Reklama

Kościół

II Kongres o Wychowaniu „Wychowanie trwa wiecznie”

Trzeba rewidować swoje sumienie, życie rodzinne i domowe. Trzeba siebie pytać, jak przebiega wychowanie młodzieży, co właściwie ta młodzież od nas ma i co może zaczerpnąć z naszych doświadczeń
Kardynał Stefan Wyszyński.

[ TEMATY ]

kongres

OGLĄDAJ ON-LINE!

Kongres będzie spotkaniem praktyków i badaczy podczas którego stworzymy forum wymiany doświadczeń i dyskusji nad Raportem Rzecznika Praw Dziecka na temat dobrostanu dzieci w Polsce. W imieniu organizatorów zapraszamy Państwa do czynnego udziału w tej certyfikowanej, bezpłatnej ogólnopolskiej konferencji naukowej.

Szczególnie serdecznie zapraszamy studentów i doktorantów, społeczników oraz osoby zajmujące się przedmiotową problematyką: nauczycieli, wychowawców, psychologów, trenerów, instruktorów. Mile widziani są organizatorzy i animatorzy wszelkich form edukacji, szkół, przedszkoli, klubów sportowych i duszpasterstw.

Oczekujemy, że wspólnie podczas paneli dyskusyjnych w interaktywnej debacie skupimy się na pomysłach, rozwiązaniach, wymienimy się dobrymi praktykami etc. Nikt nie wątpi, że profesjonalne badania naukowe są najlepszym punktem wyjścia w dyskusji praktyków. Diagnozy i rekomendacje raportów zawsze rozpoczynały aktywności, projekty i przedsięwzięcia zmierzające do naprawy świata przez organizacje pozarządowe. Zaproszenie kierujemy do NGOsów zainteresowanych tematyką rodziny, dzieci, wychowania i edukacji, aby spotykając się w Warszawie wspólnie stworzyć środowisko w duchu familiocentryzmu, aby budować dobre relacje, wspierać się i pomagać wzajemnie w realizacji naszych misji.

Kongres będzie trwał w dniach 25-26 października 2021 roku w Warszawie,
w hotelu Regent pod patronatem
Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Dr Andrzeja Dudy.

Podziel się cytatem

Program

25 października (poniedziałek)

9.00 - 9.30 - Konferencja prasowa (RPD M. Pawlak, Rektor KJ G. Górski, Prezes FŻ M. Owczarski)

9.30 - 9.50 - Powitanie gości, otwarcie konferencji (M. Pawlak)

PANEL I - Rodzina w centrum

9.50 - 10.10 - Dziecko w rodzinie - prezentacja wyników ogólnopolskiego badania Rzecznika Praw Dziecka: Jakość życia dzieci i młodzieży w Polsce 2021 (dr Jarosław Przeperski (biuro RPD, Centrum Badań nad Rodziną UMK w Toruniu)

10.10 - 10.30 - Wystąpienie Min. Marlena Maląg

10.30 - 11.30 - Panel dyskusyjny: Rodzina w centrum, polityka prorodzinna w latach ’20 XXI wieku (przedstawiciel ministerstwa, Małgorzata Owczarska Fundacja Życie, Marek Grabowski Fundacja Mamy i Taty, Patrycja Geraga Stowarzyszenie Ovum)

Reklama

11.30 - 12.00 - przerwa kawowa

PANEL II - Rodzice i szkoła

12.00 - 12.20 - Dziecko w szkole – prezentacja wyników ogólnopolskiego badania Rzecznika Praw Dziecka: Jakość życia dzieci i młodzieży w Polsce 2021 (dr Jarosław Przeperski (biuro RPD, Centrum Badań nad Rodziną UMK w Toruniu)

12.20 - 12.45 - wystąpienie Min. Tomasza Rzymkowskiego

12.45 - 13.45 - Panel dyskusyjny: Relacja szkoły i rodziny – konkurencja czy współpraca?

(Małgorzata Krówka Fundacja Czas Dzieciństwa, Jacek Stec Fundacja Tedeka, Mikołaj Topicha - Dolny Ośrodek Fundacji Światło-Życie, przedstawiciel Związku Dużych Rodzin 3 Plus)

13.45 - 15.00 - Obiad

PANEL III - Forum Pedagogiki Chrześcijańskiej

15.00 - 15.20 - Wychowanie dziecka przez rodzinę do pełnienia przyszłych zadań życiowych (Ks. Prof. dr hab. Ireneusz Werbiński Kolegium Jagiellońskie)

15.20 - 15.40 - Współpraca rodziców i szkoły w kontekście budowania wspólnoty edukacyjnej (Prof. AI dr hab. Anna Błasiak Akademia Ignatianum Kraków)

15.40 - 16.00 Autoformacja w zakresie komunikacji intrapersonalnej jako istotny warunek spotkania z drugim (Dr Elwirą Balcer Kolegium Jagiellońskie)

16.00 - 16.20 Specyfika społecznego wychowania osoby w nauczaniu bł. kard. S. Wyszyńskiego (Prof. KUL dr hab. Alina Rynio Katolicki Uniwersytet Lubelski),

16.20 - 16.40 - przerwa kawowa

16.40 - 17.00 Wychowanie do wiary we współczesnej rodzinie. wychowania osoby w nauczaniu błogosławionego Kardynała Stefan Wyszyńskiego (Prof. PWSZ Tarnów dr hab. Elżbieta Osewska)

17.00 - 17.20 Troska Kardynała Stefana Wyszyńskiego o wychowanie chrześcijańskie w rodzinie (Dr Magdalena Parzyszek Katolicki Uniwersytet Lubelski)

17.20 - 17.40 Pozycja Rady rodziców w obecnym systemie oświaty i kierunki zmiany jej formalnego usytuowania (Prof. KJ dr hab Grzegorz Górski Kolegium Jagiellońskie)

Reklama

17.40 - 18.00 Współpraca nauczycieli i rodziców w edukacji przedszkolnej (Prof. KJ dr hab. Krystyna Żuchelkowska Kolegium Jagiellońskie)

18.00 - 18.10 Podsumowanie pierwszego dnia

18.45 Kolacja pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki prof. dr hab. Przemysława Czarnka

26 października (wtorek)

10.00 - 10.15 Otwarcie drugiego dnia (Mikołaj Pawlak)

PANEL IV - Rodzina, a wychowanie do samodzielności

10.15 - 10.45 Podsumowanie dyskusji nt. wyników ogólnopolskiego badania Rzecznika Praw Dziecka: Jakość życia dzieci i młodzieży w Polsce 2021 (dr Jarosław Przeperski biuro RPD, Centrum Badań nad Rodziną UMK w Toruniu)

10.45 - 11.45 Panel dyskusyjny: Rodzina wychowuje do samodzielności. Czy w rodzinie tworzymy relacje, czy więzi? (ks. Łukasz Owsianko SDB Oratorium im św. Jana Bosko w Żyrardowie, Iwona Czabak Stowarzyszenie Marfan Polska, Damian Śledź Fundacja Wspierania Integracji Społecznej OMNES SIMUL, Paweł Kwaśniak Konfederacja Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej)

11.45 - 12.15 przerwa kawowa

PANEL V - Szkoła a wychowanie do samodzielności

12.15 - 12.45 - Wystąpienie min. M. Machałek

12.45 - 13.45 Panel dyskusyjny: Szkoła wychowuje do samodzielności. Edukacja do rodziny (Szymon Pękala Youtuber, prowadzi kanały „Wojna Idei” i „Szymon mówi”, Joanna Kołodziejczyk Fundacja Wspierania Integracji Społecznej OMNES SIMUL, Jacek Klimczak Klub Ojcowski w Opolu, Kacper Moroz Poseł do Parlamentu Młodych)

PANEL VI - Role społeczne kobiet i mężczyzn, a wychowanie do samodzielności

13.45 - 14.00 Edukacja i wychowanie w kontekście wyzwań demograficznych (Strategia Demograficzna 2040) (Minister Barbara Socha - Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej)

14.00 - 15.00 Panel dyskusyjny: Jak wychowywać dzieci do małżeństwa i rodziny? (Barbara Socha Klub Jagielloński, Urszula Gruszka społecznik, Aleksandra Gil FEZiP projekt Dbam o świat i siebie, Magdalena Korzekwa-Kaliszuk Fundacja Grupa Proelio)

15.00 - Zakończenie Kongresu - Mikołaj Pawlak

- Przemówienie min. Przemysława Czarnka

Reklama

15.15 - Obiad

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Katolicki Niedziela.

2021-10-18 11:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: w listopadzie odbędzie się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

[ TEMATY ]

turystyka

Kraków

kongres

Mazur/episkopat.pl

Trwają przygotowania do I Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II, który w dn. 8-12 listopada odbędzie się w Krakowie. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że Kraków i Małopolska mają ogromny potencjał rozwoju turystyki religijnej i chcą podnieść znaczenie Polski, jako jednego z ważnych miejsc dla międzynarodowej turystyki pielgrzymkowej.

Celem Kongresu jest wymiana kontaktów handlowych wśród uczestników, promocja Krakowa i Małopolski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.

CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla ks. Romana Kneblewskiego

2023-01-31 12:30

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Karol Porwich/Niedziela

Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu prowadzenia działalności medialnej.

Jest to reakcja na ostatni wpis duchownego zamieszczony na Facebooku, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Osoby konsekrowane znakiem nadziei

2023-02-03 02:38

Marian Florek

Arcybiskup Wacław Depo: – Jesteśmy, aby potwierdzić prymat wiary w Boga, który jest zawsze pierwszy w porządku miłości i potwierdzić, że Bóg nie jest nigdy konkurentem dla naszej wolności

Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie z okazji święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego w polskiej tradycji również świętem Matki Bożej Gromnicznej przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Koncelebrowali m.in. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej i ks. Ryszard Selejdak, rektor Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję