Reklama

Niedziela Częstochowska

Broń Królowej

Środowiska związane z Akcją Katolicką Archidiecezji Częstochowskiej oraz inicjatywą „Broń Królowej” zapraszają na spotkanie modlitewne.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Broń Królowej

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej

Magda Nowak/Niedziela

Inicjatywa Broń Królowej, czerwiec 2019 r.

Inicjatywa Broń Królowej, czerwiec 2019 r.

W sobotę 16 lipca, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, które na Jasnej Górze jest obchodzone jako uroczystość, środowiska LGBTQ organizują w Częstochowie po raz czwarty tzw. marsz równości. Pochód rozpocznie się ponownie w al. Sienkiewicza, w pobliżu sanktuarium.

W odpowiedzi na to wydarzenie organizatorzy spotkania modlitewnego zachęcają wiernych z Częstochowy i okolic, ale nie tylko, do dania odważnego świadectwa wiary i obrony wizerunku Czarnej Madonny. Spotkanie rozpocznie się na placu przed szczytem o godz. 12.30 Różańcem, który poprowadzi ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. O godz. 13.15 dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce, wygłosi konferencję na temat wpływu neomarksizmu na Kościół katolicki w Polsce i na świecie. Następnie uczestnicy spotkania będą się modlić pieśniami uwielbienia, a o godz. 15 odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.30 Mszy św. będzie przewodniczył o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Po Eucharystii zabrzmią ponownie pieśni uwielbienia, a o godz. 17 rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Tegorocznej inicjatywie modlitewnej będą towarzyszyć słowa papieża Leona XIII zaczerpnięte z jego encykliki „Dall’ alto”: „Nie możemy reagować milczeniem”.

2022-07-12 13:35

Ocena: +5 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy moje wybory zawsze są przemodlone?

2023-01-05 11:34

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 5, 1-20.

Poniedziałek, 30 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu pracy, wprowadzającą na stałe do przepisów pracę zdalną

2023-01-30 14:02

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

praca zdalna

kulinetto/pixabay.com

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację Kodeksu pracy. Wprowadza ona na stałe do przepisów pracę zdalną – poinformowano w poniedziałek na stronie Kancelarii Prezydenta. Ponadto pracodawcy będą mogli kontrolować trzeźwość pracowników.

Zmiany w Kodeksie pracy polegają m.in. na zastąpieniu przepisów o telepracy przepisami o pracy zdalnej. Wprowadzona została definicja pracy zdalnej. Zgodnie z nią jest to wykonywanie pracy całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą, w tym pod adresem zamieszkania pracownika, w szczególności z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

CZYTAJ DALEJ

Na progu niezwykłej tajemnicy. Koncert chórów w Zebrzydowicach

2023-01-30 19:40

[ TEMATY ]

koncert

chór Echo

Przemysław Lose

Oba chóry na wspólnym występie.

Oba chóry na wspólnym występie.

Świątynia w Zebrzydowicach wybrzmiała ponoworocznym śpiewem kolęd.

Chór Mieszano Echo z Zebrzydowic pod dyrekcją Jadwigi Sikory z towarzyszeniem Mykoli Blikhar oraz Chór Żeński Melodia z Nawsia w Czechach pod dyrekcją Aleksandry Zeman wystąpili na styczniowym koncercie w kościele Wniebowzięcia NMP w Zebrzydowicach. Na organach zagrał Arkadiusz Popławski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję