Reklama

Niedziela Częstochowska

Radośnie śpiewali Panu

– Niech śpiew kolęd, połączony z recytacją utworów poetyckich, wzbudzi w naszych sercach wdzięczność za dar Wcielenia Syna Bożego – mówił ks. Grzegorz Szumera, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, podczas koncertu kolęd i pastorałek, który odbył się on-line 31 stycznia w kościele seminaryjnym w Częstochowie.

[ TEMATY ]

WSD Częstochowa

koncert kolęd

Maciej Orman/Niedziela

Stało się już tradycją, że pod koniec stycznia, dzięki inicjatywie ks. Marka Cisowskiego, można posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej w Częstochowie. W tym roku ze względu na pandemię koncert odbył się bez bezpośredniego udziału publiczności. Był on transmitowany przez Niedziela TV przez stronę: www.niedziela.pl.

Kolędy i pastorałki (m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Północ już była”, „Gore gwiazda”, „Zdrowaś Królewno Wyborna”, „Alleluja”, „Chwalmy Pana”, „My też pastuszkowie” czy „Gaudete”) śpiewali alumni z chóru seminaryjnego, trio oraz soliści – diakoni i klerycy pod kierunkiem ks. Marka Cisowskiego, opiekuna chóru, wykładowcy muzyki kościelnej. Natomiast wiersze św. Matki Teresy, Adama Asnyka, Ernesta Bryla i ks. Marka Cisowskiego recytował Marian Florek, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, wykładowca retoryki w WSD w Częstochowie. Wszyscy uczestnicy koncertu w swoich domach zostali zaproszeni do wspólnego śpiewu ostatniej zwrotki kolędy „Bóg się rodzi”, która stała się modlitwą za cały świat i naszą ojczyznę.

Reklama

Ostatni dzień roku

Ciepły od wspomnień…

Przyszedł starzec do bocznej kaplicy

Tam jego obraz kochany

Pańskiego Serca wisi

Wszyscy bliscy pomarli

Dalecy – dalej jeszcze

Teraz jest czas modlitwy starca

Sercem i wierszem

Słysząc radosne śpiewy

I tańce i granie

Teraz on – zwykły człowiek

Niezwykłe zacznie śpiewanie

Nie – zwykle modlić się będzie

Za rok stary dziękując,

Aż głos serca tak mocny

Pan jego poczuje

Myślicie, że to bajka

Dla wiersza zmyślona?

Byłem… też… w tej świątyni…

Patrzyłem zdumiony

Ks. Marek Cisowski – Św. Sylwestra papieża

2021-01-31 18:27

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

35. rocznica święceń biskupich abp. seniora Stanisława Nowaka

[ TEMATY ]

Kościół

WSD Częstochowa

abp senior Stanisław Nowak

B.M. Sztajner/Niedziela

25 listopada przypada 35. rocznica święceń biskupich abp. seniora Stanisława Nowaka

„Ogarniając wdzięcznym sercem tajemnicę posługi apostolskiej Księdza Arcybiskupa Jubilata, zapraszam braci kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych na Eucharystię w czwartek 21 listopada na godz. 17.00 do Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie” - napisał abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. dr hab. Stanisław Pamuła, były wicerektor i profesor WSD

2023-02-03 23:09

[ TEMATY ]

nekrolog

ks. Stanisław Pamuła

Karol Porwich/Niedziela

Kuria Metropolitalna w Częstochowie informuje, że 3 lutego, w wieku 82 lat, w 59. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ks. prał. dr hab. Stanisław Pamuła, były wicerektor Częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, wieloletni Wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej, w Wyższym Instytucie Teologicznym im. NMP Stolicy Mądrości w Częstochowie oraz na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Mszy św. żałobnej w niedzielę, 5 lutego o godz. 19.30 w kościele seminaryjnym Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję