Reklama

Rekolekcje w Przystani

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniach 6-9 marca br. w Duszpasterstwie Akademickim Przystań odbyły się rekolekcje wielkopostne pod hasłem: Ecce Homo - człowiek arcydziełem Boga, które wygłosił o. Emilian Gołąbek OFM, duszpasterz akademicki. Konferencje głoszone w duchu franciszkańskim traktowały o godności człowieka - dziecka Bożego, słabościach ludzkiej natury i Miłosierdziu Bożym. Rekolekcje zakończyła Droga Krzyżowa przygotowana i zaprezentowana przez zespół muzyczny kleryków Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu - Christophoros.
W lutym Przystań - najmłodsze duszpasterstwo akademickie we Wrocławiu (prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej przy ul. Bolesława Kominka 3/5) obchodziło pierwszą rocznicę istnienia. Duszpasterstwem opiekują się: siostra Sybilla i ks. Adam Łuźniak, wicerektor MWSD we Wrocławiu. Dynamiczny rozwój duszpasterstwa zaprzecza opinii, iż dzisiaj młodzież nie poszukuje wartości chrześcijańskich. Przez rok działalności liczba studentów w Przystani znacznie wzrosła. Przychodząc, przynoszą swoje pomysły, pasje i chcą się tym dzielić z innymi, tworząc wspólnotę między innymi przez czynny udział w życiu duszpasterstwa, na które składają się spotkania formacyjne: Msza św., adoracja, modlitwa oraz przez wspólne wyjazdy, posiłki, naukę, sport, grupę wolontariatu, spotkania z ciekawymi ludźmi. Przystań jest swoistym portem dla wszystkich, którzy pragną spotkać się z Chrystusem i znaleźć swoje miejsce w tej wspólnocie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komunikat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w sprawie obchodów Święta Miłosierdzia 2025

2025-04-23 18:48

[ TEMATY ]

święto Bożego Miłosierdzia

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Małgorzata Pabis

Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy…

Potrzeba miłosierdzia, aby wszelka niesprawiedliwość na świecie znalazła kres w blasku prawdy…

Przed zbliżającym się Świętem Miłosierdzia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach wystosowało komunikat w sprawie tegorocznych obchodów.

„Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” /Dz. 299/ – mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny w jednym z objawień. Święto Miłosierdzia jest wydarzeniem, które zawsze gromadzi w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rzesze wiernych. Zapraszamy do wspólnego świętowania i korzystania z łask, które Pan Jezus związał z tym dniem. W tym roku będziemy dziękować za 25-lecie kanonizacji Siostry Faustyny i ustanowienia Święta Miłosierdzia dla Kościoła powszechnego. Hasłem Święta są słowa związane z przeżywanym Rokiem Jubileuszowym: „Miłosierdzie źródłem nadziei”.
CZYTAJ DALEJ

Bez Jezusa jesteśmy skazani na niezrozumienie naszego życia

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 24, 13-35.

Środa, 23 kwietnia. Środa w oktawie Wielkanocy
CZYTAJ DALEJ

XV Pielgrzymka Przedszkolaków

2025-04-23 19:20

Małgorzata Pabis

    W szóstym dniu Nowenny do Miłosierdzia Bożego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybyła Pielgrzymka Przedszkolaków.

Dzieci odmówiły Koronkę do Miłosierdzia Bożego, Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i zaśpiewały „Jezu, ufam Tobie. Jezu, kocham Cię”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję