Reklama

Kościół

Przesłanie obrońców życia

„Tylko podejmując radykalny program odnowy moralnej, której ważnym elementem jest uznanie prawa do życia wszystkich ludzi bez wyjątku, możemy powstrzymać potworności wojny i rozlanie się jej na cały świat” – piszą w odezwie przedstawiciele ruchów pro-life.

[ TEMATY ]

życie

aborcja

Karol Porwich/Niedziela

19 organizacji pro-life sformułowało apel skierowany do prezydenta, władz państwowych i samorządowych, a także dziennikarzy o "zerwanie z kulturą śmierci i jednoznaczne opowiedzenie się za życiem". Poniżej prezentujemy treść przesłania.

„Dziś największym zagrożeniem dla pokoju jest aborcja” – te słowa Św. Matki Teresy z Kalkuty, wypowiedziane przy okazji przyznania jej Pokojowej Nagrody Nobla w roku 1979, szczególnie aktualne są dziś. W czasie brutalnej wojny na Ukrainie, której skutki już są odczuwalne w całej Europie i na świecie, przypomnienie tych słów rządzącym i politykom, dziennikarzom i twórcom, organizacjom pozarządowym i całemu społeczeństwu, uznajemy za konieczność chwili.

Tylko zdecydowane przeciwstawienie się szalonym pomysłom uczynienia z aborcji prawa człowieka, może powstrzymać świat przed pogrążeniem się w wojnie i chaosie. Dlatego, także w związku z obchodami Narodowego Dnia Życia (24 III) i Dnia Świętości Życia (25 III) zwracamy się z apelem do:

- Prezydenta, europarlamentarzystów, parlamentarzystów, samorządowców i wszystkich polityków, mających wpływ na kształtowanie ładu międzynarodowego i krajowego o radykalne zerwanie z agendą kultury śmierci i jednoznaczne opowiedzenie się za życiem;

- dziennikarzy i odpowiedzialnych za kształtowanie opinii publicznej o wypowiadanie się w duchu szacunku dla ludzkiego życia, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci, bez względu na stan zdrowia czy okoliczności poczęcia;

- do organizacji pozarządowych działających na rzecz legalizacji aborcji w naszym kraju o opamiętanie i porzucenie programów, które pod pozorem walki o prawa kobiet, demoralizują społeczeństwo, krzywdzą dzieci i ich matki oraz relatywizują wartość ludzkiego życia;

- do wszystkich o nieuleganie pokusie łatwego życia kosztem krzywdy innych, w tym szczególnie dzieci poczętych, ale niesienie wsparcia i pomocy tym, których życie jest obecnie szczególnie zagrożone – poczętym dzieciom i ukraińskim uchodźcom.

Reklama

Tylko podejmując radykalny program odnowy moralnej, której ważnym elementem jest uznanie prawa do życia wszystkich ludzi bez wyjątku, możemy powstrzymać potworności wojny i rozlanie się jej na cały świat.

Koalicja dla Życia i Rodziny – Lidia Sankowska-Grabczuk

Fundacja „Głos dla Życia” – dr Paweł Wosicki

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka – Wojciech Zięba

Instytut ORDO CARITATIS – Lech Łuczyński

Stowarzyszenie CIVITAS CHRISTIANA – Henryk Koch

Fundacja Misja Służby Rodzinie – dr Piotr Wołochowicz

Fundacja „Życie i Rodzina” – Lidia Klempis

Stowarzyszenie Nauczycieli NPR - Anna Dyndu

Patronat nad Rodziną – Urszula Wosicka

Instytut Ordo Iuris - dr Jerzy Kwaśniewski

Fundacja „Słowo” – Jan Klawi ter

Ruch 4 Marca - Paweł Adamiak

Fundacja Skrzydła Chwały – Artur Wolski

Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza – Waldemar Wasiewicz

Żołnierze Chrystusa – Paweł Jaworski

Instytutu Chrześcijańsko - Narodowy im. Profesora Wiesława Chrzanowskiego - Andrzej Przybysz

Instytut Naturalnego Planowania Rodziny metodą Rotzera - Joanna Zalewska

Fundacja "Chrześcijańskie Granie" - Michał Guzek,

Spotkania Małżeńskie - Jerzy Grzybowski

2022-03-29 20:04

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie zabijajcie chorych dzieci! #ZatrzymajAborcje

W 2016 r. zabito w polskich szpitalach z mocy prawa 1098 dzieci poczętych, w zdecydowanej większości (1042 dzieci) ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności, często w 4, 5, a nawet 6 miesiącu ciąży.

CZYTAJ DALEJ

Jak współpracować z Duchem Świętym?

2023-02-03 10:30

[ TEMATY ]

homilia

Karol Porwich/Niedziela

Jak współpracować z Duchem Świętym? Jak odkryć Moc Ducha Świętego w swoim życiu - zapraszamy na "szklankę dobrej rozmowy".

Zapraszamy na rozważanie! 5. niedziela zwykła, rok A.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: kapłaństwo ks. Stanisława Pamuły było kapłaństwem wewnętrznie scalonym

2023-02-05 22:35

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

WMSD

msza żałobna

ks. Stanisław Pamuła

Maciej Orman/Niedziela

– Do końca życia był duszpasterzem i nauczycielem odpowiedzialnych dróg wiary – powiedział abp Wacław Depo o śp. ks. dr. hab. Stanisławie Pamule, wieloletnim wicerektorze i profesorze częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. W kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie metropolita częstochowski przewodniczył 5 lutego Mszy św. żałobnej w jego intencji.

Eucharystię koncelebrowało wielu kapłanów archidiecezji częstochowskiej. W liturgii uczestniczyła również najbliższa rodzina zmarłego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję