskup diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, bp Marek Mendyk, biskup diecezji świdnickiej, bp Wolfgang Ipolt, biskup diecezjalny Görlitz oraz bp Włodzimierz Juszczak, biskup eparchii wrocławsko – gdańskiej Kościoła greckokatolickiego. Liturgię koncelebrowali liczni duchowni głównie z terenu metropolii wrocławskiej. Wzięli w niej udział również duchowni Kościołów chrześcijańskich m.in. bp Waldemar Pytel, biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w RP a także przedstawiciele Kościoła Prawosławnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję