Reklama

Tarnobrzeg

Miłość wyzwala miłość

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z inicjatywy wikariusza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy ks. Mirosława Martyny, już po raz czwarty z rzędu zorganizowano „Niedzielę Palmową dla Bliźniego”, podczas której zbierano pieniądze dla trójki chorych dzieci: 5, 5 miesięcznej Leny Kucwaj, 13-letniej Patrycji Mazur, 10-letniego Jędrzeja Fietko.
Niedzielę Palmową w tej parafii, a także samą akcje chatytatywną, zainaugurowała scena wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Wierni przybyli na uroczystą Mszę św. stali się świadkami uroczystego przejazdu orszaku, w którym zobaczyli kapłana na osiołku, wiernych z palmami i rzymskich żołnierzy na koniach.
Jak mówił ks. Mirosław Martyna - inicjator i organizator akcji - całości przedsięwzięcia przyświecał szczytny cel pomocy dla konkretnych osób. Podczas kwesty i sprzedaży różnych ozdób świątecznych, a także ciast zebrano blisko 21 tys. zł. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na pomoc dla trójki wymienionych wyżej chorych dzieci. Tradycyjnie w akcję charytatywną włączyły się również placówki oświatowe z terenu Tarnobrzega.
Po uroczystej Eucharystii miał miejsce koncert zespołu „Siostry Jeremiasza”, w skład którego wchodzi 11-osobowa rodzina. Najprościej mówiąc „Siostry Jeremiasza” to: Jeremiasz Kowalski (11 lat) i jego siostry: Anna, Weronika, Agnieszka, Maria, Gabriela, Zofia oraz bracia: Zachariasz i Samuel. A także rodzice: mama Iwona i tata Grzegorz. Rodzice są również autorami piosenek.
Punktem centralnym akcji stało się Misterium Męki Pańskiej wystawione przez ponad 110 aktorów-amatorów. Wśród występujących zobaczyć można było przedstawicieli różnych wspólnot istniejących przy parafii m.in.: Rycerzy Kolumba, Bractwa św. Józefa i Neokatechumenatu. Występowały również dzieci z Ochronki Parafialnej, jak i przedszkoli znajdujących się na terenie osiedla Serbinów.
Misterium Męki wywarło na oglądających ogromne wrażenie. Podczas występu na twarzach niektórych widzów dostrzec można było łzy. Aktorzy wystepujący w Misterium opowiadali nam, że przygotowania do występu rozpoczęły się już w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu.
- Gdy chodzi o pomoc dla najmłodszych, nie ma się co zastanawiać. Nie mając wielkich możliwości finansowych w ten sposób, tzn. angażując się w wystawienie Męki Pańskiej, możemy choć odrobinę wesprzeć ten szczytny cel - mówi jeden z aktorów.
Nad przygotowaniem artystycznym występujących czuwały Maria Pałkus i Beata Rodzeń. W wypełnionym po brzegi kościele oraz transmisji na żywo przez TV Tarnobrzeg (dostępną w kablówce) zgromadzeni w kościele czy przed telewizorami zobaczyć mogli 12 wzruszających scen przedstawiających historię Męki Zbawiciela.
3 kwietnia na prośbę ks. Stanisława Bara Misterium zostało wystawione także w parafii św. Barbary w Tarnobrzegu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiara to wybór wolności – powitalna Msza św. Jubileuszu Młodych

2025-07-29 20:42

[ TEMATY ]

Jubileusz Młodych w Rzymie

Jubileusz Młodzieży

Jubileusz Młodych

Natanael Brewczyński/Radio Fiat

Wiara jest spotkaniem z Jezusem, naszym towarzyszem drogi, a także wyborem wolności - powiedział abp Rino Fisichella w homilii podczas Mszy św. na Placu św. Piotra w Watykanie, którą Kościół w Rzymie powitał uczestników Jubileuszu Młodych.

Na początku liturgii, w imieniu Leona XIV, powitał uczestników jako proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji, która zorganizowała Jubileusz. Podziękował, że przyjęli papieskie zaproszenie do uczestnictwa w nim. Szczególnie podkreślił obecność młodych z Ukrainy, Palestyny i innych miejsc, w których toczą się wojny. Zachęcił wszystkich, by kontemplowali Rzym i niezliczone dzieła sztuki, będące wyrazem wiary. „Pan was nie zawiedzie. Przychodzi, żeby się spotkać z wami” - zapewnił włoski hierarcha, wzywając do czujności w odkrywaniu Jego obecności. Abp Fisichella przemówił po włosku, angielsku, hiszpańsku, francusku, portugalsku i niemiecku.
CZYTAJ DALEJ

Papież do młodych Polaków: niech spotkanie z Jezusem umocni waszą wiarę

Uczestnicy Jubileuszu Młodzieży zdominowali dzisiejszą audiencję ogólną. Już od wczesnych godzin porannych czekali przed Placem św. Piotra, by po raz drugi spotkać się z Papieżem. „Otwórzcie wasze serca na uzdrawiająca moc Boga, abyście mogli się stać jasnym światłem nadziei dla świata” – powiedział Leon XIV do młodzieży angielskojęzycznej.

„Serdecznie pozdrawiam Polaków, szczególnie tych, którzy przybyli do Rzymu z Polski i z innych krajów, na Jubileusz Młodzieży – mówił Ojciec Święty. - Niech to spotkanie z Jezusem w braterskiej komunii, umocni waszą wiarę i nadzieję, napełni serca pokojem i zjednoczy was w Jego miłości. Przyjmijcie od Chrystusa te dary i dzielcie się nimi z rówieśnikami i rodakami w waszej Ojczyźnie. Z serca wam błogosławię!”
CZYTAJ DALEJ

Polscy oazowicze w Afryce: ruszają rekolekcje Ruchu Światło-Życie w Kenii i Tanzanii

2025-07-30 16:19

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Zycie

Rozpoczynają się rekolekcje Ruchu Światło-Życie w Afryce. Do Kenii i Tanzanii przybywają animatorzy z Polski, którzy wraz z lokalnymi liderami poprowadzą wakacyjne oazy - rekolekcje formacyjne dla młodzieży i dorosłych.

W Kenii zaplanowano trzy stopnie Oazy Nowego Życia (ONŻ), rekolekcje “10 kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej” oraz tzw. „Jedynkę” dla blisko 50 uczestników oraz rekolekcje trzeciego stopnia. W Tanzanii odbędzie się pierwszy stopień ONŻ. Wspólnoty oazowe w obu krajach dynamicznie się rozwijają, a w minionym roku miało miejsce historyczne wydarzenie - pierwsze ustanowienie lokalnych animatorów Ruchu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję