Reklama

Niedziela Legnicka

Obraz MB Łaskawej Strażniczki Polski przybył do Bolesławca

W sobotnie popołudnie, 9 lipca 2022 r., do kościoła pw. MB Nieustającej Pomocy w Bolesławcu, przybył „Obraz Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy i Strażniczki Polski”.

Z inicjatywą zaproszenia obrazu do tego miejsca wystąpili Wojownicy Maryi. Oni też zapewnili asystę dla samochodu przewożącego obraz i wnieśli go do świątyni.


Powitanie

Na stopniach kościoła powitał go proboszcz parafii, ks. Stanisław Kusik, a po wprowadzeniu do świątyni, przewodniczył pierwszym modlitwom przed obrazem.

- Kard. Hlond mówił, że jeśli przyjdzie zwycięstwo, to tylko za przyczyną Matki Bożej. Maryja uczy i wskazuje drogę. Jest wspomożycielką, panią i królową, jest łaskawą Matką i broni przed złym duchem. Pragnie, byśmy też żyli duchem pokuty. Dzisiaj ważne wydarzenie w naszym mieście, nawiedziny szczególnego obrazu. Przez najbliższy tydzień, będziemy mieli okazję indywidualnie i wspólnotowo modlić się przed nim w różnych intencjach, prosząc też, byśmy mogli stawać się coraz bardziej ludźmi Bożymi – mówił ks. Kusik zapraszając do udziału w Eucharystii.

Homilię wygłosił ks. Bogdan Klinkowski, proboszcz parafii Włodzice Wielkie, a zarazem kapelan wspólnoty Wojowników Maryi.

Obrazowi towarzyszą także relikwie św. Andrzeja Boboli i św. Andrzeja Świerada.


O historii Obrazu

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać też historii Obrazu. Przybliżyła ją pisarka, pani Ewa Storożyńska, która jest autorką wielu publikacji na ten temat.

Pierwowzorem tego obrazu, jest obraz MB z Faenzy, który powstał w 1410 r. Obraz z Polski, powstał dzięki inicjatywie ks. Hiacynta Orselii, pierwszego rektora konwentu O. Pijarów na ziemiach polskich i został intronizowany do kościoła o. Pijarów przy ul. Długiej w Warszawie w 1651 r. To temu Wizerunkowi przypisuje się ważną rolę w tzw. Bitwie Warszawskiej z 1920 r., a szczególnie ukazanie się Maryi wojskom bolszewickim 14 i 15 VIII w Ossowie i Wólce Radzymińskiej, co stało się punktem zwrotnym w Bitwie.

Obraz będzie można nawiedzić w kościele w Bolesławcu do soboty 16 VII.

Reklama


Tygodniowy plan modlitw przy Obrazie

W ciągu tygodnia, każdy dzień poświęcony jest modlitwie w wyszczególnionych intencjach.

W poniedziałek – za dzieci i młodzież o zachowaniu daru wiary

We wtorek – w intencji małżeństw, rodzin, osób samotnych i chorych

Na środę - za racji 13 dnia miesiąca, kiedy w parafii odbywają się modlitwy ku czci MB Fatimskiej, zaplanowano w ramach tych modlitw, procesję ulicami miasta z figurą i Obrazem Matki Bożej

W czwartek – w intencji kapłanów i o nowe powołania

W piątek – w intencji pokoju w Polsce i na świecie

W sobotę - po Mszy św. o godz. 9.00 zostanie pożegnany i przekazany następnej parafii.

Organizatorzy zapraszają codziennie na godz. 17.30 na modlitwę różańcową, a po niej na Mszę św. o godz. 18.00 i czuwanie modlitewne kończące się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.


  

2022-07-11 19:05

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wojownicy Maryi złożą przysięgę Niepokalanej

[ TEMATY ]

Niepokalanów

Wojownicy Maryi

ks. Dominik Chmielewski

pasowanie

Wspólnota Wojownicy Maryi

W najbliższą sobotę Niepokalanów będzie oblężony przez 2,5 tys. mężczyzn. W bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, 114 mężczyzn dołączy do męskiej wspólnoty Wojowników Maryi.

Uroczyste pasowanie i złożenie przysięgi miecza odbędzie się podczas sprawowanej w południe Eucharystii. Mężczyźni z różnych stron Polski w Niepokalanowie rozpoczną spotkanie już o godz. 10.30. Będzie im towarzyszył duszpasterz tej męskiej wspólnoty salezjanin ks. Dominik Chmielewski SDB. – Być Wojownikiem Maryi to znaczy walczyć pod sztandarem Niepokalanej z szatanem, grzechem i swoimi słabościami na wszystkich polach swojego życia – mówi „Niedzieli” Piotr Hubert Kowalski, lider warszawskiego regionu Wojownicy Maryi. Pierwsze uroczyste pasowanie mężczyzn na Wojowników Maryi odbyło się w 2016 roku w Czerwińsku, dwa kolejne miały miejsce w Lądzie koło Poznania. Najbliższe odbędzie się w Niepokalanowie, ponieważ to właśnie w tym miejscu przez cały rok mężczyźni z warszawskiego regionu odbywają formację. – Ogromnie wzrasta nasza miłość do Kościoła, do sakramentów, do Eucharystii, spowiedzi i adorowania Pana Jezusa. Jesteśmy zakochani w Matce Bożej – dodaje Piotr Hubert Kowalski. Podkreśla, że celem Wojowników Maryi jest głęboka relacja z Matką Bożą i przeżywanie swojego życia razem z Nią. – Ona prowadzi swoich wojowników i jest mistrzynią naszego życia duchowego. To Ona ze wszystkich istot ziemskich jako jedyna całkowicie pokonała wszystkie pokusy szatana, dlatego jest dla nas wzorem – podkreśla lider warszawskich Wojowników Maryi. – Wspólnota ta oferuje nam braterską pomoc w walce duchowej. Daje oparcie, kiedy jest się słabym. To wielka pomoc dla mężczyzn, którzy w dzisiejszym świecie są zatruwani fałszywymi wzorami męskości. Gdy jest się w gronie innych mężczyzn, którzy podejmują podobną walkę, odzyskuje się sens i cel swego życia. Naszym celem jest pomoc mężczyznom w przywracaniu ich tożsamości – dodaje Piotr Huber Kowalski. Zgodnie z regułą wspólnoty, udział w spotkaniu biorą udział jedynie mężczyźni w wieku 18-50. Sobotnie spotkanie Wojowników Maryi w Niepokalanowie zakończy się o godz. 17.00.

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj biskup, wyznawca

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

pl.wikipedia.org

Czy wiesz, że...

CZYTAJ DALEJ

Lasy Państwowe odpierają zarzuty posłanek KO dot. konkursu "Drewno jest z lasu"

2022-12-06 18:35

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Konkurs „Drewno jest z lasu” służy wyłącznie promocji drewna jako naturalnego surowca, był otwarty dla wszystkich i miał obiektywne kryteria - brzmi wtorkowe oświadczenie Lasów Państwowych. Wcześniej posłanki KO poinformowały o zawiadomieniu prokuratury w związku z tym konkursem.

"Lasy Państwowe od zawsze, na różne sposoby, wspierają lokalne społeczności w całej Polsce, m.in. organizując konkursy. Lasy Państwowe protestują przeciwko próbom upolitycznienia społecznej działalności leśników, a zwłaszcza podawania nieprawdziwych informacji, które mają celowo wprowadzać w błąd opinię publiczną" - brzmi oświadczenie LP, opublikowane na stronie Lasów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję