Reklama

Aspekty

Caritas. Nabór dzieci z Ukrainy do Klubu Dziecięcego

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej rozpoczęła nabór dzieci z Ukrainy do Klubu Dziecięcego.

[ TEMATY ]

Caritas

Ukraina

przedszkole

wojna

Klub Dziecięcy

Karolina Krasowska

W tej chwili do Klubu Dziecięcego uczęszcza już dwoje dzieci z Ukrainy. Do dyspozycji jest jeszcze 8 miejsc.

W tej chwili do Klubu Dziecięcego uczęszcza już dwoje dzieci z Ukrainy. Do dyspozycji jest jeszcze 8 miejsc.

Klub Dziecięcy powstał w prowadzonym przez nią od wielu lat Świetlicowym Oddziale Przedszkolnym ”Słoneczko z Uśmiechem” przy ul. Bema 32-34 w Zielonej Górze. Caritas zaprasza do Klubu dzieci w wieku od 3 do 5 lat, pobyt w placówce jest bezpłatny. Klub Dziecięcy czynny będzie w godz. 7:30-15:30.

- W Klubie odbywają się zajęcia zapewniające wszechstronny rozwój dla dzieci, zajęcia muzyczne, plastyczne. Chcemy, by dzieci mogły się swobodnie rozwijać mimo tych wszystkich złych rzeczy, które doświadczyły, żeby mogły tutaj przyjść i czuć się bezpieczne, a przede wszystkim zachować swoją dziecięcość - mówi wychowawca Klaudia Szostak. - Dzieci integrują się bardzo dobrze. Nie mają takiej bariery językowej, jak dorośli, więc jest im po prostu łatwiej się porozumieć. Grupa naszych dzieci przyjęła dzieci z Ukrainy bardzo serdecznie, od razu się nimi zaopiekowała, wzięła do zabawy.

Od niedawna w przedszkolu jest również zatrudniona jako opiekunka pochodząca z Ukrainy Olga Kuzenko. W tej chwili do Klubu Dziecięcego uczęszcza już dwoje dzieci z Ukrainy. Do dyspozycji jest jeszcze 8 miejsc.

2022-05-10 11:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto truskawki

Niedziela sosnowiecka 27/2022, str. II

[ TEMATY ]

przedszkole

Klub Dziecięcy

Archiwum ks. Leszka Kołczyka

Klub Dziecięcy przy Publicznym Przedszkolu poświęcił ks. Leszek Kołczyk.

Klub Dziecięcy przy Publicznym Przedszkolu poświęcił ks. Leszek Kołczyk.

Klub Dziecięcy przy Publicznym Przedszkolu i tężnię solankową poświęcił 19 czerwca ks. Leszek Kołczyk, proboszcz parafii.

Wszystko to od było się w ramach pikniku rodzinnego w Sułoszowej. W uroczystościach wzięli udział znamienici goście: wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki, wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

CZYTAJ DALEJ

Mieć odwagę

Niedziela Ogólnopolska 17/2022, str. 15

[ TEMATY ]

nawrócenie

Karol Porwich/Niedziela

Gdy używamy imienia Jezus w zwykłej rozmowie czy głośno mówimy o tym, jaką siłę daje nam wiara, dajemy świadectwo. Ludzie mogą je odrzucić, ale równie dobrze może się ono stać ziarnem.

Od lat powtarzamy za kolejnymi papieżami, że świat bardziej potrzebuje dzisiaj świadków niż nauczycieli Ewangelii. Gdy wyobrażamy sobie jednak takiego świadka, zazwyczaj widzimy kogoś, kto stojąc na środku kościoła, opowiada historię swojego życia. Ludzie przychodzą, by posłuchać o jego nawróceniu, o działaniu Boga w jego codzienności. Umocnieni w wierze wracają do swoich domów i wraz z innymi katolikami wspominają potem to spotkanie, dyskutują na ten temat, zachwycają się wiarą tego człowieka, chcą budować tak bliską relację z Bogiem, o jakiej im opowiadał. Zgadzamy się więc chętnie z tym, że świat potrzebuje świadków, i my sami przyjdziemy na spotkanie z nimi do naszej parafii, jeśli tylko w ogłoszeniach usłyszmy, iż ktoś taki się pojawi. W taki oto sposób wytrącamy Bogu z ręki zapewne ponad 90% tych, o których mówili papieże i których On posyła.

CZYTAJ DALEJ

Watykan przypomina o roli biskupa procesie synodalnym

2023-01-30 12:21

[ TEMATY ]

synod

Episkopat News

O roli biskupa w trwającym procesie synodalnym przypominają w opublikowanym dzisiaj liście do wszystkich biskupów katolickich sekretarz generalny Synodu, kardynał Mario Grech, oraz relator generalny XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, kardynał Jean-Claude Hollerich SJ. Jak podkreślono ukazuje się on tuż przed obchodami Zgromadzeń Kontynentalnych. Zaznaczają, że zadaniem zgromadzenia nie jest zajęcie się wszystkimi kwestiami dyskutowanymi w Kościele.

Obaj kardynałowie przypominają o odpowiedzialności Pasterzy, „widzialnego źródła i fundamentu jedności świętego Ludu Bożego”(LG 23), w odniesieniu do procesu synodalnego. Zaznaczają, że „nie ma sprawowania synodalności kościelnej bez sprawowania kolegialności biskupiej”, a obydwa te wymiary życia Kościoła nie są w opozycji, lecz jeden nie może istnieć bez drugiego. Pragnąc uniknąć wszelkich nieporozumień, list mocno powtarza główny temat - temat synodalności - wybrany przez papieża Franciszka dla prac synodalnego zgromadzenia biskupów w październiku bieżącego roku. „Są bowiem są tacy, którzy zakładają, że już wiedzą, jakie będą wnioski zgromadzenia synodalnego. Inni chcieliby narzucić Synodowi agendę, z zamiarem kierowania dyskusją i określenia jej wyniku. Jednak temat, który Papież wyznaczył XVI Zwyczajnemu Zgromadzeniu Ogólnemu Synodu Biskupów, jest jasny: «Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja». Jest to zatem jedyny temat, do którego zgłębienia jesteśmy wezwani na każdym z etapów w ramach tego procesu. Oczekiwania wobec Synodu 2021-2024 są liczne i różnorodne, ale zadaniem zgromadzenia nie jest zajęcie się wszystkimi kwestiami dyskutowanymi w Kościele” – stwierdzają kardynałowie Grech i Hollerich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję