Reklama

Niedziela w Warszawie

Kolęda dla Powstańców

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do stworzenia wirtualnego chóru i nagrania teledysku do kolędy „Przybieżeli do Betlejem”. Będzie to wyraz pamięci o Powstańcach Warszawskich.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ten rok dobitnie pokazał, że jedną z najważniejszych rzeczy jest móc z kimś dzielić swoje doświadczenia i emocje. I tego najbardziej nam dziś brakuje. Szczególnie teraz, gdy zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia. Czas spotkania. Czas bycia razem. Czas dzielenia się

i wspólnego przeżywania.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Samotność w te święta nie powinna dotknąć nikogo. A na pewno nie chcielibyśmy,

by dotknęła najważniejszych dla nas ludzi – Powstańców. To im zawdzięczamy, że istniejemy, to dla nich działamy i pielęgnujemy pamięć wydarzeń, a przede wszystkim ludzi – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Zapraszamy do akcji Kolęda dla Powstańców - #JednymGłosem, czyli do stworzenia wirtualnego chóru i nagrania teledysku do kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

Utwór należy zaśpiewać i nagrać samodzielnie. Może to być nagranie wideo lub audio. Utrwalona kolęda zostanie zmontowana z innymi zgłoszonymi nagraniami tak, by powstał teledysk z wirtualnym chórem głosów. Wystarczą Internet, telefon, słuchawki i uważne przeczytanie instrukcji postępowania. Materiał należy wysłać na adres koleda@1944.pl do 13 grudnia (niedziela), do godziny 23:59.

Na stronie Muzeum znajduje się instrukcja, tekst kolędy, podkład dźwiękowy, oraz regulamin i oświadczenie: https://www.1944.pl/artykul/koleda-dla-powstancow.-zaspiewajmy-jednymg,5075.html

2020-12-08 10:55

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

1000 pamiątek - domowe skarby

Muzeum Powstania Warszawskiego (MPW) zaprasza do wspólnego tworzenia wirtualnej wystawy pamiątek z czasów przedwojennej Warszawy, II wojny światowej oraz Powstania 1944 r. Będą one pokazywane na fanpage’u MPW.

„Przedmioty, zdjęcia, dokumenty zostaną zaprezentowane w internecie, a w przyszłości, gdy bezpiecznie będzie można zwiedzać Muzeum, również na ekspozycji czasowej w budynku przy ul. Grzybowskiej 79” – piszą organizatorzy akcji.
CZYTAJ DALEJ

Indie: cud eucharystyczny w Vilakkannur

2025-05-19 20:01

[ TEMATY ]

cud Eucharystyczny

Indie

Karol Porwich

Na 31 maja zaplanowane jest ogłoszenie uznania przez Stolicę Apostolską cudu eucharystycznego, do jakiego doszło w Indiach. 15 listopada 2013 roku w czasie porannej Mszy św., odprawianej przez ks. Thomasa Pathickala w kościele Chrystusa Króla w Vilakkannur, w stanie Kerala, na konsekrowanej hostii pojawiła się twarz Jezusa Chrystusa.

O watykańskim uznaniu cudu poinformował 9 maja abp Joseph Pamplany, metropolita Tellicherry obrządku syromalabarskiego. Uroczyste ogłoszenie tej decyzji nastąpi w kościele w Vilakkannur podczas Mszy odprawianej przez nuncjusza apostolskiego w Indiach abp. Leopoldo Girellego.
CZYTAJ DALEJ

Francja: bł. Kamil Costa de Beauregard – pierwszy beatyfikowany w nowym pontyfikacie

2025-05-21 08:16

[ TEMATY ]

Bł. Kamil Costa de Beauregard

Vatican Media

W sobotę 17 maja - w przededniu uroczystego rozpoczęcia urzędowania przez Leona XIV - we francuskim Chambéry odbyła się beatyfikacja urodzonego tam w pierwszej połowie XIX wieku kapłana Kamila Costa de Beauregarda. Temu pierwszemu w nowym pontyfikacie obrzędowi tego rodzaju przewodniczył w miejscowej katedrze pw. św. Franciszka Salezego nuncjusz apostolski we Francji abp Celestino Migliore. Nowy błogosławiony zasłynął z działalności wychowawczo-ewangelizacyjnej wśród młodzieży męskiej, wspierany w tym przez św. Jana Bosco.

Kamil (Camille) Costa de Beauregard urodził się 17 lutego 1841 w Chambéry - stolicy Sabaudii - w rodzinie markiza Pantaléona Costa de Beauregarda i Marty de Saint Georges de Vérac jako piąte z 11 ich dzieci. Ich wychowaniem zajmowała się głównie matka, gdyż ojciec często bywał na dworze książęcym w Turynie, z którym był blisko związany. Chłopiec uczył się w domu i w szkołach katolickich, ale w 1854 ciężko zachorował i wyjechał na dalszą naukę do Tuluzy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję