Reklama

Kościół

Papież Franciszek zainaugurował zapisy na 37. Światowe Dni Młodzieży

Na zakończenie modlitwy Anioł Pański papież Franciszek zarejestrował swój udział w przyszłorocznych 37. Światowych Dniach Młodzieży, inaugurując tym samym działanie elektronicznego systemu rejestracyjnego. W ślad za nim, od dziś mogą zapisywać się na to spotkanie pielgrzymi, biskupi, a także kandydaci do wolontariatu i tzw. Festiwalu Młodych.

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Drodzy młodzi, zapraszam was, byście zapisali się na to spotkanie, podczas którego ponownie odnajdziemy radość braterskiego objęcia między narodami i pokoleniami. Objęcia, pojednania i pokoju, którego tak bardzo potrzebujemy - powiedział papież Franciszek, rejestrując się jako pierwszy uczestnik i pielgrzym przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Podczas południowej modlitwy Anioł Pański, w oknie Biblioteki Pałacu Apostolskiego dołączyli do niego przedstawiciele portugalskiej młodzieży, którzy - jak wyjaśnił Ojciec Święty - zostali przez niego zaproszeni, by towarzyszyć mu podczas rejestracji.

Potwierdzając za pośrednictwem tableta swój udział w przyszłorocznych ŚDM, papież Franciszek otworzył elektroniczną rejestrację, która jest od dziś dostępna dla wszystkich, chcących wziąć udział w spotkaniu: młodzieży, towarzyszących im księży i sióstr, biskupów, a także kandydatów do wolontariatu, Festiwalu Młodych, a także wspólnot i zgromadzeń zakonnych, które chcą spotkać się z młodzieżą w ramach Miasta Radości, znanego dawniej jako Centrum Powołaniowe.

Podziel się cytatem

Reklama

Rejestracja wiąże się z wyborem odpowiedniego pakietu uczestnika, który nie jest opłatą za udział w spotkaniu z papieżem (to bowiem zawsze jest darmowe), ale udziałem w kosztach świadczeń, które uczestnicy otrzymują od organizatorów, odpowiednio do wybranego przez siebie rodzaju pakietu: zakwaterowania, wyżywienia, transportu w Lizbonie, ubezpieczenia oraz plecaka pielgrzyma, wraz z zawartymi w nim materiałami. Polscy oraz polonijni pielgrzymi, którzy zgłaszać się będą za pośrednictwem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, będą mieli dodatkowo możliwość wyboru pakietu polskiego. Kierujący nim ks. Tomasz Koprianiuk uczestniczył w ubiegłym tygodniu w spotkaniu organizacyjnym dla krajowych odpowiedzialnych za ŚDM, zorganizowanym w Fatimie przez organizatorów spotkania młodych. Należy się spodziewać, że w najbliższym czasie KBO poda więcej szczegółów dotyczących zapisów i udziału polskiej młodzieży w przyszłorocznym spotkaniu młodych.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie odbędą się w dn. 1-6 sierpnia 2023 r. pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, odbywające się na terenie całej Portugalii. Informacje o polskich przygotowaniach można znaleźć na stronie: sdmpolska.pl

2022-10-23 16:39

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: nikt nie jest wykluczony z Bożego planu miłości

Nikt nie jest wykluczony z Bożego planu miłości. Zapewnił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym południową modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie.

Komentując przypowieść o robotnikach najętych do pracy przez gospodarza winnicy, Ojciec Święty zwrócił uwagę, że „gospodarz przedstawia Boga powołującego wszystkich i powołującego zawsze”. - Bóg działa w ten sposób również dzisiaj: wciąż powołuje wszystkich, o każdej porze, zapraszając do pracy w swoim królestwie. Jest to styl Boga, do którego przyjmowania i naśladowania jesteśmy z kolei powołani. Nie jest On zamknięty w swoim świecie, ale ciągle „wychodzi” w poszukiwaniu osób, ponieważ chce, aby nikt nie został wykluczony z jego planu miłości – zaznaczył Franciszek

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Kielce: 1,5 procenta podatku cegiełką na dzieła miłosierdzia Caritas kieleckiej

2023-02-03 20:07

[ TEMATY ]

Caritas

Kielce

podatek

Caritas

Caritas kielecka zachęca do przekazania 1,5 % w rozliczeniu rocznym za 2022 rok, co zostanie spożytkowane na dzieła miłosierdzia realizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Z pomocy organizacji w skali roku korzysta ok. 35 tys. osób.

Caritas kielecka prowadzi w diecezji 75 placówek dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych, kobiet dotkniętych przemocą domową oraz dla osób bezdomnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję