Reklama

Wiara

15 maja

#TrzymajSięMaryi: Ta, która zna swoje miejsce. Czy umiesz dać pierwszeństwo Bogu?

Stajemy dzisiaj obok Maryi, aby usłyszeć od Niej Dobrą Nowinę o tych wszystkich momentach i sytuacjach w życiu, kiedy potrzebujemy dać pierwszeństwo Bogu i uznać Jego prawa do tych, których kochamy i o których się troszczymy.

Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym zostało nazwane przez anioła, zanim się poczęło w łonie. Łk 2,21.

Patrzymy na niemal niewidoczną w tej dzisiejszej Ewangelii Maryję i uczymy się od Niej wielkiej i bardzo konkretnej pokory wobec Boga. Nadając Jezusowi nie inne, ale to właśnie imię, które w zwiastowaniu objawił Jej anioł, Maryja uznaje i potwierdza pierwszeństwo praw Boga wobec Jezusa, przed Jej własnymi. Jego życie należy najpierw do Boga. Jego los należy do Boga. To Bóg ma prawo decydować, kim będzie Jej Syn. To Bóg wyznaczył Mu misję. To nie jest tylko o tym, że Maryja nie próbuje zazdrośnie uzurpować sobie władzy nad swoim dzieckiem.

To jest też, a może przede wszystkim o tym, że ze względu na te prawa Boga jest gotowa i potrafi „powściągnąć” swoją miłość i naturalną matczyną troskę.

Podziel się cytatem

Wydarzenie obrzezania jest dobrym momentem, by to zobaczyć. Można wątpić, by Maryi przemknęła choć myśl o tym, by nie dopuścić do obrzezania Jej maleńkiego Synka. Wszak szło o wierność Torze, o nakaz samego Boga, o nieusuwalny znak przynależności do Niego. A z drugiej strony trudno sobie wyobrazić, żeby nie przeżywała oczywistego matczynego niepokoju w związku z czekającym Go cierpieniem, z jakim wiąże się przecież ten obrzęd.

Reklama

Stajemy więc dzisiaj obok Maryi, aby usłyszeć od Niej Dobrą Nowinę o tych wszystkich momentach i sytuacjach w życiu, kiedy potrzebujemy dać pierwszeństwo Bogu i uznać Jego prawa do tych, których kochamy i o których się troszczymy. To przecież wcale nie jest tylko o relacjach rodziców i dzieci, ale o każdej absolutnie relacji, w której na kimś nam zależy. Uznać, że ten człowiek, którego kocham, dla którego chcę jak najlepiej, jest przede wszystkim Boży? Że moja, największa nawet i najszczersza miłość do niego nie daje mi prawa, by stanąć między nim a Bogiem? Że tego mi po prostu nie wolno, nawet jeśli Bożych planów i zamiarów względem niego nie rozumiem? To nie jest proste. Nie jest łatwe. Nie jest oczywiste. Nasza emocjonalność niejednokrotnie będzie się buntowała w tej kwestii. Także dlatego tak bardzo potrzebujemy „zapraszać” Maryję do naszych relacji. Choćby poprzez uparte „omadlanie” ich tą tak pokorną (i uczącą pokory) modlitwą, jaką jest różaniec.

Red.

Tekst pochodzi z książki „Nocą szukałam. Rekolekcje maryjne – zrób to (nie) sam”, ks. Michał Lubowicki

[zdjecie id="127073"][/zdjecie]

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#TrzymajsieMaryi
<a href="https://www.niedziela.pl/trzymajsiemaryi"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-trzymajsiemaryi-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #TrzymajsieMaryi" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#TrzymajsieMaryi
<a href="https://www.niedziela.pl/trzymajsiemaryi"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-trzymajsiemaryi-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #TrzymajsieMaryi" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-05-14 21:00

Ocena: +25 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważania Majowe ze Świętym Józefem: 7 maja

[ TEMATY ]

nabożeństwa majowe

Rozważania majowe

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Obraz św. Józefa ponownie nawiedzi diecezję. Pierwsza peregrynacja odbyła się w latach 2012-15.

Obraz św. Józefa ponownie nawiedzi diecezję. Pierwsza peregrynacja odbyła się w latach 2012-15.

Kolejny dzień rozważania: Św. Józefie… troskliwy obrońco Chrystusa.

Czyny mówią głośniej, niż słowa. To przysłowie pokazuje niesamowitą prawdę o każdym z nas. Słowa, choć są bardzo ważne, mogą jednak mówić nieprawdę, mogą oszukiwać, mogą kłamać. Naszą osobowość odzwierciedlają nasze uczynki: poprzez różne gesty, czasem może nawet nieświadome, ukazujemy nasze serce. Czyny mówią głośniej, niż słowa.

CZYTAJ DALEJ

Sól, światło i miasto na górze – Co zrobić by życie było pełne smaku, nadziei i Boga?

2023-02-04 12:13

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN

V Niedziela zwykła, Rok A
5 lutego 2023
Ewangelia: Mt 5,13-16 Zobacz www.niezbednik.niedziela.pl

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Zgłębiają liturgię

2023-02-05 08:23

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

diakonia liturgiczna

KODAL

Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii

Łagów Lubuski

Katarzyna Krawcewicz

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Podczas spotkanie w małej grupie dzielenia

Diecezjalna diakonia liturgiczna Ruchu Światło-Życie prowadziła w Łagowie w dniach 30 stycznia – 5 lutego rekolekcje specjalistyczne dla młodzieży.

KODAL, czyli Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii, w tym roku przebiegał pod hasłem Desiderio Desideravi. Jest to tytuł ogłoszonego przez papieża Franciszka listu apostolskiego o liturgii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję