Reklama

Aspekty

Caritas. Nabór dzieci z Ukrainy do Klubu Dziecięcego

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej rozpoczęła nabór dzieci z Ukrainy do Klubu Dziecięcego.

[ TEMATY ]

Caritas

Ukraina

przedszkole

wojna

Klub Dziecięcy

Karolina Krasowska

W tej chwili do Klubu Dziecięcego uczęszcza już dwoje dzieci z Ukrainy. Do dyspozycji jest jeszcze 8 miejsc.

W tej chwili do Klubu Dziecięcego uczęszcza już dwoje dzieci z Ukrainy. Do dyspozycji jest jeszcze 8 miejsc.

Klub Dziecięcy powstał w prowadzonym przez nią od wielu lat Świetlicowym Oddziale Przedszkolnym ”Słoneczko z Uśmiechem” przy ul. Bema 32-34 w Zielonej Górze. Caritas zaprasza do Klubu dzieci w wieku od 3 do 5 lat, pobyt w placówce jest bezpłatny. Klub Dziecięcy czynny będzie w godz. 7:30-15:30.

- W Klubie odbywają się zajęcia zapewniające wszechstronny rozwój dla dzieci, zajęcia muzyczne, plastyczne. Chcemy, by dzieci mogły się swobodnie rozwijać mimo tych wszystkich złych rzeczy, które doświadczyły, żeby mogły tutaj przyjść i czuć się bezpieczne, a przede wszystkim zachować swoją dziecięcość - mówi wychowawca Klaudia Szostak. - Dzieci integrują się bardzo dobrze. Nie mają takiej bariery językowej, jak dorośli, więc jest im po prostu łatwiej się porozumieć. Grupa naszych dzieci przyjęła dzieci z Ukrainy bardzo serdecznie, od razu się nimi zaopiekowała, wzięła do zabawy.

Od niedawna w przedszkolu jest również zatrudniona jako opiekunka pochodząca z Ukrainy Olga Kuzenko. W tej chwili do Klubu Dziecięcego uczęszcza już dwoje dzieci z Ukrainy. Do dyspozycji jest jeszcze 8 miejsc.

2022-05-10 11:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Caritas Poznańska po raz dziewiąty rozprowadzi rogale świętomarcińskie

[ TEMATY ]

Caritas

Graziako

Wolontariusze Caritas Archidiecezji Poznańskiej po raz dziewiąty będą rozprowadzać 11 listopada certyfikowane rogale świętomarcińskie z okazji liturgicznego wspomnienia św. Marcina z Tours i Święta Niepodległości. Wypiek tych słodkich smakołyków należy do tradycji wielkopolskich.

W tym roku Caritas rozprowadzi ok. 16 tys. sztuk tradycyjnego smakołyku.

CZYTAJ DALEJ

Niepokalana – nasz ideał

Niedziela Ogólnopolska 49/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

Niepokalane Poczęcie

Rycerstwo Niepokalanej

Niepokalana

Francisco de Zurbaran

"Niepokalane Poczęcie", Francisco de Zurbaran, olej na płótnie, 1630-1635

Mój przyjaciel powtarza, że Kościół co rusz popełnia błędy. Nie powinien np. ogłosić dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. „Dogmat – tłumaczy – dotyczy mojego zbawienia, a ta maryjna prawda nie ma nic wspólnego ze mną. Wiąże się tylko ze zbawieniem Maryi”.
Przyjaciel nie zna nauki Kościoła. Nie wie, że zapatrzeć się w Niepokalane Poczęcie to odkryć siłę, która pcha ku niebu, że zapragnąć być jak Niepokalana to stanąć na drodze wypełnienia największej tęsknoty, która mieszka w ludzkim sercu. Nie wie, że ten dogmat jest potrzebny do zbawienia

Być czystym i niewinnym. Mieć oczy, które widzą dobro. Serce, które nie rozumie pokus. Być całym utkanym z myśli Boga i w swej duszy nosić Jego obraz... Każdy z nas tego pragnie.

CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie w spawie przeniesienia pomnika Księdza Idziego Radziszewskiego

2022-12-09 09:23

[ TEMATY ]

oświadczenie

Karol Porwich/Niedziela

W imieniu Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego i Wielkiego Kanclerza KUL, oświadczam, że decyzja o przeniesieniu pomnika Księdza Idziego Radziszewskiego, założyciela i pierwszego rektora KUL, została podjęta nie tylko bez wcześniejszej konsultacji, ale także bez zgody Księdza Arcybiskupa i pomimo wyraźnego sprzeciwu, który wyraził, gdy dowiedział się o takich planach.

Zgodnie z obowiązującym statutem Wielki Kanclerz reprezentuje Stolicę Apostolską i inne władze kościelne wobec Uniwersytetu oraz Uniwersytet wobec Stolicy Apostolskiej, a w sprawach szczególnej wagi także wobec władz państwowych. Podjęcie tak ważnej decyzji wbrew wyraźnemu stanowisku Wielkiego Kanclerza należy uznać za wysoce niepokojące.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję