Reklama

Niedziela w Warszawie

Franciszkańskie misje na Wierzbnie

„Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się” (Mk 6,50) – to hasło misji, które od najbliższego piątku rozpoczną się w parafii Matki Bożej Anielskiej.

Ojcowie Franciszkanie zapraszają swoich parafian oraz wszystkich zainteresowanych na Misje Święte. Prowadzący misje oraz ich uczestnicy, będą szukać odpowiedzi na wiele istotnych pytań. Np.: jak żyć żeby być szczęśliwym, jaka jest nasza wiara, czy wiara jest w naszych rodzinach i w naszej parafii, także w naszej Ojczyźnie?

Misje Święte prowadzić będą oo. franciszkanie z diecezji wrocławskiej. Poza Mszami św. z nauką misyjną będą m. in. sprawiane nabożeństwa: różańcowe, dla matek w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi. Zakonnicy będą też głosić oddzielne nauki stanowe dla: młodzieży, kobiet i mężczyzn.

- Misje będą okazją do przyjrzenia się naszym indywidualnym relacjom z Bogiem. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na wszystkie pytania, które nas nurtują w tym wyjątkowym czasie Misji Świętych wypełnionych modlitwą, naukami, rozmowami z każdym, kto potrzebuje wsparcia, pomocy i chce rozmawiać. Będziemy prosić Ducha Świętego, by napełnił wszystkich uczestników swoją mocą oraz żeby przemienił nasze serca i oblicze naszej ziemi – mówią franciszkanie.

Reklama

Misje Święte odbędą się w dniach od 21 do 27 października w kościele Matki Bożej Anielskiej, przy ulicy Zygmunta Modzelewskiego 98 a. Pierwszego dnia, czyli już w najbliższy piątek, o godz. 18.00 odbędzie się wprowadzenie i powitanie misjonarzy, wręczenie krzyża, stuły i kluczy oraz Msza św. i Droga Krzyżowa. W kolejnych dniach pierwsza Msza św. z nauką misyjną będzie odprawiana już o godz. 7.00

W parafii na Wierzbnie poprzednie Misje Święte obyły się 12 lat temu. Tegoroczne mają przygotować jej uczestników także do obchodów 400 -lecia krakowskiej Prowincji Matki Bożej Anielskiej OFM oraz 40-lecia Parafii Matki Bożej Anielskiej w Warszawie.

Szczegółowy plan Misji Świętych można pobrać ze strony parafii: http://www.franciszkanie-mokotow.pl

2022-10-19 12:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek zawierzył Matce Bożej swą podróż do Afryki

2023-01-30 17:36

[ TEMATY ]

Franciszek w Afryce

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Dziś po południu, jak zwykle przed zagranicznymi pielgrzymkami, papież Franciszek pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej, aby pomodlić się przed ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego) i powierzyć jej swoją zbliżającą się podróż apostolską do Afryki.

W dniach 31 stycznia - 3 lutego Franciszek będzie przebywał w Demokratycznej Republice Konga, a w dniach 3-5 lutego w Sudanie Południowym.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Czaja przebywa w szpitalu. Biskupi pomocniczy proszą o modlitwę

2023-01-31 15:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Czaja

Karol Porwich /Niedziela

Ordynariusz diecezji opolskiej od kilku dni temu skarżył się na gorsze samopoczucie. Przewieziono go do szpitala na badania. Biskupi pomocniczy proszą kapłanów i wiernych o modlitwę o jego zdrowie.

Ks. dr Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego i rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Opolu, poinforomwa, iż ordynariusz diecezji opolskiej w piątek 27 stycznia poczuł się gorzej. Konieczna była hospitalizacja. Na miejscu trwają badania, z pomocą których lekarze chcą ustalić przyczyny infekcji.

CZYTAJ DALEJ

O myśli teologicznej Benedykta XVI

2023-01-31 19:51

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Teologia Polityczna

Już jutro - 1 lutego - pierwszy z pięciu wykładów on-line o teologii Benedykta XVI w interpretacji ks. prof. Jerzego Szymika.

Otwierający specjalny cykl rozważań pt. „Mozarteum: synteza teologii Benedykta XVI w interpretacji ks. Jerzego Szymika” – śląskiego kapłana, profesora nauk teologicznych, poety i publicysty - wykład „Teologia. Czym jest?” to unikalna okazja do bliższego poznania i zrozumienia intelektualnego dziedzictwa zmarłego niedawno Papieża. Organizatorem wykładów jest Teologia Polityczna.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję