Reklama

Niedziela Świdnicka

Taka była jego wola - pogrzeb ks. kan. Stanisława Pluty

W kościele pw. św. Michała Archanioła w Wirach 20 kwietnia br. kapłani oraz byli parafianie pożegnali ks. kan. Stanisława Plutę, który przez 18 lat był proboszczem w niewielkiej miejscowości blisko Świdnicy.

[ TEMATY ]

ks. Stanisław Pluta

Wiry

xpp

Pogrzeb ks. Stanisława Pluty

Pogrzeb ks. Stanisława Pluty

- Wiara wspólnoty parafialnej wyraża się tym, że potrafi pożegnać swojego duszpasterza. Po latach kapłańskiej emerytury i zmagania się z chorobą ks. Stanisław wrócił do swoich, by otrzymać ostatnie pożegnanie, spocząć pośród nich i cieszyć się ich modlitwą, płynącą z wiary w życie wieczne, wiary nad którą też ks. Stanisław pracował, o którą się starał, którą pielęgnował, także w życiu swoich wiernych – mówił przewodniczący liturgii pogrzebowej, ks. kan. Adam Łuźniak - Wikariusz Generalny Metropolity Wrocławskiego.

Żałobną homilię wygłosił, ks. kan. Bolesław Lasocki. – Dziś Jezus pyta nas o wiarę w Zmartwychwstanie i życie wieczne, chcąc ożywić ją, ożywić w sercach najbardziej zbolałe dotknięte odejściem ks. Stanisława – mówił pochodzący ze Świdnicy kolega kursowy zmarłego kapłana. Następnie ks. Bolesław odczytał testament ks. Pluty, który przyjął święcenia kapłańskie w kościele Św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy 7 maja 1972 r. z rąk bp. Wincentego Urbana, a następnie przez blisko 50 lat posługiwał jako ksiądz archidiecezji wrocławskiej.

Ciało zmarłego kapłana zgodnie z jego ostatnią wolą, złożono w grobie na cmentarzu przy kościele parafialnym w Wirach. Ks. Stanisław Pluta spoczął obok swego poprzednika ks. Władysława Pelca.

2021-04-20 17:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gogołów. Wdzięczni za świętego patrona i ojczyznę

[ TEMATY ]

ks. Krzysztof Ora

odpust parafialny

Wiry

ks. Andrzej Majka

Gogołów

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Andrzej Majka podczas liturgii słowa

Ks. kan. Andrzej Majka podczas liturgii słowa

Mieszkańcy niewielkiej wsi koło Świdnicy, której od wieków patronuje św. Marcin, radość z odpustu połączyli z narodowym świętem niepodległości.

CZYTAJ DALEJ

Znaczek pocztowy ku pamięci Papieża Emeryta Benedykta XVI

2023-01-30 10:30

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Poczta Watykańska /materiał prasowy

31 styczna mija dokładnie miesiąc od śmierci Papieża Emeryta. Aby uczcić Benedykta XVI Poczta Watykańska wydaje nowy znaczek i specjalny stempel pocztowy.

Na znaczku umieszczono jest zdjęcie Papieża zrobione 21 lipca 2009 r. podczas jego wakacyjnego pobytu w Dolinie Aosty. Znaczek o wartości 1,25 euro został wydrukowany w Belgii, w drukarni Bpost, w nakładzie 105.000 egz.

CZYTAJ DALEJ

Pokazali, że codziennie jest Boże Narodzenie. Jasełka w Wapienicy

2023-01-30 19:31

[ TEMATY ]

jasełka

Dzieci Maryi

Joanna Król

Młodzi aktorzy z parafii w Wapienicy podczas występu.

Młodzi aktorzy z parafii w Wapienicy podczas występu.

W domu katechetycznym przy parafii św. Franciszka z Asyżu odbyły się jasełka pt.: „Codziennie jest Boże Narodzenie”.

Tytuł nawiązywał do słów Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. (…) Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję