Reklama

Kościół

Watykan ciągle gotów służyć jako mediator w konflikcie rosyjsko-ukraińskim

„Stolica Apostolska podtrzymuje swoją gotowość do podjęcia mediacji w celu zakończenia konfliktu na Ukrainie” – stwierdził watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin w programie „Stanze vaticane" na antenie Tgcom24, przypominając, że „rozmawiał o tym z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem".

[ TEMATY ]

Watykan

Ukraina

Rosja

Monika Książek

„Oczywiście ta gotowość musi odpowiadać pragnieniu stron, które chcą skorzystać z tej pomocy” – podkreślił najbliższy współpracownik Ojca Świętego.

„Ze strony rosyjskiej zostało to odnotowane - powiedział kard. Parolin - ale do tej pory nie było żadnych sygnałów, że Rosja zamierza skorzystać z tej możliwości. Dla watykańskiego sekretarza stanu „nie jest ważne, czy oferta Stolicy Apostolskiej zostanie przyjęta, kontakty są w toku, inni również zaoferowali swoją mediację”. Ważne jest aby osiągnięto zakończenie tego wszystkiego, co się dzieje” – powiedział kard. Parolin.

2022-03-13 16:59

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: 3 lipca papieska Msza z Kongijczykami mieszkającymi w Rzymie

[ TEMATY ]

Watykan

Monika Książek

3 lipca, w dniu, który miałem celebrować w Kinszasie chciałbym odprawić w bazylice św. Piotra Mszę św. z rzymską wspólnotą Kongijczyków – zapowiedział Franciszek podczas audiencji dla uczestników kapituły generalnej Misjonarzy Afryki (Ojców białych).

„Niestety, z wielką przykrością musiałem przełożyć moją podróż do Konga i Sudanu Południowego. Rzeczywiście, w moim wieku nie tak łatwo jest wyruszyć na misję! Ale wasze modlitwy i przykład dodają mi odwagi i jestem przekonany, że będę mógł odwiedzić te ludy, które noszę w sercu. W najbliższą niedzielę postaram się odprawić Mszę św. z udziałem rzymskiej wspólnoty kongijskiej. Oj, nie tydzień później, w niedzielę 3 lipca, w dniu w którym miałem celebrować w Kinszasie. Zaniesiemy Kinszasę do św. Piotra i tam będziemy celebrować z wszystkimi rzymskimi Kongijczykami, których jest wielu! – zapowiedział Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Jestem Niepokalane Poczęcie

Słowa: „Jestem Niepokalane Poczęcie” usłyszała Bernadeta Soubirous z ust Matki Bożej, która ukazała się jej we francuskim Lourdes. 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Kościół celebruje tę uroczystość w Adwencie, czyli na progu nowego roku liturgicznego, i niejako kieruje już spojrzenie wiernych ku uroczystości Bożego Narodzenia. Nie byłoby jej, gdyby nie zgoda Maryi na zostanie Matką Najwyższego, co odnotowuje św. Łukasz w swojej Ewangelii. Anioł powiedział Jej wtedy: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą” (por. Łk 1, 28). Właśnie owa pełnia łaski Bożej sprawiła, że Maryja od początków chrześcijaństwa była szczególnie czczona przez wiernych ze względu na swoje wybraństwo i uprzywilejowanie, również to związane z prezentowaną uroczystością.

CZYTAJ DALEJ

Fundacja rodzinna – krok w kierunku wielopokoleniowych firm rodzinnych

2022-12-09 07:35

[ TEMATY ]

fundacja rodzinna

Adobe Stock

Firmy rodzinne są filarem polskiej gospodarki. Po kilkudziesięciu latach od transformacji ustrojowej i ekonomicznej, polscy przedsiębiorcy muszą myśleć o sukcesji i zapewnieniu swoim firmom możliwości rozwoju przez kolejne dziesięciolecia.

- Budowa silnych firm wymaga czasu. Często zakłóca go konieczność przeprowadzania procesu sukcesji i podziału firmy. Fundacja rodzinna to szansa na kontynuację przez dzieci i wnuki dorobku firm, zbudowanego przez ich rodziców i dziadków – mówi Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję