Reklama

Kościół

Watykan: misjonarze miłosierdzia spotkali się z papieżem

Papież Franciszek zachęcił misjonarzy miłosierdzia, żeby byli znakiem Bożej obecności. W Watykanie kończy się III Światowe Spotkanie Misjonarzy Miłosierdzia. W wydarzeniu bierze udział ok. 400 kapłanów, którzy są misjonarzami miłosierdzia, w tym 50 z Polski. W poniedziałek misjonarze spotkali się z papieżem Franciszkiem.

[ TEMATY ]

Watykan

Monika Książek

„Papież Franciszek zachęcił nas do tego, żebyśmy w swojej posłudze byli znakiem Bożej obecności, żebyśmy przez to co robimy byli takim głosem Boga. Papież w swoim słowie papież odniósł się do przykładu biblijnego Rut, która opiekowała się swoją teściową Noemi. Papież ukazywał, że jako misjonarze miłosierdzia mamy być jak Rut i wiernie towarzyszyć człowiekowi, który jest doświadczony przez życie, który mówi, że jego życie jest zgorzkniałe, trudne, a my mamy być znakiem Bożej obecności” - powiedział ks. Michał Dąbrówka, misjonarz miłosierdzia z diecezji tarnowskiej.

Jak dodaje, spotkanie jest dla niego odnowieniem gorliwości w pełnionej misji.

„To wezwanie do tego, żeby z jeszcze większym zapałem sprawować tę misję. Był też czas wspólnego dzielenia się doświadczeniami. W grupie polskiej opowiadaliśmy o dwóch latach pandemii i o swojej posłudze w tym kontekście. Z jednej strony to było odnowienie zapału, a z drugiej szukanie nowych inspiracji i przede wszystkim odnowienie jedności z Ojcem Świętym” – podkreśla ks. Dąbrówka.

Papież podziękował misjonarzom miłosierdzia za pełnioną posługę - mówi ks. Jan Bartoszek, który także jest misjonarzem miłosierdzia w diecezji tarnowskiej.

„Ojciec Święty umacniał nas także na kolejne lata pełnienia tej posługi, wyrażał nadzieję, że liczba misjonarzy miłosierdzia będzie wzrastać. Wczoraj bardzo pięknie też wspomniał w homilii odnosząc się do misjonarzy miłosierdzia, że mamy być narzędziem Bożego Miłosierdzia, kanałem przez który przepływa dar Bożego Miłosierdzia. Nie jesteśmy właścicielami Bożego Miłosierdzia, dlatego powinniśmy je bardzo obficie przekazywać dalej” – dodaje.

Trzecie światowe spotkanie odbyło się pod hasłem „Misjonarz miłosierdzia znak otwartości’.

Szczególnym zadaniem misjonarzy jest głoszenie Miłosierdzia Bożego podczas rekolekcji, misji, kazań i katechez. Istotnym elementem ich posługi jest spowiadanie, ponieważ mają władzę odpuszczania grzechów zarezerwowanych dla samego Papieża.

Reklama

Misjonarze miłosierdzia od soboty dzielili się doświadczeniami swojej posługi z czasu pandemii, były też wystąpienia przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, abp. Rino Fisichelli, kaznodziei papieskiego, kard. Raniero Cantalamessy oraz prof. Damiána Guillermo Astiguety z Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego.

W niedzielę misjonarze miłosierdzia modlili się podczas Mszy św. pod przewodnictwem Papieża przed bazyliką św. Piotra.

Początek posługi tych kapłanów był związany z Rokiem Jubileuszu Miłosierdzia, ale decyzją papieża została ona przedłużona aż do odwołania.

2022-04-25 15:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Irlandzki kapłan na czele zespołu osądzającego najpoważniejsze przestępstwa w Kościele

[ TEMATY ]

Watykan

GRAZIAKO

Ojciec Święty mianował 4 kwietnia kapłana archidiecezji w Dublinie, ks. prał. Johna Kennedy’ego kierownikiem Biura Dyscyplinarnego Kongregacji Nauki Wiary. Jednym z zadań tego urzędu jest prowadzenie spraw dotyczących wiarygodnych oskarżeń osób duchownych o molestowanie seksualne osób małoletnich, jakie przedkładają do Rzymu poszczególni ordynariusze diecezjalni lub zakonni.

Ks. prał. John Kennedy ma 49 lat i został wyświęcony na kapłana w 1993 roku. Po czterech latach pracy w duszpasterstwie podjął studia podyplomowe prawa kanonicznego w Rzymie, a od 2002 roku pracuje w Kongregacji Nauki Wiary, którą kierował wówczas kard. Joseph Ratzinger.

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Uczą się posługi muzycznej

2023-02-07 17:44

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

KAMUZO

Rokitno sanktuarium

Lubuska Oaza

Diakonia Muzyczna Ruchu Światło‑Życie

diakonia muzyczna

Kurs Animatorów Muzycznych Oazy

Katarzyna Krawcewicz

Grupa najmłodsza podczas konferencji o Liturgii Godzin

Grupa najmłodsza podczas konferencji o Liturgii Godzin

3 lutego w Rokitnie rozpoczęły się rekolekcje Kamuzo, czyli Kurs Animatorów Muzycznych Oazy prowadzony przez diecezjalną diakonię muzyczną Ruchu Światło-Życie. Potrwają do 12 lutego.

Celem rekolekcji jest przygotowanie od strony duchowej, teoretycznej i praktycznej osób do posługi muzycznej np. w parafii czy podczas rekolekcji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję