Reklama

Niedziela w Warszawie

Rowerem do Loretto

Archidiecezja Warszawska oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży KSM zapraszają 18 czerwca na pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matko Bożej Loretańskiej koło Wyszkowa

Wysiłek, modlitwa, rower, poznawanie ludzi, wyzwanie - do przejechania jest od 50 do 80 km.

- Wyruszamy z kilku punktów Archidiecezji Warszawskiej, tak aby po południu dotrzeć do pięknego sanktuarium nad Liwcem - wyjaśnia Niedzieli ks. Daniel Szafarz, odpowiedzialny za zorganizowanie wyprawy.

„Przenikasz i znasz mnie” (Ps. 139) - to hasło tegorocznej pielgrzymki, która do Loretto wyruszy aż z pięciu miejsc.

Reklama

Oto skąd startują poszczególne grupy rowerowych pielgrzymów.

Grupa pierwsza. Start o godz. 10.00 - kościół Seminaryjny, ul. Krakowskie Przedmieście 52/54. Opiekun ks. Krzysztof Adamski.

Grupa druga. Start o godz. 9.00- Parafia Świętych Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich, ul. Rybnicka 27. Opiekun ks. Paweł Paliga.

Grupa trzecia. Start o godz. 8.00- Parafia Narodzenia NMP, Komorów, ul. 3-go Maja 9. Opiekun ks. Artur Kaczyński.

Grupa czwarta. Start o godz. 9.15- Parafia NMP Królowej Świata, ul. Opaczewska 12. Opiekun ks. Daniel Szafarz.

Grupa piata. Start o godz. 9.00- Parafia św. Szczepana, Raszyn, Aleja Krakowska 5. Opiekun ks. Grzegorz Pakowski.

Po dotarciu na miejsce czeka na pielgrzymów poczęstunek, Msza św., bł. Ignacy Kłopotowski- założyciel loretanek, którego doczesne szczątki właśnie tam się znajdują.

Można wrócić z częścią grupy pociągiem lub zostać, przenocować pod namiotem, a następnego dnia ruszyć na spływ kajakowy.

Zapisy, do 16 czerwca. Wszystkich dodatkowych informacji udziela ks. Daniel Szafarz, tel. 784 276 720.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaadoptuj krzyż. Ruszyła akcja „Crucem Tuam”

Czy w twojej okolicy znajduje się krzyż, który potrzebuje renowacji lub odnowienia? Dołącz do inicjatywy „Crucem Tuam” zorganizowanej przez Akcję Katolicką i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Świdnickiej oraz Archidiecezji Częstochowskiej.

Organizatorzy informują, że „zasadniczym celem jest podkreślenie obecności krzyża w przestrzeni publicznej nie tylko jako trwałego elementu naszej kultury, ale miejsca chwały i zwycięstwa Chrystusa”.

CZYTAJ DALEJ

Z Warszawy wychodzi 38. Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego

2022-07-01 07:49

[ TEMATY ]

pielgrzymka

38. Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego

Pod hasłem "Pokój wam" wyruszy 1 lipca z Warszawy 38. Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego do Miejsca Piastowego w woj. podkarpackim. Będziemy modlić się za osoby uzależnione od alkoholu wypraszając im dar wolności - powiedział PAP kierownik pielgrzymki ks. Maksymilian Michcik.

Pątniczy szlak liczący ok. 400 km rozpocznie się 1 lipca Mszą św. w stołecznej archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie o godz. 14.30. Zgodnie z tradycją pielgrzymi spotkają się przy sarkofagu bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego - propagatora trzeźwości, aby po 14 dniach dojść do Miejsca Piastowego na Podkarpaciu, gdzie znajdują się relikwie bł. Bronisława Markiewicza, założyciela Zgromadzenia Księży Michalitów, apostoła trzeźwości.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Dobrzy jak chleb

2022-07-01 08:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi przyznał Prezydent Rzeczpospolitej Polski Andrzej Duda za wybitne osiągnięcia na polu działalności charytatywnej i społecznej. Odznaczenia wręczył podczas uroczystego spotkania w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk. - Wręczając wysokie odznaczenia państwowe, to bardzo podniosły moment, a dla mnie zaszczyt i honor. To jest najwyższe docenienie państwa pracy i państwa działalności. Najwyższe bo nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę – powiedział pan wojewoda.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję