Reklama

Wiadomości

Ryzykowne parkowanie na wakacjach? Pomyśl o Autocasco

Taki incydent może zepsuć najlepsze wakacje. Parkujesz samochód na parkingu lub poboczu, aby spędzić beztroski dzień na plaży albo zwiedzić piękne okolice. Wracasz, a tu lakier porysowany, a po sprawcy nie ma śladu. Usunięcie takich zadrapań oznacza spore wydatki u lakiernika czy blacharza, co jest szczególnie irytujące, gdy osoba, która spowodowała uszkodzenie, po prostu uciekła. Czy musimy wtedy zostać z problemem sami? Nie, jeśli posiadamy odpowiednie ubezpieczenie – jak Autocasco w LINK4.

[ TEMATY ]

rodzina

Adobe Stock

Plażowanie? Nie tak szybko…

Zdobycie odpowiedniego miejsca parkingowego to zmora każdego zmotoryzowanego turysty. W atrakcyjnych turystycznie miejscowościach polowanie zaczyna się już od wczesnego poranka. Kierowcy krążą przy leśnych parkingach lub wypatrują wolnej przestrzeni na poboczu, by zaparkować jak najbliżej wejścia na górski szlak czy na plażę. Im robi się ciaśniej, tym więcej ryzykownych manewrów tych, którzy myślą, że jego auto zmieści się właśnie w tej wąskiej szczelinie. Wtedy nietrudno o kolizję.

Kto zapłaci za szkody?

Jeśli nieostrożny kierowca jest na tyle przyzwoity, że przyzna się do winy, ujawni swoje dane, zostawiając np. kontakt za wycieraczką, można liczyć na to, że szkody pokryjemy z jego OC. Ale co w sytuacji, kiedy sprawca po prostu się ulotnił, nie ma świadków ani monitoringu? Czy wtedy, nie chcąc tracić pieniędzy, musimy przyzwyczaić się już do jazdy zarysowanym autem? Nie jest to zalecane, ponieważ rysy na lakierze są często przyczyną rdzy. Część samochodową zazwyczaj trzeba całkowicie przemalować w profesjonalnym warsztacie, a czasem wręcz wymienić, gdy ucierpiał np. zderzak czy lampa. W zależności zakresu zniszczeń i typu pojazdu może to być bardzo kosztowne.

Z Autocasco w LINK4 auto możesz naprawić w ASO 

Jeśli posiadamy ubezpieczenie Autocasco w LINK4, możemy w takich sytuacjach czuć się bezpiecznie. Towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty naprawy uszkodzeń powstałych w wypadkach i kolizjach, które miały miejsce z naszej winy, ale także gdy nie da się ustalić sprawcy szkody. Autocasco przyda się także, gdy na przykład potrącimy na drodze dzikie zwierzę, albo gdy wichura zrzuci na auto coś ciężkiego, uszkadzając karoserię. Odszkodowanie otrzymamy także za zniszczenia powstałe w wyniku działania wandali, albo gdy ktoś uszkodzi zamek w drzwiach i stacyjce podczas nieudanej próby kradzieży pojazdu. Wówczas koszty naprawy auta ponosi ubezpieczyciel.

Reklama

W LINK4 do wyboru są dwa dogodne warianty rozliczania szkód powypadkowych:

WARSZTAT – naprawa auta w warsztatach ASO (Autoryzowanych Stacjach Obsługi), z wykorzystaniem oryginalnych części.

KOSZTORYS – odszkodowanie na podstawie wyceny szkody przez rzeczoznawcę i naprawa auta we własnym zakresie.

Co ważne, zawierając polisę AC w LINK4, mamy także opcję wykupienia amortyzacji. Oznacza to, że odszkodowanie nie będzie pomniejszone o zużycie części podlegających wymianie. Do tego w standardzie jest stała suma ubezpieczenia dla nowego pojazdu. Klient otrzymuje również ubezpieczenie bagażu podręcznego oraz fotelików dziecięcych od zniszczenia i kradzieży.

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie AC w LINK4 uwzględnia różne potrzeby kierowców, dlatego oferuje też objęcie ochroną instalacji gazowej oraz auta nawet do 17 lat.

Jaka jest różnica między OC a AC?

Polscy kierowcy wiedzą, że będąc właścicielami pojazdu, muszą wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, tzw. OC. Jest to ubezpieczenie, do którego posiadania obliguje nas prawo. Ubezpieczenie samochodu OC chroni nas jednak wyłącznie przed finansowymi konsekwencjami wypadków i kolizji, które powstały z naszej winy na innym pojeździe lub osobie.

Dobrowolne ubezpieczenie Autocasco w LINK4 zawierane jest w formule All Risk (wszystkie ryzyka), co oznacza, że firma odpowiada za wszelkie zdarzenia, za wyjątkiem tych wprost wskazanych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia jako wyłączenia. Poza Autocasco Wypadkowym jest też Autocasco Kradzieżowe, na wypadek kradzieży części lub całego samochodu. 

Kupując AC, zwróć uwagę na cenę i zawartość polisy

Reklama

Ubezpieczenie Autocasco w LINK4 kupimy w pakiecie OC/AC. Oferta jest bardzo elastyczna. Należy pamiętać, że na cenę oraz zakres ubezpieczenia mają wpływ takie czynniki jak wartość, wersja wyposażenia i wiek pojazdu. Znaczenie ma nawet wielkość miasta, w którym najczęściej użytkowany jest samochód.

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz wychodzić z domu – ubezpieczenie możesz nabyć przez internet. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem ubezpieczenia Autocasco. Na stronie internetowej: www.link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem.

Ubezpieczenie Autocasco dostępne jest w LINK4 tylko w pakiecie z OC. Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie www.link4.pl.

*Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.

Advertisement
2022-08-17 09:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Listy, których miał nikt nie przeczytać

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 53

[ TEMATY ]

rodzina

HelloImNik-Foter-CC-BY-ND

Nie tak dawno wpadła mi w ręce tajna korespondencja. Ci, którym nie jest obcy zbiór słynnych Listów starego diabła do młodego C.S. Lewisa, bez wątpienia poznają zarówno po stylu, jak i – mówiąc dobitnie – diabelnie trafnej ocenie sytuacji, że autorem musiał być sam Krętacz.

Mój drogi Zrzędaczu!

CZYTAJ DALEJ

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

2023-01-30 16:33

[ TEMATY ]

profanacja

archpoznan.pl

Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził miejsce profanacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach k. Poznania. „Takie czyny wspólnota Kościoła przyjmuje z bólem i zobowiązuje się je naprawić poprzez obrzęd pokutny, który w tej parafii zostanie odprawiony w Środę Popielcową. Modlitwą otaczamy też sprawców, prosząc o ich nawrócenie” – czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

W piątek 27 stycznia w niedawno poświęconym kościele dokonano aktu wandalizmu – przewrócono figurę Matki Bożej, zdewastowano żłóbek, zniszczono nagłośnienie.

CZYTAJ DALEJ

Portugalia: w ramach przygotowań do ŚDM biskup i młodzież z Porto zasadzili 150 drzew

2023-02-02 18:28

[ TEMATY ]

ŚDM Lizbona

facebook.com/sandomierzSDM

W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży ordynariusz diecezji Porto biskup Manuel Linda oraz portugalska młodzież zasadzili w aglomeracji tego miasta 150 drzew. Większość uczestników wydarzenia stanowili harcerze oraz członkowie komitetu przygotowań do ŚDM w tej diecezji. Podczas prowadzonych na terenie lokalnych parków zasadzeń drzew obecni byli też przedstawiciele ratusza miasta Porto, w tym m.in. zastępca burmistrza Filipe Araújo.

Organizatorzy akcji wyjaśnili, że służy ona upamiętnieniu zaplanowanych na 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie Światowych Dni Młodzieży. Sprecyzowali, że w akcji sadzenia drzew wzięli udział nastolatkowie z ośmiu gmin północno-zachodniej Portugalii. - Inicjatywa prowadzona jest w czasie przygotowań do bardzo ważnego wydarzenia w życiu wspólnoty chrześcijańskiej, w której również widoczne jest coraz większe zainteresowanie bioróżnorodnością oraz ochroną środowiska – sprecyzowali w komunikacie organizatorzy wydarzenia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję