Reklama

Kościół

O. Leon Knabit: Nadzieja zawieść nie może!

Wspaniała pogoda. Tłumy na plażach i w ich okolicach. Mnóstwo wycieczek dzieci, młodzieży i dorosłych. Mimo zmęczenia u wędrujących, twarze odprężone, zadowolone, uśmiechnięte. Gdzie tu kryzys?

[ TEMATY ]

duchowość

Fot. Robert Krawczyk/CSPB

No tak, tych, którzy mogą sobie pozwolić na wyjazd, kryzys za bardzo nie dotknął. A jednocześnie – czarne chmury. Ze strony władz groźne pomruki, że co rozporządzenie, co dekret, to nie będzie lepiej, a raczej gorzej. Nowe restrykcje, nowe obciążenia.

Jak się zachować? Czy gwizdać na wszelkie zło, o ile ono jeszcze mnie nie dotyczy bezpośrednio?

Ale przecież nie da się uniknąć pytania z Ewangelii. Panie, posiałeś dobre nasienie, skąd się wziął chwast? I słyszymy odpowiedź aktualną w każdym czasie: Nieprzyjazny człowiek to sprawił. I do tego rada – trudna, ale jedyna: cierpliwości, przyjdzie czas na rozliczenie. A na razie my musimy być ludźmi przyjaznymi, siejącymi wciąż dobre ziarna uśmiechu, życzliwości, pomocy potrzebującym, uczciwości i dobroci, mocnej dobroci mimo wszystko.

Reklama

Mocniej, to mocniej w Chrystusie, bo na moc tylko ludzką nieprzyjazny człowiek znajdzie silniejszą. Ja zaś i Chrystus to większość. Nadzieja zawieść nie może!

Fragment książki „Widziane z Tyńca”

Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jego blog został nagrodzony statuetką Blog Roku 2011 w kategorii „Profesjonalne”. W 2009 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

2022-07-25 12:17

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś: Dokąd nie ma spotkania z Jezusem, nie ma ewangelizacji

[ TEMATY ]

duchowość

ewangelizacja

abp Grzegorz Ryś

Damian Krawczykowski /Niedziela

Abp Grzegorz Ryś był pierwszym z gości wakacyjnego cyklu spotkań pt. „Wejdź na Słowo!”, które od 5 lipca odbywają się w zakopiańskiej „Księżówce”. Metropolita łódzki w rozmowie z klerykiem częstochowskiego seminarium opowiadał zebranym o ewangelizacji.

- Paweł VI napisał taką bardzo ważną adhortację o ewangelizacji, w której definiuje ewangelizację jako spotkanie osoby z Osobą. Oczywiście jedna z tych osób jest pisana z dużej litery, a druga z małej. Czyli w ewangelizacji chodzi o to, aby doszło do spotkania człowieka z Jezusem Chrystusem. Dokąd nie dochodzi do tego spotkania, wszystko jest jeszcze preewangelizacją – mówił już na samym początku spotkania metropolita łódzki i jak dodał: - Dokąd nie ma spotkania z Jezusem, nie ma ewangelizacji.

CZYTAJ DALEJ

Co daje nam modlitwa w trudnych sytuacjach?

Niedziela Ogólnopolska 45/2022, str. 18

[ TEMATY ]

Teolog odpowiada

Karol Porwich/Niedziela

Pytanie czytelnika: Co daje nam modlitwa w trudnych sytuacjach?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert z okazji szczytu OBWE

2022-12-02 15:13

[ TEMATY ]

Łódź

archidiecezja łódzka

Szczyt OBWG

Marek Kamiński

W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbył się specjalny koncert z okazji konferencji Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do Łodzi na szczyt przyjechało dwustu delegatów z ponad pięćdziesięciu krajów świata. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję