Reklama

Zgorzelec

Piłkarski Turniej Ministrancki

Niedziela legnicka 28/2004

24 czerwca w uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela swój odpust przeżywała parafia na Ujeździe w Zgorzelcu. W tym roku postanowiono, by świętowanie rozpocząć już na kilka dni wcześniej. Z inicjatywy kapłanów i wiernych z tej okazji zorganizowany został piłkarski turniej dla ministrantów na hali sportowej o puchar Księdza Proboszcza Mariana Oleksego. Do udziału zostały zaproszone wszystkie parafie z dekanatu zgorzeleckiego i kilka parafii z sąsiednich dekanatów. W sumie w turnieju zagrało osiem drużyn.
Rozpoczęcie tego spotkania miało miejsce w kościele parafialnym na Ujeździe. Pierwszym i zarazem najważniejszym punktem programu była uroczysta Msza św., sprawowana pod przewodnictwem dziekana ks. Jana Mycka. Po Mszy św. odbyła się prezentacja drużyn i losowanie dwóch grup rozgrywek, którego dokonali Ksiądz Dziekan i gospodarz turnieju ks. Marian Oleksy. Po uroczystym rozpoczęciu zawodnicy i przybyli wraz z nimi księża opiekunowie udali się do hali sportowej przy Zespole Szkół im. Emilii Plater. Tam odbyły się rozgrywki, które przyniosły wiele emocji i równocześnie pokazały jak w duchu chrześcijańskim można rywalizować w zawodach sportowych. Zawody wygrała i puchar zabrała do siebie drużyna z parafii św. Jadwigi w Zgorzelcu, drugie miejsce zajęła drużyna z parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Trójcy, trzecie z parafii pw. św. Józefa Robotnika w Zawidowie, czwarte z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osieku Łużyckim. Miejscami od V do VIII podzieliły się drużyny z parafii: św. Bonifacego w Zgorzelcu, św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu, św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu i św. Franciszka z Asyżu w Jerzmankach. Spośród chłopców zostali także wybrani: król strzelców, król bramkarzy i dwóch najlepiej grających zawodników turnieju.
Po skończonych rozgrywkach wszyscy wrócili do parafii, gdzie czekał przygotowany ciepły posiłek. Następnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród. Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary, każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy, a każdy z zawodników pamiątkowy album z dedykacją ks. Mariana Oleksego. Bardzo atrakcyjne były nagrody indywidualne. Król strzelców otrzymał koszulkę reprezentacji Polski z dedykacją jej napastnika Andrzeja Niedzielana, jeden z najlepszych zawodników koszulkę mistrza Polski - Wisły Kraków, a drugi piłkę z autografem Andrzeja Niedzielana. Natomiast najlepszy bramkarz otrzymał piłkę z autografem Huberta Kostki, bramkarza reprezentacji w latach 70.
Turniej ten mógł odbyć się dzięki życzliwości wielu osób. Nie sposób wszystkich imiennie wymienić. W sposób szczególny za pomoc pragniemy podziękować dyrekcji Zespołu Szkół im. Emilii Plater w Zgorzelcu, ks. Andrzejowi Jarosiewiczowi - dyrektorowi Wydziału Duszpasterskiego Legnickiej Kurii Biskupiej, ks. Markowi Kluwakowi, dyrekcji firmy ubezpieczeniowej UNIQA z Legnicy, Krzysztofowi Wolańskiemu z firmy Intervema z Wrocławia oraz wszystkim parafianom, którzy bardzo ofiarnie zaangażowali się w organizację tego spotkania. Na koniec wszyscy wyrażali nadzieję, że turniej na stałe wpisze się w kalendarz obchodów uroczystości odpustowych na Ujeździe w Zgorzelcu. Patrząc na radość ministrantów i wszystkich zaangażowanych, już podjęto decyzję o rozpoczęciu przygotowań do przyszłorocznych rozgrywek.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: w stanowisku Państwowej Komisji ds. Pedofilii sporo uproszczeń

2021-08-05 11:13

[ TEMATY ]

pedofilia

komisja ds. pedofilii

Episkopat News

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Oprócz potrzebnych, choć spóźnionych wyjaśnień odnoszących się do liczby zgłoszonych spraw, stanowisko Państwowej Komisję ds. Pedofilii zawiera nadal kilka istotnych uproszczeń, niedomówień, a nawet przeinaczeń, które nie zbliżają nas do podjęcia owocnego i koniecznego dialogu dla dobra pokrzywdzonych – stwierdza kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, ks. dr Piotr Studnicki w komunikacie przekazanym KAI.

W związku ze stanowiskiem przesłanym przez Państwową Komisję ds. Pedofilii do Katolickiej Agencji Informacyjnej w sprawie uwag i komentarzy do pierwszego Raportu Komisji, w imieniu Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży stwierdzam, że oprócz potrzebnych, choć spóźnionych wyjaśnień odnoszących się do liczby zgłoszonych spraw, zawiera ono nadal kilka istotnych uproszczeń, niedomówień, a nawet przeinaczeń, które nie zbliżają nas do podjęcia owocnego i koniecznego dialogu dla dobra pokrzywdzonych.

CZYTAJ DALEJ

Dwa tysiące pielgrzymów z Rzeszowa na Jasną Górę

2021-08-05 15:56

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Rzeszów

KAI/Olga Cyburt, Tomasz Nowak / diecezja.rzeszow.pl

„Pielgrzymka to doskonała okazja do szukania Jezusa, do odbudowania i umocnienia relacji z Jezusem” – mówił bp Jan Wątroba na Mszy św. rozpoczynającej 44. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się w systemie sztafetowym. Codziennie w pielgrzymce uczestniczy jedna lub dwie z trzynastu grup – łącznie ponad 2 tysiące pątników.

Dwa tysiące pielgrzymów z Rzeszowa na Jasną Górę

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję