Reklama

Kościół

Apel o wolontariuszy do DPS-ów

W związku z trwającą epidemią i rosnącymi potrzebami placówek opiekujących się chorymi, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich - redemptorysta o. Janusz Sok zaapelował do członków męskich zgromadzeń zakonnych o zgłaszanie się wolontariuszy do Domów Pomocy Społecznej.

[ TEMATY ]

apel

koronawirus

Adobe.Stock.pl

W apelu przekazanym PAP o. Janusz Sok podkreśla, że "koronawirus to nie mit czy sensacja medialna, która już zaczyna nużyć, lecz ciągle realne zagrożenie zdrowia i życia".

Zakonnik zwraca uwagę, że zakażenia różnych osób koronawirusem "dezorganizują życie wspólnotowe, pastoralne czy wreszcie – co najważniejsze – powodując śmierć lub utratę zdrowia".

Reklama

Podkreśla, że problem jest groźny zwłaszcza dla osób chorych, starszych, słabych czy bezradnych. "Z takich właśnie miejsc dociera do nas wołanie o wsparcie" - napisał przewodniczący KWPZM.

Wspomniał, że zwracają się do niego różne podmioty o wsparcie osobowe. "Aktualnie z powodu nieobecności dużej liczby personelu spowodowanej zakażeniami wirusem, sytuacja jest bardzo trudna, wręcz dramatyczna i każde ręce do pracy są bardzo potrzebne. Bardzo proszę o zrozumienie naszej sytuacji i przyjście nam z pomocą i wsparciem" - zacytował o. Sok jedną z próśb.

Odpowiedzialny za ten DPS napisał, że pomoc obejmuje codzienne czynności, takie jak: utrzymanie higieny pensjonariuszy, utrzymywanie czystości w pokojach. "Czas pracy jest do ustalenia, zaś nocleg i wyżywienie – zapewnia dany ośrodek".

Reklama

"Drodzy współbracia, usilnie proszę o zgłaszanie się kolejnych wolontariuszy. Sprawa jest pilna i poważna" - napisał o. Sok.

Podziękował jednocześnie wszystkim, którzy w ostatnich miesiącach posługiwali w różnych miejscach jako wolontariusze.

2020-08-25 16:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Królowo Pokoju, Królowo Rodzin, Królowo Polski

Z rozważań podczas Apelu Jasnogórskiego 6 maja 2014 r.

Przychodzimy do Ciebie, przyciągnięci dziś ponownie papieskim „Totus Tuus”. Twój i nasz jednocześnie nowy święty – Jan Paweł II zaznaczył się znów bardzo mocno w sercu narodu polskiego i w sercu Kościoła. Narodził się nam jako święty razem ze św. Janem XXIII, inicjatorem Soboru Watykańskiego II, dał się zauważyć przy geniuszu teologicznym papieża seniora Benedykta XVI, przy zbierającym pilnie okruszyny Bożego Słowa papieżu Franciszku i będzie przemawiał swoją obecnością w liturgii Kościoła powszechnego.

CZYTAJ DALEJ

Abp Józef Guzdek będzie zarządzał Ordynariatem Polowym do ogłoszenia nowego biskupa polowego

2021-07-22 20:17

[ TEMATY ]

bp Józef Guzdek

ordynariat polowy

Krzysztof Stępkowski/Archiwum Ordynariat Polowy

Biskup generał brygady Józef Guzdek

Biskup generał brygady Józef Guzdek

Mianowanie abp. Józefa Guzdka administratorem apostolskim Ordynariatu Polowego może być dowodem zaufania Ojca Świętego – uważa ks. dr Jan Dohnalik, kanclerz kurii biskupiej Ordynariatu Polowego. W rozmowie z KAI ks. Dohnalik wyjaśnia, jakie są różnice między administratorem diecezjalnym a apostolskim.

KAI: W piątek 16 lipca Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła, że nowym arcybiskupem metropolitą białostockim zostaje dotychczasowy biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Jednocześnie, w osobnym dokumencie Stolica Apostolska mianowała abp. Józefa Guzdka administratorem apostolskim ordynariatu polowego. Kim jest administrator apostolski?

CZYTAJ DALEJ

Kościół w Brazylii dzieli się misjonarzami z Haiti

2021-07-23 16:58

[ TEMATY ]

Haiti

Brazylia

misjonarze

Vatican News/AFP

Haili

Haili

Piękny przykład kościelnej wrażliwości płynie z Brazylii, która dzieli się misjonarzami z dużo biedniejszym Haiti. Od ponad dekady misja realizowana jest w ramach międzyzakonnego projektu Nazaret. W jego ramach budowany jest właśnie dom pomocy w tej części haitańskiej stolicy, która została najbardziej doświadczona w katastrofalnym trzęsieniu ziemi w 2010 roku.

Właśnie ta tragedia była punktem wyjścia do zainicjowania przez Brazylijczyków misji, której ważnym elementem jest niesienie pomocy humanitarnej najuboższym. Projekt miał być realizowany przez dekadę, ale właśnie postanowiono o jego kontynuacji. W jego realizację finansowo włączyło się 90 instytutów zakonnych, a na miejscu pracowały siostry z 19 zgromadzeń. Za ich posługę dziękowano podczas uroczystej Mszy w siedzibie episkopatu Brazylii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję