Reklama

Kościół

Apel Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rodzin Katolickich do rządzących

Publikujemy apel ws. ochrony życia

[ TEMATY ]

apel

Karol Porwich

Jasna Góra

Jasna Góra

2020-10-07 08:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Apel Franciszka w sprawie Syrii: nie oswajajmy się z tym kryzysem, nie zapominajmy o ofiarach

[ TEMATY ]

apel

Grzegorz Gałązka

Zachodzi niebezpieczeństwo, że oswoimy się z kryzysem syryjskim – napisał Franciszek w przesłaniu do uczestników watykańskiego spotkania kościelnych organizacji charytatywnych, które niosą pomoc Syryjczykom. Papież ubolewa, że już zapomina się o codziennych ofiarach, o niesłychanych cierpieniach, o tysiącach uchodźców, w tym starcach i dzieciach, cierpiących, a niekiedy i umierających z głodu i chorób spowodowanych przez wojnę. „Ta obojętność bardzo mnie zasmuca! Po raz kolejny muszę powtórzyć, że ta choroba, która wyrządza dziś w świecie tyle zła, nazywa się globalizacją obojętności” – napisał Ojciec Święty.

Papież zapewnił, że Bóg słyszy wołanie udręczonych, zna ich cierpienia i chce ich wyswobodzić. Znakiem Jego miłości są właśnie katolickie organizacje charytatywne, które pomagając potrzebującym, użyczają Bogu swych rąk.

CZYTAJ DALEJ

Sto lat księdza Franciszka

2021-07-23 07:47

ks. Łukasz Romańczuk

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ks. Franciszek Hanek kończy dziś 100 lat

Ksiądz kanonik Franciszek Hanek jest obecnie najstarszym kapłanem archidiecezji wrocławskiej. Dziś, 23 lipca skończył 100 lat.

Na spotkanie z księdzem seniorem, udaliśmy się do Mielca, gdzie obecnie kapłan rezyduje. Podkarpacie to rodzinne strony ks. Franciszka, który w 1996 r. przechodząc na emeryturę, powrócił w to miejsce. – Początkowo ks. Hanek przebywał w swoim rodzinnym domu razem z bratem. Po jego śmierci został przyjęty w naszej parafii i razem z nami pełni posługę kapłańską. Jeżeli siły mu pozwalają, to spowiada, odprawia Mszę św. i uczestniczy w wydarzeniach parafialnych – mówi kustosz mieleckiej bazyliki, ks. Janusz Kłęczek.

CZYTAJ DALEJ

Prostyń – miejscowość, gdzie objawiła się babcia Pana Jezusa

2021-07-23 16:46

[ TEMATY ]

św. Anna

Podlasie

Prostyń

Archiwum CIDD

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Bazylika Trójcy Przenajświętszej w Prostyni

Na mocy decyzji papieża Franciszka, niedziela 25 lipca br. jest obchodzona jako I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wedle miejscowej tradycji, w XVI w. w Prostyni we wschodniej Polsce, miały miejsce objawienia babci Jezusa Chrystusa. Znajduje się tam sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny. To miejsce ważne także dla rodziny przyszłego błogosławionego – kard. Stefana Wyszyńskiego.

Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny liczy ponad 500 lat. Dokumenty archiwalne podają, że w 1510 roku w Prostyni św. Anna objawiła się Małgorzacie, żonie Błażeja. Święta poleciła, aby wybudowano kościół pw. Trójcy Przenajświętszej oraz kaplicę pw. św. Anny w miejscu jej objawienia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję