Reklama

Kościół

Nuncjatura Apostolska: kard. Krajewski, specjalny wysłannik papieża, będzie na Ukrainie oraz na granicy polsko-ukraińskiej

Jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski, który wczoraj przybył do Polski, nadchodzące dni spędzi w Ukrainie i na granicy polsko-ukraińskiej, odwiedzając ośrodki dla uchodźców wojennych - poinformowała Nuncjatura Apostolska w Polsce.

[ TEMATY ]

Watykan

Ukraina

Piotr Drzewiecki

W komunikacie zaznaczono, że kard. Krajewski został mianowany przez papieża specjalnym wysłannikiem niosącym „pomoc potrzebującym”. Jego wizyta, podkreślono, "wyraża w sposób szczególny troskę i bliskość Franciszka, który nadal kieruje swój gorący apel o „rzeczywiste zabezpieczenie korytarzy humanitarnych oraz o zagwarantowanie i ułatwienie dostępu pomocy na oblężone tereny, aby zapewnić życiodajną pomoc naszym braciom i siostrom uciskanym przez bomby i strach”.

ks. Sebastian Dec

Kard. Krajewski w Lubelskim Caritasie

Kard. Krajewski w Lubelskim Caritasie
Publikujemy treść komunikatu:

Podziel się cytatem

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej

Nuncjatura Apostolska w Polsce informuje, że Ojciec Święty Franciszek mianował księdza kardynała Konrada Krajewskiego, jałmużnika papieskiego, swoim specjalnym wysłannikiem niosącym „pomoc potrzebującym” (Modlitwa Anioł Pański, Watykan 6 marca 2022 r.).

Reklama

Kardynał Krajewski, który przybył do Polski dnia 6 marca br., nadchodzące dni spędzi w Ukrainie i na granicy polsko-ukraińskiej, odwiedzając ośrodki dla uchodźców wojennych.

Jego wizyta wyraża w sposób szczególny troskę i bliskość Ojca Świętego Franciszka, który nadal kieruje swój gorący apel o „rzeczywiste zabezpieczenie korytarzy humanitarnych oraz o zagwarantowanie i ułatwienie dostępu pomocy na oblężone tereny, aby zapewnić życiodajną pomoc naszym braciom i siostrom uciskanym przez bomby i strach”. Papież dziękuje „wszystkim, którzy przyjmują uchodźców. Przede wszystkim wzywa do zaprzestania ataków zbrojnych i prosi, by przeważyły negocjacje i zdrowy rozsądek i aby powrócono do respektowania prawa międzynarodowego!” (Modlitwa Anioł Pański, Watykan 6 marca 2022 r.).

Warszawa, 7 marca 2022

2022-03-07 12:38

Ocena: +4 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rosja: oświadczenie patriarchy Cyryla po krwawych zamieszkach na Ukrainie

[ TEMATY ]

Ukraina

WIKIPEDIA

Na Ukrainie znów leje się krew, a starcia w obwodzie donieckim i w Odessie spowodowały śmierć kilkudziesięciu ludzi i dalszą destabilizację kraju – napisał patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl w oświadczeniu ogłoszonym 3 maja w Moskwie. Nie wymieniając winnych ani przyczyn obecnej sytuacji, wyraził solidarność z zachodnim sąsiadem i z jego narodem oraz zapewnił o swych modlitwach za ofiary śmiertelne i za rannych. „Boże wielki i jedyny! Strzeż Rusi - Ukrainy!” – zakończył swe przesłanie zwierzchnik Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego.

Oto polski tekst tego dokumentu:
Na Ukrainie znów leje się krew. Starcia w obwodzie donieckim i tragiczne wydarzenia w Odessie doprowadziły do zagłady kilkudziesięciu ludzi i do dalszej destabilizacji sytuacji w kraju. Wielu przeżywa rozpacz, boją się o życie swoje i bliskich.
W tym niezwykle ciężkim okresie jestem sercem z Ukrainą, z każdym jej synem i córką, przeżywającymi ból, żałobę, przerażenie, niezadowolenie i rozpacz. Modlę się o wieczny spokój dla wszystkich ofiar przelewu krwi i o jak najszybsze wyzdrowienie rannych. Gorąco modlę się też o uratowanie kraju, o uśmierzenie wrogości, aby już więcej nie lała się krew i aby na zawsze ustała przemoc.

CZYTAJ DALEJ

Czuwać, czyli być człowiekiem sumienia

W „Ogólnych normach roku liturgicznego i kalendarza” czytamy: „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”.

Czytania 1. niedzieli Adwentu odnoszą się do przyjścia Jezusa na końcu czasów. Kluczowy jest w tej kwestii 24. rozdział Ewangelii według św. Mateusza, w której sam Jezus odpowiada na pytanie uczniów: „Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?” (24, 3). Chrystus mówi m.in.: „O dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec. (...) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie” (24, 36. 42).

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - skandynawskie media: szalony Szczęsny i łzy Lewandowskiego

2022-11-26 18:02

[ TEMATY ]

piłka nożna

PAP/EPA/Friedemann Vogel

Zwycięstwo Polski nad Arabią Saudyjską 2:0 ocenione zostało w Skandynawii jako pokaz zimnej krwi polskich piłkarzy, zwłaszcza Wojciecha Szczęsnego, który w przełomowym momencie meczu popisał się szaloną, podwójną obroną rzutu karnego.

Gra polskiej drużyny została oceniona jako solidna i opanowana, która sprowadziła na ziemie Arabię Saudyjską z euforii po sensacyjnym pokonaniu Argentyny kilka dni wcześniej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję