Reklama

Niedziela Częstochowska

Koncert pasyjny w kościele rektorackim

Studium Liturgii i Muzyki Kościelnej Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie zaprasza we wtorek 22 marca na koncert pasyjny do kościoła rektorackiego Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

O godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Studium. Po Eucharystii odbędzie się koncert muzyki organowej i chóralnej.

W programie:

„Rozmyślajmy dziś” – dyryguje Krystian Gomółka (rok V)

Reklama

Fantazja a-moll (T. Aberg) – Wojciech Psiuch (rok III)

„Mą drogę znasz” – dyryguje Krystian Gomółka

Chorał F-dur (A. Freyer) – Karina Czarnecka (rok I)

„Kołysanka” (L. Vierne) – Dorota Janik (rok II)

„Siniore delle cime” (opr. G. de Marzi) – dyryguje Arkadiusz Chybalski (rok V)

„Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ” (J.S. Bach) – Jakub Olszewski (rok I)

Sonatina (Ch. Ritter) – Piotr Pundyk (rok III)

„Panis Angelicus” (C. Frank) – dyryguje dr Karolina Banach

Preludium c-moll (F. Chopin) – Arkadiusz Chybalski


Przygotowanie chóru – dr Karolina Banach

Przygotowanie studentów do dyrygowania – Marcin Lauzer

Przygotowanie studentów do popisu organowego – Adam Mroczek, dr Karolina Banach, dr Jan Mroczek, Przemysław Kmieć

Prowadzenie koncertu – dr Karolina Banach


Po koncercie będzie można wesprzeć ofiarą siostry honoratki, które bezpośrednio w ukraińskich miastach pomagają kobietom, dzieciom i żołnierzom.

2022-03-17 14:37

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Artystyczna i duchowa podróż

Niedziela podlaska 16/2022, str. VI

[ TEMATY ]

chór

Wielki Post

koncert pasyjny

Archiwum KOE

Chór śpiewał przy grobie św. Jana Pawła II

Chór śpiewał przy grobie św. Jana Pawła II

Tegoroczny Wielki Post dla członków Chóru Kameralnego KOE, działającego od sześciu lat w Sokołowskim Ośrodku Kultury, wiązał się ze szczególnym artystycznym wyzwaniem – cyklem pasyjnych koncertów O Crux Ave.

Śpiewacy, pod kierownictwem Anety Mroczek, wykonali aż 15 bogatych prezentacji, na które składały się dawne i współczesne utwory chóralne połączone narracją, która prowadziła publiczność przez poszczególne etapy męki i śmierci Jezusa Chrystusa.

CZYTAJ DALEJ

Biograf papieża: Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu z powodu bezsenności

2023-01-27 14:01

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Papież Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu w lutym 2013 r., ponieważ przez cały okres urzędowania cierpiał na bezsenność. Informuje o tym niemiecki magazyn "Focus", powołując się na list Benedykta do swego biografa Petera Seewalda, który wydrukowano w najnowszym numerze pisma. W liście, który Benedykt skierował do Seewalda na kilka tygodni przed śmiercią 28 października 2022 r., napisał, że "centralnym motywem" jego rezygnacji "była bezsenność, która towarzyszyła mu nieprzerwanie od Światowych Dni Młodzieży w Kolonii" w sierpniu 2005 roku.

Również "silne leki" przepisane przez jego ówczesnego osobistego lekarza początkowo działały i gwarantowały jego "dyspozycyjność" jako papieża. Jednak wkrótce "przestały być skuteczne”.

CZYTAJ DALEJ

Wartościowe ferie z Salezem

2023-01-31 17:45

Archiwum Oratorium Arka

Salezjańskie półkolonie to wartościowy i radosny czas

Salezjańskie półkolonie to wartościowy i radosny czas

Dziś wspomnienie św. Jana Bosco, który gromadził wokół siebie setki młodych ludzi i pomagał im zbliżyć się do Boga. Jego charyzmat pielęgnują dalej księża salezjanie. We Wrocławiu przygotowali ciekawą propozycję na czas zbliżających się ferii.

Na zimowe półkolonie, związane tematycznie z filmem „Kraina lodu”, zapraszają wrocławscy salezjanie. Od 13 do 17 lutego zapewniają dzieciom atrakcyjne zajęcia sportowe, taneczne, gry, warsztaty, a wszystko w duchu św. ks. Bosko. – Każde półkolonie mają dla nas również aspekt formacyjny – nie tylko zabawa, ale też wartościowe treści, formacja. Dzieci budują swój świat poprzez to, co otrzymują z zewnątrz, poprzez treści, które odbierają. Do filmu przygotowany został konspekt, na nim jest też oparta praca w grupach, zadania, zabawy. Staramy się, żeby podczas ferii oprócz odpoczynku dzieciaki mogły popracować nad sobą, zastanowić się nad pewnymi wartościami – tłumaczy salezjanin ks. Bartosz Mikuła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję