Reklama

W kilku zdaniach

21 czerwca br. Prokuratura okręgowa w Łodzi wszczęła śledztwo w sprawie nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych, jakich miał się dopuścić syndyk upadłej Stoczni Szczecińskiej Porta Holding. Doniesienie na syndyka złożyli byli prezesi stoczni. Według nich syndyk swoimi działaniami szkodził stoczni i jej wierzycielom, sprzedając za bezcen majątek firmy.

22 czerwca br. Sąd Najwyższy oddalił kasację Rzecznika Praw Obywatelskich, złożoną w związku z wyrokiem na dziennikarzu z Polic, Andrzeju Marku. Tym samym podtrzymał wyrok sądu w Szczecinie, na mocy którego A. Marek trafi do więzienia na trzy miesiące. Dziennikarz został skazany za pomówienie jednego z polickich urzędników. Do więzienia trafi dlatego, że nie chce go przeprosić.

23 czerwca br. Grzegorz Napieralski - szef SLD w Szczecinie i wiceszef całego SLD zastąpi w Sejmie Bogusława Liberadzkiego, który został wybrany do Parlamentu Europejskiego. Napieralski jest najmłodszym posłem z Pomorza Zachodniego - ma 30 lat.

24 czerwca br. Dziennikarze ujawnili, że inwestor niemiecko-afrykański, który ma wybudować potężne centrum handlowo-usługowo-turystyczno-rekreacyjno-sportowe na lotnisku w Szczecinie Dąbiu, ma 60 zł kapitału, a firma, której zadaniem byłoby kierowanie pracami, mieści się w byłej tuczarni świń pod Goleniowem i zatrudnia trzy osoby. Po publikacjach prasowych pewny dotąd wiarygodności firmy wiceprezydent Mirosław Czesny nabrał do inwestora dystansu.

25 czerwca br. Pod Chłopowem, niedaleko Myśliborza, ma powstać olbrzymia ferma norek. Okoliczni mieszkańcy kategorycznie protestują przeciwko takiemu pomysłowi. Ludzie obawiają się odoru towarzyszącemu funkcjonowaniu fermy. Pomysłodawcy przedsięwzięcia chcą hodować pod Chłopowem 120 tys. tych zwierząt futerkowych.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadomi tego, co najniższe i najwznioślejsze!

2021-07-27 12:14

Niedziela Ogólnopolska 31/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Adobe Stock

Nie ma nic gorszego, jak życie na powierzchni – pozbawione kontaktu zarówno z tym, co w nas najwznioślejsze, jak i z tym, co... najniższe. Zbyt łatwo i bezrefleksyjnie dajemy się unosić strumieniowi oszałamiającej cywilizacji. To zmora i nieszczęście naszych czasów. Schodzenie na głębię, także tę mroczną, jest konieczne, by móc żarliwie zwracać swe oczy ku jasnej głębi serca i najwznioślejszym darom Boga.

CZYTAJ DALEJ

5 cytatów - Ks. Wyszyński we wspomnieniach powstańców warszawskich

2021-08-01 09:04

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

kard. Wyszyński

AFSK

Ks. Prymas Wyszyński z Matką Elżbietą Czacka i Marią Okońską w Laskach

Ks. Prymas Wyszyński z Matką Elżbietą Czacka i Marią Okońską w Laskach

"Ks. Wyszyński zarządzał modlitwy, żeby lekarz wrócił. Niemcy nam go zwolnili" - Prymas Tysiąclecia w okresie Powstania Warszawskiego.

Kapelan Armii Krajowej w Grupie "Kampinos", pseudonim "Radwan III", szpital powstańczy w Laskach - to podstawowe fakty o posłudze wówczas księdza profesora Stefana Wyszyńskiego podczas Powstania Warszawskiego. "Szczupły, wysoki (...) nasz prymas, tylko myśmy tego nie wiedzieli" - tak ks. Wyszyńskiego zapamiętali uczestnicy zrywu stolicy z 1944 roku. Cytaty pochodzą z Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzym Story - cz. 1

2021-08-01 23:19

ks. Łukasz Romańczuk

Stanisław Świętoń - pielgrzym od roku 1983

Stanisław Świętoń - pielgrzym od roku 1983

"Spotkanie". Pod tym hasłem wyruszyła 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Główny nurt swoje pielgrzymowanie rozpocznie 3 sierpnia. Dziś na trasę udali się pielgrzymi z gr. XIV - część górowska 

Podczas tegorocznej pielgrzymki zapraszamy na serię "Pielgrzym Story". Będziemy chcieli w kilku ujęciach pokazać różne historie pielgrzymkowe

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję