Reklama

Prośba o pomoc dla kombatanta, któremu spłonęło mieszkanie

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wypromowanie zbiórki na rzecz poszkodowanego kombatanta, 98-letniego kpt. Konstantego Kopfa ps. "Pewny".

[ TEMATY ]

kombatanci

apel o pomoc

Związek Żołnierzy NSZ

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia kapitana i jego żonę spotkało nieszczęście - ich krakowskie mieszkanie spłonęło niemal doszczętnie. Kapitanowi i jego żonie cudem udało się uratować - żona wyciągnęła swojego już słabowidzącego męża z płonącego mieszkania na klatkę schodową, doznając oparzeń górnych dróg oddechowych. Aktualnie schronili się w domu znajomych.

Kpt. Konstanty Kopf ps. "Pewny" w tym roku skończył 98 lat. Przez półtora roku, będąc w Pogotowiu Akcji Specjalnej Narodowych Sił Zbrojnych, walczył z Niemcami, Ukraińcami z UPA i Sowietami. Pod ostrzałem wroga na własnych plecach wyniósł swojego dowódcę z pola walki, za co został odznaczony Krzyżem Walecznych. W 1946 r. został aresztowany i torturowany w więzieniu w Rzeszowie. Funkcjonariuszom UB nie udało się złamać Konstantego Kopfa. Kpt. Konstanty Kopf był wieloletnim prezesem Okręgu Małopolskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, często brał udział w spotkaniach, na których chętnie dzielił się swoimi wspomnieniami.

Związek Żołnierzy NSZ

Jako Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych prowadzimy zbiórkę na odbudowę i remont spalonego mieszkania Państwa Kopf. Pomóc w sfinansowaniu remontu spalonego mieszkania można przez zbiórkę: Strona zbiórki

Prosimy o wsparcie poprzez promocję zbiórki dla poszkodowanych.

2022-01-09 18:43

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dramatyczna sytuacja

Dzieci z domu dziecka potrzebują naszej pomocy.

Zewzględu na rosnące ceny gazu placówka znalazła się w dramatycznej sytuacji. Jak mówi s. Elżbieta Kot: – Ostatni rachunek za dwa miesiące wynosi ponad 60 tys.zł. Poinformowano nas, że być może będzie zwrot ok. 20 tys., jednak nawet to przekracza nasze możliwości. Siostra dyrektor stwierdza, że bez pomocy ludzi dobrej woli będzie musiała podejmować bardzo trudne decyzje. Czy zapłacić rachunki, czy zakupić żywność dla domowników. Jak zaznacza w powiecie ostrowieckim domy dziecka mają najniższe dotacje w województwie, a kto wie, czy nie w kraju! W domu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi mieszka obecnie 28 dzieci w wieku od 10 do 18 lat. Dyrekcja zwraca się do wszystkich z apelem o wsparcie. Każda, nawet najmniejsza pomoc jest na wagę złota. Dzieciom możemy przekazać środki czystości, długoterminową żywność, nowe ubrania i buty. Natomiast środki pieniężne można wpłacić na konto bankowe Domu Dziecka. Pierwsze wpłaty docierają do sióstr, jednak nie pokrywają one wysokości rachunków.

CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski na Jasnej Górze: twórzmy kulturę rozumienia życia konsekrowanego

2023-01-29 14:29

[ TEMATY ]

Jasna Góra

bp Andrzej Przybylski

Jasna Góra/Facebook

- Twórzmy kulturę rozumienia życia konsekrowanego, bo każdy z nas może kiedyś w niebie zobaczy, że uratowały mu szczęście i zbawienie - służba i modlitwa niejednej siostry - powiedział na Jasnej Górze bp Andrzej Przybylski. Delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań celebrował Mszę św. w ramach dorocznego spotkania sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania.

30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania odbywała się pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi”. W trzydniowym spotkaniu udział wzięło prawie 80 referentek.

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskich siatkarzy: bądźcie świadkami uczciwości

2023-01-30 15:05

Grzegorz Gałązka

„Życzę wam byście grając bawili się, a także bronili na boisku i poza nim wartości przyjaźni, solidarności i pokoju” – powiedział papież podczas spotkania z przedstawicielami Włoskiej Federacji Piłki Siatkowej. Franciszek odniósł do życiowego doświadczenia kilka charakterystycznych elementów gry w siatkówkę.

Ojciec Święty rozpoczął od zagrywki, która rozpoczyna grę. Wskazał, że w życiu codziennym trzeba wziąć odpowiedzialność i zaangażować się. Sport może bardzo pomóc w przezwyciężeniu nieśmiałości i kruchości, w dojrzewaniu do świadomości bycia aktywnymi uczestnikami wydarzeń, które dzieją się wokół. Franciszek wskazał, że zagrywce odpowiada przyjęcie piłki i skierowanie jej na właściwe pole. Należy z cierpliwością i pokorą przyjmować sugestie innych. Nie zostaje się mistrzem bez trenera gotowego towarzyszyć, korygować, podnosić się z porażki oraz dzielić radość zwycięstwa. Potem, jak mówił papież, następuje podanie do partnera, który ma zakończyć akcję. Siatkówka jest grą zespołową, w której każdy jest wezwany do wniesienia wkładu, aby można było odnieść zwycięstwo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję