Reklama

Kościół

Bp Włodarczyk: przed nami kwarantanna duchowa

„Przed nami kwarantanna duchowa, którą powinniśmy przyjąć z radością” – mówił na rozpoczęcie Wielkiego Postu w katedrze bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk.

[ TEMATY ]

Bp Krzysztof Włodarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

Według ordynariusza, okres ten powinien być czasem szczególnego zatrzymania się nad słowem Bożym. – Byśmy się nawrócili i uwierzyli w Ewangelię. Co zatem na początku tych rekolekcji, mówi do nas Bóg? – pytał ordynariusz. – To słowo mówi nam, że brak nawrócenia prowadzi do upadku, a tym samym do pogrążenia się w smutku i beznadziejności. Natomiast nawrócenie i wierność Bogu, dają prawdziwą, wewnętrzną radość, choć trudności i problemy na drodze Bożych przykazań nie znikają. Słowo, które wciąż do nas kieruje Bóg, dla naszego nawrócenia, mówi nie do rozumu, ale pragnie poruszyć nasze serce – powiedział.

Nawiązując do wspomnianej „kwarantanny duchowej”, bp Krzysztof Włodarczyk dodał, że powinna ona skłaniać człowieka do nieustannego życia w prawdzie. – I kiedy słyszymy od kogoś słowa: „musisz się nawrócić”, czy „modlę się o twoje nawrócenie”, to jakoś wewnętrznie i zewnętrznie się buntujemy. Nawracać się przecież muszą wielcy grzesznicy, ale chyba nie ja? – dodał, cytując słowa: „Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie”. – Najpiękniejszym życzeniem, jakie mogę usłyszeć, to słowa, że ktoś życzy mi nawrócenia, modli się o nie dla mnie. Tylko wtedy, gdy ono stanie się moim udziałem, mogę być pewny zbawienia, do którego zaprasza mnie Chrystus – powiedział.

Przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości, wołano również o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie. – Słyszymy wezwanie do nawrócenia, przemiany życia, porzucenia złych przywiązań, nałogów, czy skłonności do złego. Po to, by ten czas był jak najbardziej owocny, ksiądz biskup postanowił, że będziemy przeżywać liturgię stacyjną nawiedzania wyznaczonych kościołów. Pierwszą stacją jest matka świątyń – katedra. Naszym przewodnikiem i orędownikiem w tym czasie będzie bł. bp Michał Kozal, którego relikwie uroczyście wniesiono – podkreślił proboszcz ks. prałat Stanisław Kotowski.

2022-03-02 17:28

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Włodarczyk: w tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości

W tym miejscu czuję się bezpiecznie, bo przy Matce Bożej Pięknej Miłości — powiedział bp Krzysztof Włodarczyk po kanonicznym objęciu diecezji bydgoskiej. Duchowny jest drugim ordynariuszem bydgoskim od utworzenia diecezji w 2004 roku.

Bp Włodarczyk podczas uroczystości w katedrze świętych Marcina i Mikołaja podpisał dokumenty związane z objęciem diecezji wraz z dotychczasowych administratorem apostolskim diecezji bydgoskiej, ordynariuszem toruńskim biskupem Wiesławem Śmiglem i kolegium konsultorów.

CZYTAJ DALEJ

Relikwie św. Jana Pawła II trafiły do Nowej Wsi Grodziskiej

2023-02-05 09:34

parafianie

Po raz 9. wierni z parafii Matki Bożej Anielskiej w Nowej Wsi Grodziskiej wraz ze swoim proboszczem ks. Łukaszem Langenfeldem odwiedzili Kraków. Tym razem przywieźli bezcenny dar – relikwie św. Jana Pawła II.

Jak to dawniej bywało

CZYTAJ DALEJ

Papież potępił kryminalizację homoseksualizmu

2023-02-05 18:27

"Nie wolno pozwolić na kryminalizację homoseksualizmu" - powiedział Ojciec Święty w trakcie wspólnej z arcybiskupem Canterbury, Justinem Welbym i moderatorem Prezbiteriańskiego Kościoła Szkocji pastorem Ianaem Greenshieldsem, konferencji prasowej podczas lotu powrotnego z Sudanu Południowego do Rzymu.

Bruce De Galzain z Radio France zauważył, że przed wyjazdem w podróż apostolską Ojciec Święty potępił kryminalizację homoseksualizmu, a w Sudanie Południowym i w Kongo nie jest on akceptowany przez rodziny. Wyznał, że w tym tygodniu spotkał się w Kinszasie z pięcioma homoseksualistami, z których każdy został odrzucony, a nawet wyrzucony z rodziny. Obarczyli za to odpowiedzialności religijność swoich rodziców. Niektórzy z nich są zabierani do księży egzorcystów, ponieważ ich rodziny uważają, że są opętani przez duchy nieczyste. W tym kontekście zapytał Ojca Świętego o papieskie przesłanie dla rodzin w Kongo i Sudanie Południowym, które nadal odrzucają swoje dzieci, a także dla księży i biskupów?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję