Reklama

Kościół

Carlo Acutis. Opowieść o chłopcu, który pokochał Eucharystię

W Mediolanie, stolicy regionu Lombardia – pięknym mieście na północy Włoch, znanym ze sławnych targów mody i znakomitych klubów piłkarskich, mieszkał pewien zwyczajny trzynastolatek, pasjonat komputerów i miłośnik zwierząt. Jego życie było jednak tak niezwykłe, że został ogłoszony błogosławionym. Czy chcecie się dowiedzieć, na czym polegała jego wyjątkowość?

[ TEMATY ]

bł. Carlo Acutis

Materiał prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Seria ”Świat przyjaciół Boga” przybliża najmłodszym wyjątkowych ludzi, którzy w swoim życiu zaufali Jezusowi. Historię bohaterów poznajemy dzięki rezolutnym zwierzątkom, które obserwując ich życie, próbują zrozumieć nie tylko sekret ich wiary, lecz także realia, w których żyli.

Katarzyna Tempes - z wykształcenia nauczycielka, obecnie mieszkająca w Singapurze. Jej pasją jest pisanie bajek i opowiadań, szczególnie dla najmłodszych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Agnieszka Kulas - ilustratorka i scenografka, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej prace prezentowane były m.in. podczas Quadriennale Scenografii w Pradze, Ogólnopolskich Targów Książki na MTP, Malta Festival, Festiwalu Fama oraz w Muzeum Śląskim.

Więcej o książce: Zobacz

Materiał prasowy

2021-07-15 10:00

Oceń: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kanonizacja "patrona internetu" i nietypowe wydarzenie w Warszawie

2025-04-14 16:07

[ TEMATY ]

Warszawa

młodzież

bł. Carlo Acutis

patron internetu

Agata Kowalska

Carlo Acutis

Carlo Acutis

Młodzi z Warszawy będą świętować zapowiadaną na 27 kwietnia kanonizację "patrona internetu" nietypowym wydarzeniem - „HOTSPOT - Wiara w zasięgu” w parafii św. Barnaby Apostoła połączy koncert uwielbienia, sztukę i autentyczne rozmowy w duchu bł. Carlo Acutisa. - Można przyjść takim, jakim się jest - niezależnie od tego, gdzie się teraz jest w życiu. Carlo pokazuje, że Bóg jest zawsze blisko. On był jednym z nas - mówi Julia Dąbrowska parafialnej wspólnoty młodzieży.

Już w niedzielę 27 kwietnia w parafii św. Barnaby Apostoła w Warszawie odbędzie się wyjątkowy wieczór dla młodych - HOTSPOT - Wiara w zasięgu. Wydarzenie jest odpowiedzią na jedno z najważniejszych wydarzeń w Kościele ostatnich lat - kanonizację bł. Carlo Acutisa, nastolatka, który pokazał światu, że świętość jest możliwa także dziś: w dżinsach, z plecakiem i smartfonem w dłoni.
CZYTAJ DALEJ

W WYDANIU SPECJALNYM „NIEDZIELI” – o papieżu Franciszku mówią jego współpracownicy, dziennikarze, świadkowie

Większość z nas zachwycały przede wszystkim prostota przekazu Franciszka i jego specyficzne podejście duszpasterskie, które zjednały mu sympatię milionów ludzi. Jego pontyfikat już uznano za proroczy, choć gdy dla jednych był wizjonerem, inni uważali go za heretyka.

Jedni z chęcią go słuchali i czytali, inni bez ogródek krytykowali i odrzucali. Jednych inspirował, innych irytował. Kochany, oklaskiwany, ale i nierozumiany – zauważa ks. Jarosław Grabowski. Słowom papieża Franciszka i jego pontyfikatowi przyglądamy się uważnie w wydaniu specjalnym „Niedzieli” nr 17 na 27 kwietnia. Znajdziemy tu przegląd inicjatyw podjętych przez Ojca Świętego, wnikliwy komentarz do jego pontyfikatu, wykaz pielgrzymek oraz myśli, które nam pozostawił. Wypowiedzi współpracowników papieża pozwalają nam spojrzeć na jego postać z innej perspektywy, dostrzec jego charakter, unikatowość i wyjątkowość jego pontyfikatu. Wraz z dodatkiem specjalnym poznajemy papieża Franciszka jeszcze lepiej, zachowując w sercu i umyśle niepowtarzalność jego przesłania.
CZYTAJ DALEJ

Symfonia Miłosierdzia. Dziękczynienie za pontyfikat Franciszka

2025-04-25 16:22

[ TEMATY ]

Kraków

Symfonia Miłosierdzia

Vatican Media

Scena w pobliżu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach już gotowa

Scena w pobliżu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach już gotowa

Wołanie o pokój i miłosierdzie dla świata – tym będzie wielkie wydarzenie muzyczno-religijne Symfonia Miłosierdzia, organizowana 26 kwietnia jednocześnie w Krakowie, Rzymie i na pięciu kontynentach. Organizatorom pobłogosławił jeszcze w lutymOjciec Święty. Teraz Symfonia będzie dziękczynieniem za pontyfikat Franciszka. „To będzie Symfonia dla Ciebie, Drogi nasz Ojcze święty Franciszku!” – mówią organizatorzy.

„W tym roku Jubileuszu Nadziei będziemy celebrować wielkie wydarzenie nadziei” — mówi kard. Tagle, zachęcają do uczestnictwa w Symfonii Miłosierdzia, która — jak dodaje — będzie swego rodzaju „pielgrzymką nadziei poprzez Boże Miłosierdzie”. Z kolei metropolita łódzki kardynał Grzegorz Ryś podkreślił, że wydarzenie przemawia językiem kultury, estetyki i piękna. Teraz Symfonia będzie także wielkim dziękczynieniem za pontyfikat Franciszka.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję