Reklama

Niedziela Świdnicka

Instalacje proboszczowskie

Jaworzyna Śląska ma nowych kapłanów

Ks. prał. Stanisław Przerada jest jednym z 14 ustanowionych proboszczów w ostatnim miesiącu przez Biskupa Świdnickiego.

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Jaworzyna Śląska

ks. Stanisław Przerada

ks. Wiktor Bednarczyk

Wśród witających nowych duszpasterzy był Burmistrz Miasta Jaworzyny Śląskiej

Wśród witających nowych duszpasterzy był Burmistrz Miasta Jaworzyny Śląskiej

W pierwszą niedzielę lipca uroczystego wprowadzenia na urząd nowego proboszcza w par. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie dokonał bp Marek Mendyk. - Drodzy. Zebraliście się dzisiaj w waszej świątyni, aby pozdrowić i przywitać w parafii nowego proboszcza. Wasza obecność jest wymownym znakiem gotowości współpracy z nowym duszpasterzem w służbie budowania Bożego Królestwa w waszej parafii – mówił biskup świdnicki do zgromadzonych w kościele parafian.

ks. Wiktor Bednarczyk

Parafianie z Jaworzyny Śląskiej

Parafianie z Jaworzyny Śląskiej

Następnie biskup po wręczeniu nowemu proboszczowi kluczy do kościoła i wszystkich innych budynków parafii przedstawił obowiązki do jakich posyła nowego pasterza parafii: - Zanoś Dobrą Nowinę o Królestwie Bożym do wszystkich dziedzin życia parafialnego. Troszcz się o to by, wspólnota ciągle na nowo gromadziła się wokół tego ołtarza. Bądź dla wszystkich wiernych pomocnikiem i doradcą na ich drodze życiowej – zachęcał bp Mendyk. Z nowym proboszczem współpracować będzie także nowy wikary pochodzący z Nowic ks. Wiktor Bednarczyk.

ks. Wiktor Bednarczyk

Instalacja ks. prał. Stanisława Przerady

Instalacja ks. prał. Stanisława Przerady

Podczas powitań nie zabrakło życzliwego słowa od przedstawicieli miejscowej wspólnoty: - Wasze przyjście to dla wielu nowe oczekiwania, pragnienia i nadzieje. Przyjmijcie to, co dla kapłanów najcenniejsze - naszą modlitwę na dalsze lata posługi - mówił Grzegorz Grzegorzewicz, burmistrz miasta.

Nowi kapłani zastąpili dotychczasowych duszpasterzy: proboszcza ks. kan. Arkadiusza Chwastyka i wikariusza Mariusza Kubika.

2021-07-05 00:16

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica. Przyjdź posłuchaj egzorcysty

[ TEMATY ]

egzorcysta

ks. Stanisław Przerada

ks. Mirosław Benedyk

Ks. prał. Stanisław Przerada podczas spotkania z wiernymi w pierwszą niedzielę miesiąca

Ks. prał. Stanisław Przerada podczas spotkania z wiernymi w pierwszą niedzielę miesiąca

W ostatnich latach co raz więcej osób szuka pomocy u egzorcysty. Jak wyjaśnia ks. prał. Stanisław Przerada większość z tych osób to ludzie zagubieni, rzadziej opętani.

Z myślą o tych osobach, ale i nie tylko, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kościele Świętego Krzyża w Świdnicy przy ul. Westerplatte o godz. 15.00 organizowane jest modlitewne spotkanie, połączone z Eucharystią oraz z katechezą, w czasie której poruszane są aspekty życia duchowego. Najbliższe już w niedzielę 4 grudnia o godz. 15.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził 1,5 mln zł zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego za krzywdy doznane przez ojca

2023-02-08 13:36

[ TEMATY ]

Pilecki

ipn.gov.pl

Rotmistrz Witold Pilecki

Rotmistrz Witold Pilecki

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w środę wyrok w sprawie zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego. Sąd przyznał mu 1,5 mln zł.

Wniosek w tej sprawie wpłynął do sądu rok temu. Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego, wystąpił o kwotę 26 mln zł zadośćuczynienia i odszkodowania od Skarbu Państwa za krzywdę doznaną przez jego ojca. Proces w tej sprawie ruszył przed Sądem Okręgowym w Warszawie w listopadzie 2022 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję