Reklama

Kościół

Parafia potrzebuje Ciebie, Bracie i Siostro, w dziele ewangelizacji

„Parafia potrzebuje Ciebie, Bracie Siostro, w dziele ewangelizacji!” – przypomniał bp Tadeusz Lityński, który przewodniczył 7 września odpustowi w parafii w Siedlnicy k. Wschowy. Wcześniej poświęcił nowy dom parafialny, przydrożny krzyż oraz tablicę poświęconą dawnemu proboszczowi.

[ TEMATY ]

parafia

bp Tadeusz Lityński

Karol Porwich/Niedziela

Na wstępie biskup podziękował proboszczowi i parafianom za wspólne dzieło, jakim jest nowy dom parafialny, który wspólnymi siłami powstał w ciągu dziewięciu miesięcy.

Kaznodzieja przypomniał, że życie wspólnoty parafialnej ma być parafialnej ma być świadectwem wierności przykazaniom Bożym i przypominaniem o prymacie Boga, o prymacie wartości duchowych w naszej codzienności. – Zobaczmy jak dzisiaj Europa i świat, tak wiele środowisk w naszej Ojczyźnie pragnie wymazać Boga i wartości chrześcijańskie z życia społecznego, z przestrzeni publicznej – zauważył biskup.

– Myślę, że to bardzo ważne zadanie, które stoi dziś także przed Wami, jako wspólnotą parafialną – pokazywać tę miłość tam, gdzie żyjemy. Powołanie św. Pawła pokazuje, jak Bóg dziś potrzebuje waszego świadectwa, waszego zaangażowania! – dodał.

Reklama

Biskup podkreślił zebranym, że Kościół potrzebuje każdego w dziele ewangelizacji! – Tak, jak Apostoła, Bóg do tego nas przeznacza i co najważniejsze – uzdalnia! Wszystkiego nie załatwi duszpasterz. Potrzebne jest nasze wspólne zaangażowanie. Budowa domu parafialnego dała piękne świadectwo, jak potrzebna jest jedność i współpraca – podkreślił biskup.

Proboszczem tutejszej parafii jest od niedawna ks. Dominik Kamiński. – Po dziewięciu miesiącach ciężkiej pracy wielu osób, dziś przeżywamy wielką radość – podkreślił proboszcz.

Nowy dom parafialny był bardzo potrzebny, bo stara plebania nadawała się tylko do rozbiórki. Stąd pomysł, aby zaadaptować dawny budynek gospodarczy.

Tuż przed Mszą św. biskup poświęcił też nowy przydrożny krzyż i pamiątkową tablicę poświęconą dawnemu proboszczowi – ks. Antoniemu Kosteckiemu, który posługiwał tu w latach 1968-2001.

2022-09-08 10:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dyspensa na 31 grudnia 2021 r.

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

dyspensa

Herb diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Bp Tadeusz Lityński dekretem z dnia 23 grudnia br. udzielił wszystkim wiernym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, jak również innym katolikom przebywającym na jej terytorium w piątek 31 grudnia 2021 r. dyspensy od obowiązku zachowania czwartego Przykazania Kościelnego nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do korzystających z dyspensy skierował jednocześnie zachętę do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków miłości i pobożności.

CZYTAJ DALEJ

Biograf papieża: Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu z powodu bezsenności

2023-01-27 14:01

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Papież Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu w lutym 2013 r., ponieważ przez cały okres urzędowania cierpiał na bezsenność. Informuje o tym niemiecki magazyn "Focus", powołując się na list Benedykta do swego biografa Petera Seewalda, który wydrukowano w najnowszym numerze pisma. W liście, który Benedykt skierował do Seewalda na kilka tygodni przed śmiercią 28 października 2022 r., napisał, że "centralnym motywem" jego rezygnacji "była bezsenność, która towarzyszyła mu nieprzerwanie od Światowych Dni Młodzieży w Kolonii" w sierpniu 2005 roku.

Również "silne leki" przepisane przez jego ówczesnego osobistego lekarza początkowo działały i gwarantowały jego "dyspozycyjność" jako papieża. Jednak wkrótce "przestały być skuteczne”.

CZYTAJ DALEJ

Prezkazanie Światła pokoju we Lwowie

2023-01-28 13:34

[ TEMATY ]

pokój

Ukraina

Lwów

Karol Porwich/Niedziela

Przedstawiamy relację fotograficzną naszego fotografa prosto ze Lwowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję