Reklama

Organizacja Narodu Polskiego zaprasza (2)

W październiku 2000 r. w Sądzie Okręgowym w Warszawie została zarejestrowana partia o nazwie Liga Polska, która powstała z inicjatywy Polonii oraz przedstawicieli krajowych środowisk patriotycznych. W najbliższych numerach „Niedzieli Płockiej” chcemy zapoznać naszych Czytelników z założeniami Organizacji Narodu Polskiego, która za cel stawia sobie zbudowanie uczciwego państwa w duchu chrześcijańskim.

Niedziela płocka 28/2004

Organizacja Narodu Polskiego Liga Polska za swe główne punkty programowe uważa:
1. Rewizję Konstytucji RP zapewniającą ochronę narodowej suwerenności poprzez m.in. usunięcie zapisów umożliwiających prymat prawa zewnętrznego nad wewnętrznym oraz wprowadzenie zapisów chroniących polską własność. Polska własność w sektorach strategicznych musi być utrzymana i chroniona poprzez przyjęcie pakietu ustaw gwarantujących kontrolę państwa nad strategicznymi sektorami gospodarki.
Polska własność musi być także chroniona w rolnictwie, które jako produkujące żywność ekologiczną przy odpowiedniej polityce państwa może wbrew dzisiejszym ocenom stanowić konkurencję dla rolnictwa Unii Europejskiej, opartego o nawożenie sztuczne. Ale by rolnictwo mogło stanowić o sile gospodarki, musi być zachowana polska własność ziemi. Liga Polska proponuje dlatego wprowadzenie ustawy zakazującej zbywania polskiej ziemi zagranicznym osobom prawnym i fizycznym. Niemniej ważnym zadaniem decydującym o zachowaniu integralności państwa polskiego jest zagwarantowanie polskiego charakteru Ziem Zachodnich, zmiana statusu nieruchomości z użytkowania wieczystego na prawo własności.
2. Natychmiastowe zahamowanie wyprzedaży majątku narodowego poprzez odejście od liberalnych koncepcji gospodarczych i przedstawienie rozwiązań alternatywnych. Osoby odpowiedzialne bądź biorące udział w transakcjach gospodarczych przeprowadzonych z naruszeniem polskiego interesu narodowego i gospodarczego oraz kosztem Skarbu Państwa zostaną pozbawione prawa sprawowania jakiejkolwiek funkcji zwierzchniej w gospodarce polskiej.

Reklama

Cdn.

Liga Polska zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się 13 lipca o godz. 17.00 w siedzibie Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Płocku - lokal I p (Osiedle Międzytorze).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podhale: wyruszyła XIII Góralska Pielgrzymka Rowerowa z Giewontu na Hel

2021-08-01 15:24

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Pielgrzymka Rowerowa

Pielgrzymka 2021

facebook.com/Goralska-Pielgrzymka-Rowerowa-z-Giewontu-na-Hel-

67 rowerzystów, w tym jedna siostra zakonna w habicie, wyruszyło 1 sierpnia na XIII Góralską Pielgrzymkę Rowerową z Giewontu na Hel. Uczestnicy do celu dotrą po 7 dniach, do pokonania mają 1000 km przez całą Polskę.

Dla wielu uczestników pielgrzymki stanowi ona rekolekcje w drodze. - Codzienne uczestnictwo w Mszy świętej, indywidualna modlitwa i praca nad samym sobą. Coś, czego nie można zmierzyć żadną miarą. Dlatego rowerzyści z takiej pielgrzymki wracają zwykle wyciszeni, ale i żartując nieco po prostu "lżesji" - mówi ks. Tadeusz Skupień, kapłan z archidiecezji krakowskiej od lat biorący udział w pielgrzymce rowerowej na Hel. Wśród kapłanów jest też ks. Józef Milian.

CZYTAJ DALEJ

Powstanie Warszawskie. „To nie była tylko walka” - wspomnienia łączniczki

2021-08-01 11:22

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Anna Przewoźnik

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska. Do powstania poszła mając lat 16. Dziś jest ostatnią mieszkającą w Częstochowie uczestniczką Powstania Warszawskiego. Mimo swoich 93 lat doskonale pamięta tamte dni. Jej wojenny życiorys jest podobny wielu nastolatkom z pierwszego pokolenia II Rzeczpospolitej, wychowanych w patriotycznych rodzinach wspieranych przez szkołę. Rzetelna edukacja i miłość ojczyzny dała im siłę, by z determinacją bronili jej niepodległości. Bogumiła Kulik, choć urodzona w Poznaniu, dzieciństwo i młodość spędziła na warszawskiej starówce. Od 1946 r. jest mieszkanką Częstochowy.

Rodzina

CZYTAJ DALEJ

Pamięć o nich nie zaginie

2021-08-01 23:37

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Spotkanie pod pomnikiem rtm. Pileckiego i Eucharystia w Bazylice św. Elżbiety. Tak wyglądały wrocławskie obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Uroczystości zorganizowane przez Wojewodę Dolnośląskiego zgromadziły przedstawicieli władz samorządowych, wojskowych, kombatantów i zwykłych mieszkańców Wrocławia. Wśród zaproszonych gości byli również świadkowie tamtych wydarzeń i uczestnicy walk w stolicy w 1944 roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję