Reklama

Niedziela Małopolska

Sierpniowe zmiany personalne w archidiecezji krakowskiej

W sobotę 20 sierpnia 2022 r. Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski wręczając nominacje i dekrety dla kapłanów Archidiecezji Krakowskiej powołał ks. kan. Pawła Barana na proboszcza parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie-Wawelu.

[ TEMATY ]

zmiany personalne

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Ks. dr Paweł Baran, ur. 17.06.1983 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Stanisława Dziwisza w dniu 31 maja 2008 r. w Katedrze na Wawelu. W 2017 r. ukończył studia specjalistyczne z teologii liturgii na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie. Były prefekt i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie; od 2017 r. Ceremoniarz Archidiecezji Krakowskiej; w 2021 r. powołany na członka Zarządu Krakowskiej Fundacji Centrum Informacji, Spotkań, Dialogu, Wychowania i Modlitwy w Oświęcimiu oraz dyrektora domu prowadzonego przez tę Fundację w Oświęcimiu; od 1 lipca 2022 r. administrator parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie-Wawelu. Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 1 września 2022 r. powołał go na jej proboszcza.

***

Poniżej publikujemy pełną listę zmian sierpniowych.

Podziel się cytatem

Ks. Paweł Baran – mianowany na urząd proboszcza parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie-Wawelu.

Ks. Robert Anusiewicz – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. NMP Królowej Polski w Chełmku oraz zadań wizytatora katechetycznego rejonu VII Archidiecezji Krakowskiej oraz członka Rady Katechetycznej Archidiecezji Krakowskiej i mianowany wikariuszem w parafii pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie.

Ks. Piotr Burtan – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zakopanem-Chramcówkach i mianowany wikariuszem pw. Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu.

Ks. Piotr Dudek – mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Stanisława BM w Krakowie-Dąbiu.

Ks. Piotr Fąfrowicz – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wszystkich Świętych w Zakliczynie i mianowany wikariuszem w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmku.

Ks. Kamil Gołuszka – roczny urlop od obowiązków duszpasterskich spełnianych w Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Maksymilian Grabowski – mianowany na urząd asystenta kościelnego Placówki Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Krakowie, z zachowaniem innych powierzonych obowiązków.

Reklama

Ks. Krzysztof Halaczek – roczny urlop od obowiązków duszpasterskich spełnianych w Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Jan Jakubiec – pozostaje wikariuszem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Brzeziu.

Ks. Bartłomiej Kleszcz – pozostaje wikariuszem w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Strumianach.

Ks. Grzegorz Kotala – odwołany z funkcji asystenta kościelnego Placówki Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Krakowie, z zachowaniem innych powierzonych obowiązków.

Ks. Dawid Król – mianowany wizytatorem katechetycznym rejonu VIII Archidiecezji Krakowskiej, z zachowaniem pozostałych, wcześniej powierzonych obowiązków.

Ks. Piotr Kuglin – mianowany wizytatorem katechetycznym rejonu VII Archidiecezji Krakowskiej, z zachowaniem pozostałych, wcześniej powierzonych obowiązków.

Ks. Robert Pochopień – pozostaje wikariuszem w parafii pw. Wszystkich Świętych w Rudawie.

Ks. Rafał Ryczek – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie, a także z zadań kapelana Związku OSP Gminy Poronin i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Raciborowicach.

Ks. Krzysztof Ryszawy – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu i mianowany wikariuszem w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim.

Ks. Marcin Sędzik – mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Poroninie.

Ks. Jacek Stryczek – roczny urlop od obowiązków duszpasterskich spełnianych w Archidiecezji Krakowskiej.

Ks. Dariusz Susek – zwolniony z obowiązków posługi duszpasterskiej w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Krakowie i mianowany wikariuszem tejże parafii.

Ks. Zbigniew Szkółka – pozostaje wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-os. Teatralnym.

Reklama

Ks. Przemysław Szumiec – polecenie podjęcie posługi duszpasterskiej z katechezą szkolną w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini.

Ks. Jacek Tekiela – polecenie podjęcia posługi duszpasterskiej w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Krakowie-os. Dywizjonu 303.

Ks. Maciej Winiarski – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Krakowie-Klinach Borkowskich i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Raciechowicach.

Ks. Michał Woźniak – mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Przeciszowie.

Ks. Mateusz Wójcik – polecenie podjęcie obowiązków Wiceprzewodniczącego Zarządu Fundacji, a zarazem członka Zarządu-Dyrektora odpowiedzialnego za prowadzenie przez Fundację działalności gospodarczej i dyrektora Domu Fundacji w Oświęcimiu.

Ks. Bartosz Wronikowski – polecenie zakończenia pełnienia obowiązków w Centro di Studi e Ricerche “Ezio Aletti” w Rzymie i mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zakopanem-Chramcówkach.

Ks. Grzegorz Zastawny – mianowany wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka – Redemptor Hominis w Krakowie.

Ks. Artur Zdebski – zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Krakowie-Klinach Borkowskich.

2022-08-23 07:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dekrety dla księży w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej. Dużo zmian

[ TEMATY ]

dekrety

zmiany personalne

Monika Jaworska

Biskup ordynariusz Roman Pindel skierował poszczególnych księży diecezji bielsko-żywieckiej do posługi w nowych parafiach. Poniżej prezentujemy zmiany personalne księży proboszczów i wikariuszy w naszej diecezji.

Księża Proboszczowie i Administratorzy:

CZYTAJ DALEJ

Proroctwo św. Andrzeja Boboli. Czy wypełniły się słowa Patrona Polski?

2022-11-30 06:54

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Episkoapt News

Święty Andrzej Bobola nie pozwolił o sobie zapomnieć – sam zaczął upominać się o swój kult. Po śmierci ukazał się w Pińsku, Wilnie aż wreszcie w Strachocinie. Joanna i Włodzimierz Operaczowie w swojej najnowszej książce – biografii św. Andrzeja Boboli „ Boży Wojownik” poszukują odpowiedzi dotyczących specjalnej misji świętego oraz opisują proroctwo, które wyjawił o. Alozjemu Korzeniewskiemu.

Dominikanin o. Alojzy Korzeniewski należał do ludzi twardo stąpających po ziemi. Był wcześniej nauczycielem fizyki w gimnazjum w Grodnie i przełożył na język polski holenderski podręcznik do tego przedmiotu. Interesował się między innymi nowatorską ideą lotów balonem. Gdy w Grodnie zamieszkał wywieziony przez Rosjan ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski, odwiedzał o. Korzeniewskiego w jego laboratorium i rozmawiał z nim o balonach. Po wojnach napoleońskich dominikanin trafił do Wilna. Jako płomienny kaznodzieja często poruszający tematy patriotyczne naraził się władzom carskim, które zmusiły jego przełożonych do zakazania mu głoszenia kazań i słuchania spowiedzi.

CZYTAJ DALEJ

Papież: edukacja katolicka obejmuje całościową wizję życia

2022-12-01 14:26

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

W liście skierowanym do uczestników Światowego Kongresu Edukacji Katolickiej, odbywającego się od 1 do 3 grudnia w Marsylii, papież nakreśla swoją wizję globalnego i integralnego nauczania. Franciszek mówi o proroczym wymiarze powołania Kościoła, które wykracza poza przekaz konkretnych dziedzin wiedzy, ale otwiera na mądrość pozwalającą wzrastać w człowieczeństwie.

Ojciec Święty zwraca uwagę, że edukacja dla Kościoła wiąże się z udzieleniem głosu Słowu, które nie jest jedynie ludzkie, i które nas przekracza. Nie ogranicza się jedynie do wymiaru konfesyjnego, ale jego treść jest otwarta na wszystkie dziedziny wiedzy i na każdego, kto jej poszukuje. Działalność szkoły katolickiej nie sprowadza się wyłącznie do nauczania przedmiotów, ale obejmuje integralną formację osób. Chodzi o umożliwienie człowiekowi poznanie samego siebie, uznanie siebie za istotę zdolną kochać i być kochaną.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję