Reklama

Polska

Warszawa: Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy

O odrodzenie etosu pracy w Polsce, o pokój w Ukrainie, za uchodźców oraz za poległych w tej wojnie modlono się w piątkowy wieczór podczas Ogólnopolskiej Drodze Krzyżowej Ludzi Pracy. Nabożeństwo odprawiono w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie, będącym zarazem diecezjalnym sanktuarium bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Przy żoliborskiej świątyni spoczywa zamordowany w 1984 roku przez SB kapelan “Solidarności”.

[ TEMATY ]

Warszawa

Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy

Łukasz Krzysztofka

Na modlitwie obecni byli przedstawiciele regionów NSZZ Solidarność z całej Polski wraz z pocztami sztandarowymi. Rozważania stacji drogi krzyżowej zostały przygotowane i odczytane przez przedstawicieli różnych zawodów. Byli wśród nich: strażak, kolejarz, nauczyciel, lekarz i dziennikarz.

Po nabożeństwie jego uczestnicy przeszli do grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, by podziękować patronowi „Solidarności” za opiekę i wstawiennictwo u Boga za świat pracy w Polsce.

„Prośmy go o odrodzenie etosu pracy w naszej ojczyźnie, o sprawiedliwy pokój na Ukrainie, o zakończenie okrutnej i wyniszczającej wojny, za rannych i poległych w tej wojnie oraz za uchodźców wojennych” - zachęcał ks. Michał Kotowski, duszpasterz ludzi pracy Archidiecezji Warszawskiej.

Reklama

Tegorocznym hasłem nabożeństwa Drogi Krzyżowej były słowa: „Niech Chrystus będzie przy twoim warsztacie pracy”. Zaczerpnięto je z rozważań ks. Popiełuszki wygłoszonych podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę we wrześniu 1983 r.

W nabożeństwie uczestniczył m.in. ks. Czesław Banaszkiewicz, który ponad sześć lat współpracował duszpastersko z błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszką w parafii na stołecznym Żoliborzu.

2022-04-08 21:05

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawscy mężczyźni podjęli post o chlebie i wodzie

Mężczyźni tworzący grupę Męski Różaniec Warszawa, która od dwóch lat organizuje na ulicach polskich miast nabożeństwa wynagradzające, postanowili podjąć post o chlebie i wodzie w intencji ustania epidemii koronawirusa.

Akcja zakończy się w sobotę 4 kwietnia w sanktuarium maryjnym na zakopiańskich Krzeptówkach. W „polskiej Fatimie” odprawione zostanie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. „Transmisja pojawi się na Facebooku i na stronie internetowej sanktuarium” – mówi Artur Wolski, współorganizator Męskiego Różańca.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: trzeba wierzyć w Kościół Chrystusowy

2022-11-26 21:40

[ TEMATY ]

adwent

Gniezno

prymas Polski

abp Wojciech Polak

Episkopat News

„Trzeba wierzyć w Kościół Chrystusowy. Trudna to dziś wiara. Dla wielu bardzo trudna. Może także dlatego, że do końca nie rozumiemy, czym jest Kościół Chrystusa, że tak naprawdę nie jest tylko nasz, lecz należy do Niego” - mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. z nieszporami sprawowanej 26 listopada w katedrze gnieźnieńskiej na rozpoczęcie Adwentu.

Nawiązując do rozpoczynającego się wraz z Adwentem nowego roku duszpasterskiego, który ma służyć obudzeniu i umocnieniu wiary w Kościół pojmowany jako dzieło Boga abp Polak powtórzył za papieżem Franciszkiem, że: „nie jesteśmy chrześcijanami dla naszych zasług lub tylko dlatego, że wyznajmy pewne credo, ale dlatego, że w chrzcie została nam dana żywa woda Ducha Świętego, która czyni nas umiłowanymi dziećmi Boga i braćmi między sobą”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję