Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Dla Ojczyzny i dla kapłanów

Akcja Katolicka pamięta o Ojczyźnie i ogarnia modlitwą kapłanów.

Akcja Katolicka wraz z Fundacją Słowo zainicjowała akcję polegającą na wywieszaniu flagi narodowej z okazji święta Chrztu Polski, które obchodzono 14 kwietnia. Inicjatorzy zachęcali Polaków do wywieszania flag oraz przygotowali różne materiały na ten temat dostępne na ich stronach internetowych.

Święto zostało ustanowione przez Sejm RP ustawą z 22 lutego 2019 r. po to, by upamiętnić Chrzest Polski dokonany 14 kwietnia 966 r. Ma ono pobudzać do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość narodu polskiego.

W tym roku święto Chrztu Polski wypadło w Wielki Czwartek, który w Kościele jest obchodzony jako dzień ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa.

Reklama

O kapłanach w modlitwie szczególnie pamiętają członkowie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Od 22 lat obejmują modlitwą każdego kapłana diecezji bielsko-żywieckiej, z imienia i nazwiska, oraz proszą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie w każdy pierwszy czwartek miesiąca przed Najświętszym Sakramentem.

Z okazji Wielkiego Czwartku wiceprezes zarządu AK Irena Olma w imieniu całej wspólnoty podziękowała kapłanom za świadectwo wiary, w którym realizuje się ich święte powołanie, oraz za posługę i prowadzenie świeckich drogą do Boga.

2022-04-22 20:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wieczór Modlitw za Ojczyznę - zapowiedź

Stulecie odzyskania niepodległości obliguje nas Polaków do dziękczynienia za dar wolnej Ojczyzny oraz do pogłębionej modlitwy w jej intencji. Dlatego też Diecezjalna Grupa Modlitewna św. Ojca Pio w Zielonej Górze zaprasza na wyjątkowy Wieczór Modlitw za Ojczyznę.

Jak mówi ks. Krzysztof Hojzer, opiekun Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio, będzie to duża uroczystość, na którą w sposób szczególny zostali zaproszeni kombatanci i osoby represjonowane.

CZYTAJ DALEJ

Bielskie Wieczory Uwielbienia u salwatorianów

2023-01-30 19:12

[ TEMATY ]

salwatorianie

uwielbienie

Marcin Zieliński

Andrzej Omyliński

Podziękowania dla małżonków składających świadectwo.

Podziękowania dla małżonków składających świadectwo.

W salwatoriańskiej parafii NMP Królowej Polski odbywają się Bielskie Wieczory Uwielbienia.

Na spotkania składa się Msza św., świadectwo zaproszonych gości i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

CZYTAJ DALEJ

Niezwykłe przeżycie

2023-01-31 00:05

s. Danuta Lipińska

Zespół PROBOSZCZOWIE zagrał i zaśpiewał także mniej znane kolędy i pastorałki

Zespół PROBOSZCZOWIE zagrał i zaśpiewał także mniej znane kolędy i pastorałki

    W niedzielę 29 stycznia w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołu PROBOSZCZOWIE.

    Jak informuje s. s. Danuta Lipińska, zespół tworzą: ks. Marek Bandura - proboszcz parafii w Buczkowicach k/ Szczyrku - śpiew i gitara prowadząca, ks. Roman Świerkosz- emerytowany proboszcz w Stanisławie Górnym - gitara solowa, ks. Andrzej Piotrowski z parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Kozach - klawisze, o. Roland Pancerz bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej - rektor Seminarium, wykładowca greki, łaciny i patrologii, Jan Budziaszek - perkusista, muzyk sesyjny, świecki rekolekcjonista, autor książek, Grzegorz Górkiewicz, multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista Skaldów, twórca muzyki filmowej, a także Adrian Legut - akustyk zespołu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję