Reklama

Jasełka w „Arce”

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Gromadzi nas w ten wieczór miłość Boża i ludzka. Pragniemy przeżywać tajemnicę narodzenia Syna Bożego, który wszedł w dzieje człowieka z miłości - mówiła Ewa Sęk, dyrektor Katolickiego Domu Kultury „Arka” w Racławicach. Tymi słowy zachęcała do obejrzenia widowiska jasełkowego, przygotowanego przez Zespół Pieśni i Tańca „Racławice”. Witając gości, podkreśliła obecność bp. Krzysztofa Nitkiewicza.
Katolicki Dom Kultury „Arka” w Racławicach znany jest z wielu inicjatyw, integrujących środowisko wokół wartości chrześcijańskich. Szczególną uwagę wśród nich zwracają widowiska, prezentowane przez dzieci i młodzież. Przygotowuje się je z myślą uświetnienia uroczystości, odbywających się w diecezji sandomierskiej, niekiedy inspirację stanowią artystyczne podróże po Polsce i świecie. W nurcie takiej aktywności nie może zabraknąć jasełek.
- Jesteśmy wszyscy wdzięczni za te piękne jasełka, odwołujące się do naszej tradycji narodowej, tak bardzo bliskiej duchowi Ewangelii i duchowi naszej wiary. Te wszystkie elementy, i folkloru i tradycji, jeszcze bardziej zbliżają nas do tajemnicy Bożego Narodzenia - powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz, który przybył na spotkanie opłatkowe do „Arki”. - Chcemy razem z tymi młodymi aktorami adorować Chrystusa, Jego bóstwo i człowieczeństwo. Chcemy podziękować Bogu za to, że stał się jednym z nas.
Biskup Sandomierski akcentował, że Bóg, który zstąpił z nieba na ziemię, zachęca nas do wędrówki ku niebu poprzez kontakt z rzeczywistością niebiańską. Drogą ku temu jest lektura Pisma Świętego, przyjmowanie sakramentów świętych, uczestnictwo we Mszy św. - Musimy spoglądać do góry, bo tylko to może nas oczyścić i zbawić - podkreślił dodając: - Przeżywanie tajemnicy narodzin Chrystusa może dać nam impuls do przemiany, żebyśmy byli bardziej niebiańscy, bardziej boży, niż to ma miejsce zazwyczaj. Takie są moje życzenia dla Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice”, jego kierownictwa, wszystkich wychowawców i rodziców.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Patronka wyboru Jana Pawła II

Święta Jadwiga Śląska pochodziła z zacnego rodu bawarskich hrabiów Andechs. Jest patronką wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Podczas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 r. pielgrzymi z Wrocławia i Dolnego Śląska przybyli na Jasną Górę, przynosząc ze sobą relikwie św. Jadwigi. „Relikwie bardzo cenne i drogie również dlatego, że przypominają mi dzień 16 października 1978 r. – liturgiczną uroczystość św. Jadwigi – kiedy z niezbadanych wyroków Bożej Opatrzności zostałem powołany na Stolicę św. Piotra w Rzymie” – powiedział Jan Paweł II we Wrocławiu 21 czerwca 1983 r.
CZYTAJ DALEJ

Watykan/ Kardynał Parolin: do Auschwitz jeździ się po to, by pamiętać o tragedii narodu Izraela

Watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin oświadczył w środę, że na teren niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz jeździ się po to, by pamiętać o tragedii, jaka spotkała naród Izraela. Tak odniósł się do słów włoskiej minister Eugenii Roccelli, która mówiła o „wycieczkach do Auschwitz”.

Oburzenie ocalałych z Holokaustu, a także polityków włoskiej centrolewicowej opozycji, protesty i żądania dymisji wywołała niedzielna wypowiedź ministry do spraw rodziny i równych szans Roccelli, która oświadczyła, że „wycieczki” młodzieży szkolnej do Auschwitz służyły temu, by powtarzać, że antysemityzm był tylko kwestią faszystowską i sugerowała ich polityczne motywacje.
CZYTAJ DALEJ

Stolica Apostolska: Wolność religii testem na poszanowanie praw człowieka

2025-10-16 17:26

[ TEMATY ]

Stolica Apostolska

wolność religijna

stanowisko

religia w szkole

Vatican Media

Wolność religijna jest kamieniem węgielnym wszystkich praw człowieka – powiedział reprezentant Stolicy Apostolskiej na Warszawskiej Konferencji Wymiaru Ludzkiego OBWE. O wydarzeniu informuje Vatican News.

Podczas sesji plenarnej poświęconej Podstawowym Wolnościom Warszawskiej Konferencji Wymiaru Ludzkiego przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przypomniał, że wolność religii lub przekonań jest wymieniona jako jedna z dziesięciu zasad Aktu Końcowego z Helsinek.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję