Reklama

Niedziela Świdnicka

Spotkanie Apostolatu Trzeźwości

W auli katedralnego domu parafialnego 29 stycznia spotkali się członkowie i sympatycy diecezjalnego ruchu trzeźwościowego.

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Marek Mendyk

Apostolat Trzeźwości

ks. Rafał Chudy

ks. Mirosław Benedyk

Pamiątkowe zdjęcie członków Apostolatu, przybyłych na noworoczne spotkanie z biskupem

Pamiątkowe zdjęcie członków Apostolatu, przybyłych na noworoczne spotkanie z biskupem

Do wspólnego stołu zaproszono także bp. Marka Mendyka, proboszcza katedry ks. prał. Piotra Śliwkę oraz duszpasterzy ks. Rafała Chudego i ks. Pawła Traczykowskiego.

- Chcemy Panu Bogu podziękować za dar wolności i pokoju oraz że budząc się do życia, możemy uwielbiać Go i mówić do Niego - dziękuję za kolejny dzień. Spotykając się w nowym roku i składając sobie życzenia, chcemy wyrazić to, co najpiękniejsze i najbardziej szczere. Żebyśmy odkryli ten najpiękniejszy dar, jakim jest poznanie prawdy o Bogu, o człowieku i świecie, i o sobie samym - mówił pasterz diecezji świdnickiej, dedykując przybyłym zdanie z Ewangelii: „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (J 8,32).

Bp Mendyk w obecności duszpasterzy wyraził wdzięczność przybyłym, za to, że są, że wspólnie sobie pomagają, bezinteresownie służąc. - Dziękuję wam, że świadomi własnych słabości, stawiacie innych na nogi – mówił.

Reklama

Apostolat Trzeźwości Diecezji Świdnickiej opiera się na wolontariacie osób świeckich, które same w swoim życiu miały problem z uzależnieniem, niejednokrotnie przez długie lata wraz z jego bolesnymi konsekwencjami i skutkami dla nich i ich najbliższych, a dziś chcą nieść pomoc innym w wyjściu z ich nałogów i uzależnień.

W ramach działalności Apostolatu, działa punkt konsultacyjno-informacyjny w Świdnicy przy ul. Budowlanej 6 (II piętro) we wtorki w godz. 17– 19.

2022-02-04 10:26

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Patron, który żył w czasach epidemii

[ TEMATY ]

odpust

Świdnica

bp Marek Mendyk

św. Andrzej Bobola

Aleksandra Baranowska

ks. Edward Szajda, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Świdnicy

ks. Edward Szajda, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Świdnicy

Świdnica: Biskup Marek Mendyk nadał wyjątkowy charakter parafialnemu odpustowi ku czci św. Andrzeja Boboli.

- To jakaś łaska od Pana Boga i znak, bo w latach 1625-1629, kiedy Wilno nawiedziło kilka niezwykle groźnych epidemii dziesiątkujących jego mieszkańców, to właśnie św. Andrzej Bobola, dzisiejszy patron, wraz z innymi kapłanami niósł tym opuszczonym ludziom swoją ofiarną, duchową i materialną pomoc. Dzisiaj pragniemy za wstawiennictwem naszego patrona prosić o powstrzymanie pandemii. Chcemy modlić się za naszą umiłowaną ojczyznę, o jedność i miłość – zachęcał w homilii biskup ordynariusz.

CZYTAJ DALEJ

Być solą ziemi i światłem świata

Niedziela Ogólnopolska 6/2020, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Adobe.Stock.pl

Dzisiejsza Liturgia Słowa zachęca nas do ponownej refleksji nad tym, czym jest chrześcijańskie świadectwo wiary. Święty Paweł pisze, że być uczniem Chrystusa to nie błyszczeć słowem i mądrością, by nie okazało się, że zamiast Chrystusa niesiemy siebie. Kiedy jesteśmy postawieni na świeczniku, potrzebujemy autentycznej pokory, która w św. Pawle przejawiała się w prawdzie o własnej słabości i bojaźni. Rzec by można współczesnym językiem, że Paweł, głosząc Ewangelię, miał po prostu tremę – świadom wielkiej odpowiedzialności, która została na nim złożona. Głosząc Chrystusa, chciał ukryć niejako siebie samego, tak by nasza wiara opierała się wyłącznie na Bogu, a nigdy na człowieku, który przecież może być zawodny.

CZYTAJ DALEJ

Trzęsienie ziemi: co najmniej 1541 osób zginęło w Turcji i 783 w Syrii

2023-02-06 14:57

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/YAHYA NEMAH

W trzęsieniu ziemi, które w poniedziałek nad ranem nawiedziło południowo-wschodnią Turcję, zginęło 1541 osób - poinformowała turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych (AFAD). Kataklizm dotknął również północno-zachodnią Syrię, w której zginęły co najmniej 783 osoby.

W poprzednim bilansie ofiar w Turcji przedstawionym przez prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana informowano o 912 zabitych, ponad 5,3 tys. rannych i ponad 2,8 tys. zniszczonych budynków.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję