Reklama

Aktualności

Kard. Krajewski: ludzie hojnie wspierają papieską dobroczynność

Kard. Konrad Krajewski dziękuje wszystkim dobroczyńcom, którzy przekazują zarówno niewielkie, jak i bardzo duże sumy pieniędzy na konto Papieża, aby mógł pomagać ubogim. W rozmowie z Radiem Watykańskim jałmużnik papieski wyznaje, że wielu zapisuje w testamencie swój majątek Ojcu Świętemu, mając zaufanie, że zrobi z nim najwłaściwszy użytek.

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

Grzegorz Gałązka

Szef Urzędu Dobroczynności Stolicy Apostolskiej przyznaje, że również w okresie letnim „czyści konto Papieża” z pieniędzy przeznaczonych dla ubogich na całym świecie. Przypomina słowa Franciszka, że jeśli jego konto jest puste to znaczy, że jest dobre i ewangeliczne. Kard. Krajewski dodaje, że Stolica Apostolska posiada kanały, aby skutecznie i szybko docierać z pomocą tam, gdzie jest ona aktualnie najbardziej potrzebna.

„Poprzez nuncjuszy z różnych krajów jesteśmy informowani o problemach związanych również z covidem, o których świat często zapomina. Są to takie kraje jak np. Ekwador, Filipiny Burundi oraz Kongo. Ostatnio z Tunezji od nuncjusza otrzymałem alarmujące informacje. Pomagamy na bieżąco. Wczoraj Ojciec Święty zakupił za pół miliona dolarów tomograf komputerowy dla Madagaskaru, żeby nie tylko bogaci, ale także ubodzy, którzy są otoczeni opieką szpitala prowadzonego przez misjonarzy mieli również dostęp do tomografu. Wkrótce prześlemy do czterech krajów po pół miliona euro, aby mogły w najuboższych zakątkach stworzyć ambulatoria, gdzie ludzie będą mogli przychodzić, nie tylko się szczepić, ale także otrzymywać potrzebną opiekę. Także pocztą dyplomatyczną wysyłamy mnóstwo leków. W ciągu dwóch-trzech dni praktycznie wszędzie jesteśmy w stanie dostarczyć najbardziej potrzebne lekarstwa. Chociażby wczoraj wysłaliśmy do Kolumbii cały plik dyplomatyczny leków“ – powiedział papieskiej rozgłośni kard. Krajewski.

2021-08-12 15:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Krajewski: Światowy Dzień Ubogich inspiracją od Ducha Świętego

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

Hasłem obchodzonego jutro Światowego Dnia Ubogich są słowa: „Chrystus dla was stał się ubogim” (2 Kor 8, 9). Został wyznaczony przez papieża Franciszka na 33. Niedzielę Zwykłą w liście „Misericordia et Misera”, wydanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, w listopadzie 2016 roku.

Kard. Konrad Krajewski, który był świadkiem ustanowienia tego dnia, opowiedział Radiu Watykańskiemu o okolicznościach powstania tej inicjatywy.

CZYTAJ DALEJ

Śląskie/ Chasydzi będą modlić się przy grobie słynnego cadyka z Lelowa

2023-01-27 07:41

[ TEMATY ]

Żydzi

Lelów

Karol Porwich/Niedziela

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Chasydzi z wielu krajów świata, jak co roku, przybyli do kilkutysięcznego Lelowa k. Częstochowy, by w rocznicę śmierci sławnego cadyka Dawida Bidermana modlić się przy jego grobie. Zgodnie z tradycją modlitwom będą towarzyszyć tańce i śpiewanie psalmów.

28 stycznia przypada 209. rocznica śmierci Bidermana – pierwszego cadyka chasydzkiej dynastii Lelow i jednego z najbardziej znanych ówcześnie cadyków na ziemiach polskich. Myśli Bidermana do dziś cytowane są przez chasydów na całym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Kraków/ W wieku 100 lat zmarł prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności

2023-01-27 20:33

[ TEMATY ]

Kraków

zmarły

prof. Aleksander Krawczuk

Wikipedia/autor: Ladislav Luppa na licencji Creative Commons

prof. Aleksander Krawczuk

prof. Aleksander Krawczuk

Nie żyje prof. Aleksander Krawczuk, wybitny znawca starożytności, filolog klasyczny, od 1949 r. związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. W czerwcu skończyłby 101 lat.

O śmierci prof. Aleksandra Krawczuka poinformował w piątek Wydział Historyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w mediach społecznościowych. Wiadomość tę potwierdził również PAP w rozmowie telefonicznej pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję