Reklama

Złotoryja

40-lecie kapłaństwa ks. prał. Mariana Sobczyka

Parafia pw. św. Jadwigi w Złotoryi świętowała 40. rocznicę święceń kapłańskich swojego proboszcza ks. Mariana Sobczyka.
Ksiądz Marian przyszedł na świat w rodzinie Jana i Anieli. To oni dzięki ciężkiej pracy i dzięki łasce Boga wychowali jednego z czterech synów na kapłana. Pracowali na roli, jednak w każdą niedzielę obowiązkowo szli z pięciorgiem dzieci do oddalonego o 5 km kościoła na Mszę św. Po ukończeniu w 1958 r. liceum ogólnokształcącego Marian wstąpił do Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Święcenia kapłańskie przyjął 28 czerwca 1964 r. we Wrocławiu. Pracował jako wikariusz w Piławie Górnej, Bieniowie, Bielawie, Namysłowie i Bolkowie. 17 lutego 1975 r. został proboszczem: w Kraśniku Dolnym, następnie w Świerzawie, a od 1 lipca 1986 r. objął parafię w Złotoryi. Taka była wola Boża, by ksiądz pochodzący spod kieleckiej wsi przybył do Złotoryi. Od chwili objęcia probostwa zaczął remontować kościoły, cmentarze i kapliczki. Taka była potrzeba. Taka była Boża wola. Takie też było jego prymicyjne zawołanie: „Oto idę pełnić Twoją wolę, Panie!”. Duch Święty udzielił mu daru mądrości i umiejętności, bo to przecież trzeba umieć tak pięknie remontować świątynie. Te remonty objęły parafie: w Krzyżowej, Świerzawie, Lubiechowie, Jerzmanicach, w Złotoryi (św. Mikołaja, św. Józefa Robotnika i św. Jadwigi). Tylko Pan Bóg wie, ile musiał się ksiądz natrudzić, wymodlić, najeździć, by znaleźć sponsorów i olbrzymie pieniądze. Wystarczy popatrzeć na naszą świątynię: nowa posadzka marmurowa, nowa elewacja, wymalowane ściany, świeżo malowane ławki. Nasz kościół jest przytulny, jasny. Ksiądz Marian podchodzi do wszystkiego z sercem. Może też liczyć na wsparcie swoich parafian, którzy widzą te szczególne znaki Bożego błogosławieństwa. W dniu jubileuszu życzymy Bożego błogosławieństwa, łask i darów Ducha Świętego, opieki Maryi i ludzkiej życzliwości.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Matka Boża Płacząca. Mija 175 lat od objawień w La Salette

2021-09-18 22:50

[ TEMATY ]

La Salette

Monika Książek

Jest rok 1846. Francja przechodzi poważny kryzys, epokę fermentu i zmian społecznych. Kraj przeżywa najpierw rewolucję, czasy napoleońskie, wreszcie lata nędzy. Rodzi się moda na racjonalizm i krytykę Kościoła. W wielu miejscach z wolna zanika wiara.

Nawet najzdrowsze zdawałoby się środowiska – wsie – tracą swą tożsamość i wyrzekają się swoich tradycji. W Corps ludzie żyją tak, jakby Boga nie było. Tam właśnie mieszkała Melania Calvat (lub Mathieu). W 1846 r. miała czternaście lat. Tam żył też jedenastoletni Maksymin Giraud. Choć oboje mieszkali w tej samej parafii, La Salette, pierwszy raz spotkali się dopiero na dwa dni przed objawieniem się Matki Najświętszej. Nic dziwnego, byli tak różni, że nawet gdyby się gdzieś zobaczyli, nie zauważyliby swojej obecności.

CZYTAJ DALEJ

Dożynki Prezydenckie 2021

2021-09-19 17:04

prezydent.pl

Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyły się Dożynki Prezydenckie z udziałem Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

– Wszystkie branże polskiego rolnictwa muszą być w sposób równy zadbane. Obiecuję wszystkim polskim rolnikom, że będę o te sprawy dbał, że będę stał na straży polskiego rolnictwa, jego dobra, jego interesów, tego wszystkiego, co istotne – mówił Prezydent RP podczas uroczystości.

CZYTAJ DALEJ

Ingres biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do Katedry legnickiej.

2021-09-20 20:27

ks. Waldemar Wesołowski

Uroczystość rozpoczęła się procesją, która wyruszyła z domu parafii katedralnej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję