Reklama

Aspekty

Dzień skupienia dla kobiet we Wschowie

Parafia pw. św. Jadwigi Królowej we Wschowie 2 kwietnia gościła Siostry Niepokalanki, s. Rut CSIC i s. Benedyktę CSIC z Szymanowa, które wraz z zaproszonymi kobietami próbowały wniknąć w "Tajemnicę Serca Kobiety " podążając śladami bł. Marceliny Darowskiej CSIC, założycielki zgromadzenia Niepokalanek.

[ TEMATY ]

dzień skupienia

Wschowa

kobiety

bł. Marcelina Darowska

Krystyna Pruchniewska

Bł. Marcelina Darowska zajmując się edukacją kobiet, obrała za cel i zadanie, aby kobieta, która jest pomocą daną od Boga dla świata, rozpalona charyzmatem miłości do rodziny, miłości do Ojczyzny, miłości do Kościoła, z uporządkowanym sercem, już nie z rozdarciem "To rozumiem, Tamto czuję, Tego chcę" ale z ufnością w Bożą Miłość, Boże prowadzenie, służyły mądrze, wg Woli Bożej i z radością: Bogu, Ojczyźnie, Rodzinie. Rekolekcje są rozpoczęciem i zaproszeniem do udziału w cyklicznych, comiesięcznych spotkaniach dla kobiet, na których będzie pogłębiana wiedza religijna, rodzinna, społeczna, patriotyczna uczestniczek, w oparciu o myśli bł. Marceliny Darowskiej CSIC wg książki i programu spotkań "Cztery pogadanki rekolekcyjne.

2022-04-04 09:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Geniusz kobiety

Niedziela podlaska 10/2021, str. IV

[ TEMATY ]

kobiety

Dzień Kobiet

Karol Porwich/Niedziela

Na początku marca po raz kolejny jesteśmy zaproszeni do refleksji nad rolą kobiety w naszym życiu oraz do ponownego odkrycia wielkości i piękna kobiecości.

Jest to tym bardziej konieczne, by w obecnym okresie strachu, niepewności i eskalacji niewierności, spojrzeć na tę, która wnosi w naszą egzystencję dużo wrażliwości, pokoju, duchowej głębi – mówiąc krótko kobiecego geniuszu.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: imiona Boga to nie sukces i władza, ale pokora i służba

2023-01-29 16:46

[ TEMATY ]

prymas Polski

abp Wojciech Polak

archidiecezja.pl

„Wśród imion Boga nie należy szukać tych z napisem sukces i władza, ale pokora i służba” - mówił w niedzielę 29 stycznia w Inowrocławiu abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. za śp. kard. Józefa Glempa przypominając jego słowa, że „chrześcijanin to człowiek, który żyjąc na świecie, nie da się opanować światu całkowicie”.

Eucharystia celebrowana była w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP, w którym śp. kard. Józef Glemp został ochrzczony 18 grudnia 1929 roku. Po latach tak o sobie pisał: „Urodzony chłopiec był tak wątły, że tego samego dnia chrztu udzielił ksiądz wikariusz Ludwik Sobieszczyk, później zesłany do Dachau. I tak z życiem doczesnym zaczęło się życie łaski w Chrystusie”.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: życie jest darem i warto składać dar z siebie

2023-01-29 12:22

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

O nie marnowanie darów jakimi jesteśmy, nie marnowanie darów jakie posiadamy i nie odrzucanie osób zaapelował Ojciec Święty w rozważaniu przed dzisiejsza modlitwą „Anioł Pański”. Papież nawiązał do czytanego w IV niedzielą zwykłą roku A fragmentu Ewangelii św. Mateusza (5,1-12) zawierającego osiem Błogosławieństw.

Franciszek wyszedł od pierwszego z nich: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (w. 3). Wskazał, że chodzi w nim o ludzi żyjących jak „żebracy Boga”, pragnących, aby żaden dar się nie zmarnował. Zaznaczył, że postawa taka pozwala nam docenić wartość nas samych, osób i rzeczy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję