Reklama

Kościół

Papież Franciszek wyraził uznanie dla posługi kardynała Becciu

„Wyrazy uznania za jego długą posługę, gorliwe zaangażowanie w misjach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej, wytrwałą pracę na rzecz Stolicy Apostolskiej i za odpowiedzialność w świadczeniu czynami o słowie Ewangelii” – skierował Ojciec Święty do obchodzącego 50 rocznicę swoich święceń kapłańskich kardynała Giovanniego Angelo Becciu.

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Konferencja Episkopatu Polski/Facebook

Papieski list z dnia 8 sierpnia 2022 r., został odczytany wczoraj podczas Eucharystii sprawowanej przez jubilata w parafii Santa Sabina Pattada, w diecezji Ozieri na Sardynii. W adresowanym na ręce kardynała Giovanniego Angelo Becciu, emerytowanego prefekta byłej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dokumencie czytamy:

Z okazji obchodów 50. rocznicy jego święceń kapłańskich, przyjętych w rodzinnej diecezji Ozieri, kierujemy z braterską wdzięcznością nasze wyrazy uznania za jego długą posługę, gorliwe zaangażowanie w misjach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej, wytrwałą pracę na rzecz Stolicy Apostolskiej i za odpowiedzialność w świadczeniu czynami o słowie Ewangelii nieustannie pracując dla dobra Kościoła. Życząc Mu wszelkiego dobra, chętnie błogosławimy Jemu i osobom mu bliskim, prosząc o modlitwy za Naszą posługę Piotrową.

W Rzymie, na Lateranie, dnia 8 sierpnia 2022 r.

Reklama

4 września 2020 r. Ojciec Święty przyjął rezygnację kardynała Giovanniego Angelo Becciu z funkcji prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz praw związanych z godnością kardynalską. Wiązano ją ze skandalem finansowym związany z inwestycją Watykanu w londyńską transakcję na rynku nieruchomości, która doprowadziła do utraty przez Stolicę Apostolską milionów euro z tytułu opłat wnoszonych na rzecz pośredników.

W Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 roku Franciszek celebrował Mszę Wieczerzy Pańskiej w kaplicy prywatnego apartamentu kardynała Angelo Becciu w Palazzo del Sant’Uffizio”. W celebracji wzięły udział siostry zakonne, które opiekują się mieszkaniem kardynała oraz grupa fokolarynek.

2022-09-19 19:42

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#NiezbędnikMaryjny: Maryjność papieża Franciszka

[ TEMATY ]

Maryja

papież Franciszek

#NiezbędnikMaryjny

Grzegorz Gałązka

Media mainstreamowe przykleiły papieżowi Franciszkowi etykietkę „progresisty”, dlatego przemilczają bardzo ważny aspekt jego pontyfikatu i istotną cechę jego pobożności – maryjność.

Ojciec Święty Franciszek jest papieżem maryjnym – świadczy o tym całe jego życie kapłańskie, a obecnie papieskie słowa i gesty.

CZYTAJ DALEJ

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

[ TEMATY ]

spowiedź

Adobe Stock

Dlaczego właściwie warto się spowiadać? Bo tego nauczyli mnie rodzice? Bo tak wypada? Nic z tych rzeczy. Oto 5 prawdziwych powodów dla których warto klęknąć do kratek konfesjonału!

1. Uporządkowanie życia

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do władz Sudanu Południowego: przybywam jako pielgrzym pojednania

2023-02-03 18:00

[ TEMATY ]

Sudan Południowy

papież Franciszek

PAP/CIRO FUSCO

Papież Franciszek i prezydent Sudanu Południowego Salva Kiir

Papież Franciszek i prezydent Sudanu Południowego Salva Kiir

„Przybywam jako pielgrzym pojednania marząc o towarzyszeniu wam w waszej drodze pokoju, drodze uciążliwej, której nie można już jednak odkładać na później” - stwierdził papież Franciszek podczas spotkania z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w stolicy Sudanu Południowego – Dżubie.

Ojciec Święty podkreślił także ekumeniczny charakter swej pielgrzymki, odbywanej wspólnie z arcybiskupem Canterbury, Justinem Welby oraz moderatorem Zgromadzenia Ogólnego Kościoła Szkocji, Iainem Greenshieldsem. Zaznaczył, że jest ona reakcją na „krzyk całego ludu, który z wielką godnością opłakuje doświadczaną przemoc, nieustanny brak bezpieczeństwa, dotykające go ubóstwo i szalejące klęski żywiołowe”. Życzył, aby na tej ziemi zakiełkował „pokój, który będzie owocował, niczym ziarna, będące w ziemi zalążkiem życia”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję